Jump to content

Edycja tekstur


 Share

Recommended Posts

Poradnik do każdej wersji Stalkera (kryterium: sposób edycji tekstur), jednakże w C-Sky oraz CoP ścieżki do tekstur będą inne!

Autor: maltese - forum:
Dołączona grafika
Link do tematu
W tym tutorialu dowiesz się jak sprawić, by trójwymiarowe obiekty w stalkerze miały inną barwę.

1. Co potrzebujesz?

Do edycji tekstur, bo tak nazywają się obrazki, które nadają trójwymiarowym modelom kolor, najlepiej nadaje się program Adobe Photoshop, jednak z racji na trudny dostęp do niego z powodu ceny, polecam całkowicie darmowy program Paint.NET, który można pobrać z tej strony. Potrzebujesz też wypakowaną zawartość stalkera, o tym jak wypakować zawartość stalkera napisane jest w oddzielnym tutorialu.

2. Edytujemy i podmieniamy teksturę.

Wejdź do folderu z rozpakowanym stalkerem, następnie do folderu textures, a z folderu textures wejdź do folderu act. Znajdź interesującą cię teksturę, w moim przypadku jest to act_stalker_face1.dds. Teraz skopiuj ją do schowka, wejdź do folderu ze stalkerem, stwórz folder gamedata, w nim folder textures, a w folderze textures folder act, do folderu act wklej tą teksturę. Teraz otwórz ją za pomocą Paint.NET'a, i przemaluj, na przykład tak:
 

Dołączona grafika

Teraz kliknij kolejno File->Save as...(wybierz rozszerzenie .dds)->Save, w FileFormat wybierz DTX5, CompressorType slow/HQ, ErrorMetric Perceptual, zaznacz Generate Mip Maps i wybierz z listy Super Sampling. Kliknij OK i gotowe! U mnie wilk wygląda teraz tak:
 

Dołączona grafika

Autor: maltese aka. "zdzichorowerzysta"

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • Meta locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity