Skocz do zawartości

Awaria


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw piszesz że się nie znam i piszę bzdury a potem potwierdzasz, że mam po części rację. Bądź bardziej konsekwentny i przy okazji trochę bardziej miły w stosunku do innych użytkowników portalu. Każdy stara się tu pomóc jak potrafi. Moim zdaniem ponowne smażenie nic tu nie da, wiem co to jest reballing, bo właśnie taki proces sugerujesz koledze @smox i ponowne przelutowanie (pierwsze już zrobił w piekarniku bez lutu i topnika) na 90% nic nie da, a nawet jeśli, to za max 3 miesiące karta i tak się zesra. Żeby to miało jakikolwiek sens to powinien przelutować czip lutownicą na gorące powietrze, pod warunkiem, że to on jest winowajcą a nie inny układ. Jak sam mówiłeś laminat mógł szlag trafić i najpewniej tak się stało. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dotyczy karty graficznej a nie smartfona wiec automatycznie wyklucza to co napisałeś że topnik nie dostanie się do lutu, dlatego napisałem gdzie ta metoda w prosty sposób się nie sprawdzi. Sam Hot czyli lutownica na gorące powietrze też nie do końca zda tu egzamin bo jest to zbyt duża powierzchnia i zbyt duże odprowadzanie ciepła na boki, potrzebna by była jeszcze podstawka do podgrzewania laminatu od spodu ta metoda która polecam koledze to nie do końca reballing bo to polega na całkowitym podniesieniu układu, oczyszczeniu laminatu i chipu z cyny a następnie położeniu nowych kulek i przylutowaniu układu, bez specjalistycznego sprzętu nie jest tego w stanie zrobić nawet posiadając Hota. Jeżeli raz udało mu się udało uruchomić grafę to znaczy że to była wina właśnie połączeń układu. Problem polega tylko na tym że zrobił to na sucho bez topnika i tym razem może się to już nie udać z powodu maksymalnie przegrzanych tutów,  karty reanimowane w ten sposób przy dobrym chłodzeniu potrafią jeszcze długo pochodzić ale oczywiście gwarancji żadnej nie ma bo sporo tu jest niewiadomych.

Sory jeżeli poczułeś się urażony, nie miałem takiego zamiaru, ale bardziej precyzuj odpowiedź.

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak. Wiele jeszcze brakuje mojemu komputerowi, bym mógł nazwać go średniej klasy. Procesor, z pewnością jest do wymiany. Tu mam spis, jakie pasują do mojej płyty - http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=3330

Druga sprawa, to RAM. W tych czasach 4GB, to za mało. 8GB, to minimum. No i nie zaszkodziłby dysk SSD:)

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem @smox że dołożyłeś wiatraki do wentylowania obudowy bo chyba raczej nie do karty. Z temperaturami samych kart też bywa różnie, zależy jakie producent chłodzenie zastosował i czy konstrukcyjnie jest dopracowane, jest kilka firm chwalonych za swoje rozwiązania. Teraz masz prawie chłodną :020:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.