Jump to content
DaarMoo

Zagadkowe działanie karty graficznej

Recommended Posts

Grając w ZK2 zauważyłem nietypową, przynajmniej dla mnie, pracę karty (GTX 560). Gdy gra działała płynnie, temperatura GPU wahała się w granicach 55 - 68 stopni, użycie 99 %. Natomiast gdy obraz zaczynał się przycinać, temperatura spadała do 50 st. (w postaci linii poziomej), użycie 45 - 65 %. Wyglądało tak, jakby karta nie miała nic wspólnego z szybkością fps-u. Gdy przycięcia znikały, a było to związane z zakończeniem danego questu, karta zaczynała pracować i parametry wzrastały.     

MSI Afterburner. Chyba nie taki ostatni. Właśnie temperatura była dziwna - choć z drugiej strony linia prosta, jak podczas używania przeglądarek. Skłaniam się do stwierdzenia, że to błędy w modzie.  

10 godzin temu, DaarMoo napisał:

Grając w ZK2 zauważyłem nietypową, przynajmniej dla mnie, pracę karty (GTX 560). Gdy gra działała płynnie, temperatura GPU wahała się w granicach 55 - 68 stopni, użycie 99 %. Natomiast gdy obraz zaczynał się przycinać, temperatura spadała do 50 st. (w postaci linii poziomej), użycie 45 - 65 %. Wyglądało tak, jakby karta nie miała nic wspólnego z szybkością fps-u. Gdy przycięcia znikały, a było to związane z zakończeniem danego questu, karta zaczynała pracować i parametry wzrastały.     

Dzieje się tak dlatego że to procesor (a właściwie jego 1-2 rdzenie bez względu na ich ilość posiadaną przez procesor) obsługuje skrypty gry. Krótko mówiąc - kiedy gra "przytnie się" w miejscu np. ukończenia zadania wtedy karta graficzna "nie ma co robić" i pracuje trochę "wolniej", a procesor zaś działa normalnie.

Jeżeli to sprzęt, to takie przycinki powinny być przynajmniej regularnie jak nie często. A pojawiają się rzadko, wręcz sporadycznie i to tylko w niektórych modach. A tak na marginesie @Mnieciu jak wykresy, Twoim zdaniem ? 

Coś chyba z zasilaczem bo linia 12V, a napięcie jest taki 2016-10-05-20h26-Voltage-+12V.png

@edit

To też mi się nie podoba. Tak po 30s spadek taktowań.

2016-10-05-20h26-Frequency-GPU #0.png2016-10-05-20h26-Frequency-GPU #0 Mem.png2016-10-05-20h26-FPS-FPS.png

Jeszcze się zapytam. Jaki masz zasilacz.

@Anton Gorodecki staram się pomóc tak jak potrafię. Mistrzem nie jestem. @DaarMoo A czy podczas testu odpalaleś może coś w tle, bo tak ci fps spadły. No test 3 minuty wiele nie mówi. Potrzymaj ten test 30mut@Anton Gorodecki Occt robi test obciażając kompa maks.

Edited by pacjent1972
Pisownia. Panie Redaktorze, więcej uwagi przy pisaniu postów.