Skocz do zawartości

Zagadkowe działanie karty graficznej


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Grając w ZK2 zauważyłem nietypową, przynajmniej dla mnie, pracę karty (GTX 560). Gdy gra działała płynnie, temperatura GPU wahała się w granicach 55 - 68 stopni, użycie 99 %. Natomiast gdy obraz zaczynał się przycinać, temperatura spadała do 50 st. (w postaci linii poziomej), użycie 45 - 65 %. Wyglądało tak, jakby karta nie miała nic wspólnego z szybkością fps-u. Gdy przycięcia znikały, a było to związane z zakończeniem danego questu, karta zaczynała pracować i parametry wzrastały.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DaarMoo napisał:

Grając w ZK2 zauważyłem nietypową, przynajmniej dla mnie, pracę karty (GTX 560). Gdy gra działała płynnie, temperatura GPU wahała się w granicach 55 - 68 stopni, użycie 99 %. Natomiast gdy obraz zaczynał się przycinać, temperatura spadała do 50 st. (w postaci linii poziomej), użycie 45 - 65 %. Wyglądało tak, jakby karta nie miała nic wspólnego z szybkością fps-u. Gdy przycięcia znikały, a było to związane z zakończeniem danego questu, karta zaczynała pracować i parametry wzrastały.     

Dzieje się tak dlatego że to procesor (a właściwie jego 1-2 rdzenie bez względu na ich ilość posiadaną przez procesor) obsługuje skrypty gry. Krótko mówiąc - kiedy gra "przytnie się" w miejscu np. ukończenia zadania wtedy karta graficzna "nie ma co robić" i pracuje trochę "wolniej", a procesor zaś działa normalnie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Anton Gorodecki staram się pomóc tak jak potrafię. Mistrzem nie jestem. @DaarMoo A czy podczas testu odpalaleś może coś w tle, bo tak ci fps spadły. No test 3 minuty wiele nie mówi. Potrzymaj ten test 30mut@Anton Gorodecki Occt robi test obciażając kompa maks.

Edytowane przez pacjent1972
Pisownia. Panie Redaktorze, więcej uwagi przy pisaniu postów.
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.