Jump to content

DaarMoo

Weteran
 • Content Count

  1354
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by DaarMoo

 1. Poradnik @Anton Gorodeckiego jest bardzo pomocy i przede wszystkim nakreśla trudności jakie pojawiają się na Topieli. Trudności, moim zdaniem, zawinione przez Era. To nieskończone zapisywanie i wczytywanie jest ewidentnym niedopracowaniem. Choć z drugiej strony autor wykazał się dużą elastycznością o której zaraz. Jest to chyba zadośćuczynienie za błędy i niedoróbki. W moim przypadku pierwsza grupa turystów spokojnie ze mną porozmawiała i karnie zgromadziła się w chatce. Ale to tyle uprzejmości. Po północy po kilkunastu wczytaniach ruszyła. Niestety wszyscy w różne strony. I za cholerę nie można ich było skierować we właściwą stronę. Dni zaczynały się, jak pisał @Anton Gorodecki o 9:00, ale nie trzeba było być w chatce doktora, aby rozpocząć i zakończyć dzień - ułatwienie Era. Pierwsza grupa turystów ciągle zwiedza, ale wstaje nowy dzień i pojawia się następna. Robi się tłoczno. Przeprowadzam tylko część turystów. Następnie pojawiają się wszystkie, wymienione przez Antona, delegacje. Powstaje dylemat. Kogo w pierwszej kolejności przeprowadzać ? Kim zająć się na początku ? Niezły młyn. W międzyczasie, jeszcze dwie dziewczyny. Najbardziej uparta była Ela. Sporo wczytywania savów mnie kosztowała. I na koniec. Doktor Bagienny. A jakże. Nie bardzo chciał wejść do swojej chatki, skubany. Ale wszedł. Nieprawda. Kilku turystów nadal zwiedza, w tym ich przywódcy. Ale. Niech tam. Idę dalej. Przejścia stoją otworem. Jak ocenić lokację ? Mimo, że w końcu można zakończyć zadania (przynajmniej teoretycznie) to uważam, że lokacja zdecydowanie do poprawki. Po tej całej szarpaninie, zadania dla Wernera odpuściłem.
 2. @kondotier ten film jest w naszym poradniku wideo. Dotyczy Baru i Dziczy.
 3. https://stalkermod.ru/forum/91-reborn/151399-aktualnye-voprosy-i-otvety-po-modu-reborn-dvojniki.html Powinno być tutaj. Dziś jednak nie znalazłem. Pewnie byłem za mało dokładny, a za bardzo pochłonięty grą. Dzięki za podpowiedź w sprawie pancerzy @kondotier.
 4. Następny problem. Azot w Barze. Jak zmusić go do naprawy sprzętu ? @LIQUIDATOR na filmiku jakoś go zmusił, w trakcie rozpoczętego z nim dialogu.
 5. Mam problem w Magazynach Wojskowych z zadaniem na akumulatory. Akumulatory oczywiście, można znaleźć bez problemów, ale gdzie są kombinezony Monolitu ? Może ktoś coś pamięta ?
 6. Dołączam się z prośbą do @Sieriożay o link do moda
 7. Następny problem z repacka. Martwe Miasto. Kierując się, znakomitym z resztą, poradnikiem Cichego wchodzimy z marszu do MM i mamy szereg zadań. Błąd. Aby ten szereg zadań zaistniał, najpierw musimy pójść do Prypeci (zachodniej) i porozmawiać z Kopaczami. Stacjonują w budynku koło dworca autobusowego. Od ich dowódcy dostajemy zadanie na znalezienie jednego z nich w MM. Wtedy wchodząc do MM pojawia się cała sekwencja zadań opisanych przez Cichego.
 8. @carlopapa i @kobal - wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin. Sto lat !
 9. @wariat, dwie pierwsze moje gry też odbywałem na podstawce i problemów z Lukiem nie było. Repack ma swoje zalety, ale też wady. Można je jednak rozwiązać.
 10. Problem transportu Luka z Wysypiska. Problem, ten występuje w repacku. Sprawdziłem. Dwa razy. Jak go rozwiązać ? Po wytaszczeniu Luka z Podziemi Agro, ciągniemy go od razu, bez porzucania gdziekolwiek do Otchłani. I wtedy bezproblemowo przechodzi przez tporty.
 11. @kondotier z tą drabinką też miałem problem. Ale jaki konkretnie - nie pamiętam. Info z artem - też coś kojarzę, ale żeby pomóc - wybacz - nie pamiętam. Teraz pykam w DoppelgangEra. Jak skończę, biorę się za BFF. Wtedy będę na bieżąco.
 12. Pamiętam, że niektórzy grający mieli problem na Poligonie Świadomości Z. Psi - sztorm, mutanty i nagłe zejście. Ja też miałem. Przede wszystkim z psi-sztormem. Ale znalazłem rozwiązanie. Wchodząc na lokację mamy porozmawiać z Kejt. W momencie kiedy podszedłem na kilka metrów, zadanie zaliczyło się i właściwie mogłem spadać. Ale zostałem. Ustawiłem się jak najbliżej Kejt i to pomogło. Psi-sztorm przetrzymałem. Z mutantami było trochę gorzej, ale dałem radę.
 13. @boberm - gamedata/config/alife.ltx. Zmniejszasz parametr switch_distance np. do 100. Jak nie pomaga to niżej. Aż pomoże.
 14. Trochę screenów z LA DC 1.0007. Pykam drugi raz.
 15. @FeRu na początku gry miałem zamiar wyłapywać babole i wrzucać screeny, ale później zrezygnowałem. Zrobiłeś ją, przynajmniej dla mnie, w sposób oddający nastrój i atmosferę którą stworzyli autorzy moda. Duża flacha.
 16. Mod ukończony. Generatory wyłączone. Zona zniknęła. Rozmowa z Duchem. Głaskanie teraz już spokojnego nibypsa. I... Freeplay. Automatyczny powrót do Sidora i znowu można zanurzyć się w Zonę. Kilka spostrzeżeń. Mod, przynajmniej u mnie, zdecydowanie lepiej funkcjonuje na DX10 niż DX9. Dziewiątka jest ciemna. Mało co widać mimo intensywnej pracy na suwakach. Właściwie to połowę moda przegrałem na dziewiątce, żeby potem odetchnąć na dziesiątce. Wyloty dwa. Czyli bardzo stabilny. Korzystałem, często z opcji God bo wkurzał mnie ciągły kill mimo napiętej uwagi. W związku z tym był jednak spory minus. Nie mogłem spać nawet ja wszedłem w tryb normalny. Czyli włóczyłem się po nocach zamiast spokojnie pospać. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem amunicji na pasie, ale jak się gra długo ( u mnie ponad miesiąc ) to można się przyzwyczaić. Odruchowo pakujesz co trzeba, albo zwiewasz i ładujesz pas. Można przeżyć. Choć nie zawsze. Spawner. Potrzebny żeby czasami sobie ulżyć. A takich momentów jest sporo. Jak kto chce. Pogoda i grafika. W nocy ciemno, jak to w nocy, poranek piękny, dzień - leje, wieczór - znowu piękny. Czyli - piękne są tylko chwile. Łączę te dwa elementy bo jak leje to grafika jest - sami wiecie. Owszem, wczytywałem savy z dnia, ale rzadko to pomagało. Fabuła. Tu 10/10. Na początku posiłkowałem się Cinemanem, ale później zrezygnowałem bo mod prowadzi za rękę. Owszem, warto rzucić okiem na podpowiedzi bo czasami, w tak zwanym ferworze coś umknie, a nie powinno. Polonizacja. Dla mnie super. Małe błędy są nieważne. Jest dosadna i konkretna. Brawo ! Czyta się z przyjemnością. Czyli co ? Grać i cieszyć się. PS. Polecam ztuningowaną Ładę. Jeździ się rewelacyjnie.
 17. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Zdrowia i samych radości w życiu. Sto lat !
 18. Wielkie dzięki Panowie !
 19. Zgadza się @smox. Świetny mod. Często do niego wracam.
 20. Niezastąpiony tawariść Cineman. Pewnie będzie też tawariść Snork, jak to mówi Cineman. O ! tawariść snork. Pagawarim. I szto skarzesz ? No nie chociet gawarit. Paciemu tawariść ?
 21. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin ! Zdrowia i samych radości w życiu ! Sto lat !
 22. Zainstalowałem na 1.4007 PRM Weapon z polonizacją @FeRu, odpaliłem i wszystko działa pięknie. Grafika tła - nie stalker. Wszystko żyje. Krzaki, drzewa, mgła przewalająca się przez drogę - dla mnie - inny wymiar. Pięknie. A deszcz ? Leje tak jak powinien. Nie jakiś erzac. Czyli co ? Gramy. I cieszymy się.
 23. @Mnieciu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Zdrowia i samych radosnych chwil w życiu. Sto lat !
 24. Panowie, @Sierioża , .@tom3kb , nie osłabiajcie mnie. Pisząc posta myślałem o innych, świeżych użytkownikach. Taki ze mnie akolita. Po prostu. Poza tym myślę, że jeżeli jakieś linki nie działają to trzeba je usunąć i wymienić na działające. Porządek lubię chyba. Sam już nie wiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.