Jump to content

DaarMoo

Weteran
 • Content Count

  1373
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by DaarMoo

 1. Kurcze, ja też się spóźniłem. Nie mniej - zdrowia i samych radości w życiu. Niech ma żyje 100 lat @kondotier !!!
 2. Na minimapie nie mam znacznika GB. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim. Gamedata/configs/ui - tylko gdzie ? A może w innym pliku ?
 3. Dziadek to podstawa rodziny. Czyli - niech żyją Dziadkowie ! Czyli - Dziadkowie wszystkich krajów - kurcze, to nie tak było ?! Ale , wiwat Dziadkowie Dziadek po spożyciu najlepszym przyjacielem jest. Autopsja. I koniec.
 4. Czyli w końcu doczekaliśmy się
 5. Wszystkiego najlepszego Solenizancie ! Zdrowia i samych radosnych chwil w życiu. Sto lat ! ps. @Sierioża ma racje. Z tym loginem powinieneś coś jednak zrobić
 6. @Sierioża zainstalowałem Operę GX w miejsce nie używanego Firefoxa. No. Wygląda ładnie. Może trochę za czerwono, ale generalnie fajnie. Co do RAMożerności. W spoczynku ciągnie więcej niż Chrom. RAM. Opera GX - 0,5 GB , Chrom - 0,3 GB. Po włączeniu, Opera otwiera się 13 procesów, Chrome - 5. Ale Opera jest bardziej stabilna w pobieraniu pamięci. Chrom po kilkunastu minutach dostaje świra i zaczyna ciągnąć bez opamiętania. Jest na to lekarstwo, oczywiście. Opera ma ogranicznik. Chrom nie. Ten ogranicznik ? Ja wiem? Będzie działo się to co w Chromie. Pojawi się komunikat i trzeba będzie zrestartować przeglądarkę. Czyli to samo. No, ale propozycja ciekawa. Zdrówko.
 7. Znalazłem rozwiązanie problemu, który dotyczył nie tylko mnie, ale i kilku innych graczy. Chodzi o rozmowę ze Starszym Monolitu w kinie Prometeusz. Po zranieniu, delikwent nie chciał nawiązać dialogu. Koledzy ze StalkerMod.ru podpowiedzieli co zrobić. Po rozmowie z Sokołem wywabiamy monolitowców z kina. Wystarczy podejść do pomnika koło placu i poczekać aż zajmą stanowiska wartownicze. Usuwamy ich i czekamy do godz. 24. Po północy zajmujemy miejsce przy wejściu, u góry, w sali z pianinem, wyjmujemy nóż i czekamy aż pojawi się starszy. Gdy wejdzie do sali pojawia się cut scenka (o której pisał @Anton Gorodecki) ataku nożem i po chwili mamy info, że otrzymaliśmy kod do sejfu w porcie. Problem rozwiązany.
 8. Kilka dni temu, grając w Alternativę 1.3 i mając otworzoną jedną kartę w Chromie (StalkerTeam) pojawił się nagle komunikat o braku pamięci i sugestii wyłączenia wszystkich kart (jedna) w przeglądarce. Zaskoczenie pełne. O co chodzi ? Wszedłem więc do menedżera zadań Win i zobaczyłem coś dziwnego. RAM był wykorzystywany w 89%. Miałem otworzoną jedną kartę, a procesów Google Chrome działało siedem. Zamknąłem grę. RAM spadł do 4,5 GB. Jedna przeglądarka tyle ciągnęła. Wyłączyłem ją i włączyłem. Oczywiście RAM spadł do 1,8 GB, ale po kilkunastu minutach jeden z procesów Chroma (a znowu ich było kilka) zaczął gwałtownie pożerać pamięć. Zamknąłem ten proces, zużycie spadło, ale po chwili znowu zaczęło rosnąć. Natomiast w menedżerze zadań Google Chrome działa tyle procesów ile jest w rzeczywistości ze stabilnym wykorzystaniem pamięci. Co zrobiłem. 1. Sprawdziłem lokalizację plików z myślą o Chrome virus * 32. Wszystko ok. 2. Przeskanowałem komp programami antyvir, m.in. SpyHunterem. Czysto. 3. Zainstalowałem najnowszy instalator Chrome. 4. Nawet dałem w element docelowy --process-per-site. To akurat nic nie dało. 5. I na końcu, zdesperowany, użyłem MemBoosta. Ten program pomógł zdecydowanie. Ale, przecież nie o to chodzi żeby coś kombinować. Takiego obżarstwa nie powinno być. Zrozumiałbym obciążenie RAMu przy 20-u otwartych kartach, ale przy jednej czy dwóch ? Na marginesie. Zużycie RAMu przez XR_3DA przy grze w Alternativa 1.3. używając MemBoosta. Bez niego użycie jest na poziomie 2,5 GB.
 9. Dzięki za zwrócenie uwagi @kondotier. Nie "broniący" tylko "atakujący" - tak miało być. Czasami jak robi się kilka rzeczy naraz tak wychodzi. Ja - monolitowiec, Strażnicy - Monolit (atakują swojego), a na końcu wróg otrzymuje dar w postaci trzeciego artu. Czyli nie ważne jakie barwy nosi się na sobie, ale ważne co jest w środku.
 10. Dzięki jeszcze raz @kondotier. Pierwszy raz przeszedłem go w lutym 2016. Kawał czasu.
 11. No i @kondotier ukończyłem moda jako adept monolitu. Pisałem wcześniej, że mutanty w Tunelu był na żółto. Okazało się, że tylko do czasu spotkania pierwszego Kontrolera, a potem lawina ruszyła. U mnie przeszkodą, która uniemożliwiała rozmowę z Zerowym były pająki. Zaczęły pojawiać się jak tylko wszedłem ociupinkę na drabinę. Ale pojedynczo, skubane. Więc zeskok i rozwałka, zeskok i trach. Tak do ostatniego. Wtedy spokojna rozmowa i na Zaton po Trzeci Art. Wiem, że to paradoks. Strażnicy atakujący monolitowca. Ale może to jest jedna z tajemnic ZONY.
 12. @kondotier do tunelu wchodzę jako monolitowiec więc wszystkie mutanty są na żółto. Czyli z nimi spokój. Stracę tylko trochę czasu na pda Zarki. Na krótkich dystansach używam miniguna. W razie czego. Więc w drogę.
 13. Dzisiaj pytanie, jutro odpowiedź. Byłem jak zwykle nadgorliwy i po rozmowie z Proto zamiast iść, wypełniać zadanie, które przyniosłoby podwójną korzyść (1. zaliczenie zadania, 2. staję się neutralny dla Monolitu i mogę rozmawiać) postanowiłem zlikwidować wszystkich monolitowców za budową, łącznie z Gigą. Baza CZN zlikwidowana, wezwanie otrzymałem. A "bogu ducha winni" - to drobny żarcik @kondotier, jakżeby inaczej.
 14. Mam problem z Gigiem. Po wykonaniu zadania na supergaussa i wybiciu bogu ducha winnych istnień, Giga nie chce się pojawić. Nawet samotny powinnościowiec wysadził się na minie żeby nikogo w Limańsku nie było, ale to widocznie za mało dla monolitowca. Jest tylko Duplikat i ja. Może walnąć klona ?
 15. @anatol - zdrowia i samych radości w życiu. Sto lat
 16. Kurcze, @LIQUIDATOR brzmi jakby mówił przez krótkofalówkę na jakiejś wojnie. Nieźle. Nastrój jest. Boże, czuję się jakbym oglądał konflikt zbrojny na żywo ! Super.
 17. Poradnik @Anton Gorodeckiego jest bardzo pomocy i przede wszystkim nakreśla trudności jakie pojawiają się na Topieli. Trudności, moim zdaniem, zawinione przez Era. To nieskończone zapisywanie i wczytywanie jest ewidentnym niedopracowaniem. Choć z drugiej strony autor wykazał się dużą elastycznością o której zaraz. Jest to chyba zadośćuczynienie za błędy i niedoróbki. W moim przypadku pierwsza grupa turystów spokojnie ze mną porozmawiała i karnie zgromadziła się w chatce. Ale to tyle uprzejmości. Po północy po kilkunastu wczytaniach ruszyła. Niestety wszyscy w różne strony. I za cholerę nie można ich było skierować we właściwą stronę. Dni zaczynały się, jak pisał @Anton Gorodecki o 9:00, ale nie trzeba było być w chatce doktora, aby rozpocząć i zakończyć dzień - ułatwienie Era. Pierwsza grupa turystów ciągle zwiedza, ale wstaje nowy dzień i pojawia się następna. Robi się tłoczno. Przeprowadzam tylko część turystów. Następnie pojawiają się wszystkie, wymienione przez Antona, delegacje. Powstaje dylemat. Kogo w pierwszej kolejności przeprowadzać ? Kim zająć się na początku ? Niezły młyn. W międzyczasie, jeszcze dwie dziewczyny. Najbardziej uparta była Ela. Sporo wczytywania savów mnie kosztowała. I na koniec. Doktor Bagienny. A jakże. Nie bardzo chciał wejść do swojej chatki, skubany. Ale wszedł. Nieprawda. Kilku turystów nadal zwiedza, w tym ich przywódcy. Ale. Niech tam. Idę dalej. Przejścia stoją otworem. Jak ocenić lokację ? Mimo, że w końcu można zakończyć zadania (przynajmniej teoretycznie) to uważam, że lokacja zdecydowanie do poprawki. Po tej całej szarpaninie, zadania dla Wernera odpuściłem.
 18. @kondotier ten film jest w naszym poradniku wideo. Dotyczy Baru i Dziczy.
 19. https://stalkermod.ru/forum/91-reborn/151399-aktualnye-voprosy-i-otvety-po-modu-reborn-dvojniki.html Powinno być tutaj. Dziś jednak nie znalazłem. Pewnie byłem za mało dokładny, a za bardzo pochłonięty grą. Dzięki za podpowiedź w sprawie pancerzy @kondotier.
 20. Następny problem. Azot w Barze. Jak zmusić go do naprawy sprzętu ? @LIQUIDATOR na filmiku jakoś go zmusił, w trakcie rozpoczętego z nim dialogu.
 21. Mam problem w Magazynach Wojskowych z zadaniem na akumulatory. Akumulatory oczywiście, można znaleźć bez problemów, ale gdzie są kombinezony Monolitu ? Może ktoś coś pamięta ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.