Jump to content

Kurtlar Vadisi Irak


vidkunsen
 Share

Recommended Posts

Kurtlar Vadisi Irak (2006)

(Kiedyś obiecałem Cichemu, że znajdę ten film)

7081857.2.jpg

Obejrzyjcie to zrozumiecie za co Turcy "nie lubią" m.in. amerykanów z usa i ich pomocników.

Necasti Sasmaz, Tito Ortiz (Kruk 4), Gürkan Uygun (serial Wspaniałe stulecie), Ghassan Massoud (Królestwo Niebieskie - Sall ah din, Piraci z karaibów, Exodus - bogowie i królowie), Bili Zane, Gary Busey i inni.

reżyseria: Serdar Akar, Turcja, wojenny, 2006.

Film rozpoczyna się od faktycznego wydarzenia z 2003 roku gdzie żołnierze USA aresztowali na północy Iraku 11 członków tureckich służb specjalnych. Wyprowadzili ich na muszkach, w kapturach i odwieźli na przesłuchania do Bagdadu. Amerykanie później przeprosili za ten incydent, lecz w Turcji odebrano go jako upokorzenie i zemstę za to, że Ankara nie zgodziła się na atak na Irak z jej terytorium. Sprawa dobrze wryła się w pamięć Turków.

W filmie Amerykańscy żołnierze w Iraku mordują setki niewinnych ludzi i niszczą niewinnym ludziom wesela. Tych którzy przeżyli, Amerykanie porywają do wiezienia Abu Ghraib. Tam żydowski doktor wycina im części ciała, które potem sprzedawane są bogaczom w Nowym Jorku, Londynie i Tel-Avivie. Film „Dolina Wilków: Irak” nie tylko w Turcji pobił rekordy oglądalności, ale także w Niemczech gdzie do kin ściągnęło tysiące niemieckich Turków.

Swoją popularność zawdzięcza kluczowym i dość kontrowersyjnym scenom. Akcja filmu toczy się w Iraku. Amerykańscy żołnierze mordują setki niewinnych ludzi i niszczą niewinnym ludziom wesela. Tych którzy przeżyli, Amerykanie porywają do wiezienia Abu Ghraib. Tam żydowski doktor wycina im części ciała, które potem sprzedawane są bogaczom w Nowym Jorku, Londynie i Tel-Avivie.

Jest wątek Polski - "dowódca" z czarnej wody nawija do podkomendnych - nie możemy teraz zaatakować posterunku żołnierzy tureckich bo obok stacjonują Polacy i Bułgarzy, oni nam nie odpuszczą!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity