Skocz do zawartości

Sibłow i Zachar...kolejność zadań na ochronę ludzi w Kordonie


malakas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, bo nigdy wcześniej nie zwróciłem na to uwagi...

Rozmawiałem z Danem na Bagnach...powiedział... jak będziesz w Barze pogadaj z Zacharem. Pokazało się zadanie w PDA ...porozmawiać z Zacharem. Nie rozmawiałem jeszcze, wykonałem test na próbę

...Zachar na prośbę by pomóc myśliwym w Kordonie....powinno chodzić o Sepatora i części mutantów.

Do tego momentu wszystko dobrze...

..ale gdy idę na Bagna do Sibłowa, ten ma w dialogach pytanie ...czy jest robótka.? Po uruchomieniu dialogu wynika, że chodzi o kwest na ochronę transakcji Chalawy...

Pytanie brzmi ...

Czy to to samo i w jakiej kolejności rozmawiać z nimi by nie było problemu.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podejść po cichu, później rozwalić kilku najemników, do tego najlepszy będzie Wał z celownikiem optycznym, ponieważ ma mniejsze zbliżenie od Wintoreza(u mnie sprawdziły się pojedyncze, szybkie strzały w łeb). Zresztą tu jest przecież opis: http://www.stalkerteam.pl/Thread-PRZEWODNIK-po-Narodnoj-Soljance-G%C5%82%C3%B3wna-linia-fabularna-t%C5%82umaczenie-by-trurl3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz przypadkiem jednocześnie tych kwestów :P Na 100% rozwali Ci to dalszą grę. Kolejność raczej może mieć znaczenie :). Ja najpierw zrobiłem chyba kwest z Chalawą, a potem z Sepatorem. Po tym ostatnim kweście zostaną Ci w tym budynku conajmniej dwie postacie - Sepator i ktoś jeszcze - nie mam pojecia jaki to będzie miało wpływ na akcję z Chalawą, ale wg mnie Sepator z kolegą zaczną prać do tych, z którymi ma się spotkać Chalawa i masz po kweście ... Natomiast po zrobieniu kwestu z ochroną Chalawy, budynek będzie potem "niezamieszkały", więc na pewno nie będzie konfliktu, jak weźmiesz kwest od Zachara. Jesteś w dobrej sytuacji żeby to sprawdzić i potem na forum opisać. Mam nadzieję, że masz sejwa by się cofnąć do Baru przed rozmową z Zacharem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego założyłem temat...według kolejności dialogów to Zachar ma pierwszeństwo bo jest już w PDA, ale zbłądziłem i nie wiem... Chyba zrobię najpierw Sepatora i zobaczymy, zadania na Chalawę nie brałem jeszcze. Dziwna sytuacja nie miałem tego wcześniej, co ciekawe nie pamiętam tego momentu gry...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam , że zadanie od Zachara wykonałem na samym początku mojej gry, gdy nie miałem jeszcze dobrego karabinu. Zakupiłem kilkanaście granatów od Kuzniecowa, i od razu po rozmowie z Sepatorem, sprint na dach po kabinie cysterny, i obrzucać granatami połudnową stronę budynku a następnie wschodnią. Po zaliczeniu tego kwestu Sepator wraz z towarzyszami udaje się do wioski kotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ,że przyczyna jest niewykonanie od razu zadania...Porozmawiaj z Zacharem. Po tym fakcie zacząłem robić kwesty Kota i tam są odwiedziny na Bagnach i coś się pokręciło. Dobrze, że nie rozmawiałem do końca z Sibłowem...i nie wziąłem kwestu na ochronę Chalawy. Zobaczymy jak będzie w praktyce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem zadanie Zachara...oddałem worek z częściami mutantów. Raczej to jest właściwa kolejność dlatego,że znalazłem też fragment poradnika na ten temat... Kwest notebooka Archary ... 1. Porozmawiać z Danem (we wczesnych wersjach był na Kordonie, później przesunął się na bagna). 2. Idziemy na Agroprom (trzeba wykraść dokumenty, z podstawowych zadań Stalkera) 3. Rozmawiamy z Zacharem (bar) (przy okazji można wziąć kwest na ochronę grupy Dana).. Jest to jak powiedział korn06 bardzo wczesne zadanie więc nie powinno być problemów z resztą gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja pamiętam to nie ma żadnej różnicy w kolejności zadań.Byle by nie brać ich razem jak opisano wyżej.Trzeba też pamietać że w tej fabryczce siedzi nam Krysiuk kluczowa postać jeśli chodzi o nowe przejście na Bagna.Separator z kolegą na trochę siedzą w fabryczce a potem przesuwają sie pod mostek i w końcu ląduja w wiosce kotów.Ja najpierw robiłem Separatora a potem Chalawę.Ale w 19.04 robiłem odwrotnie i nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ciekawa akcja...zapis mam przed rozmową z Zacharem. Teraz idę do Sibłowa po kwest na ochronę Chalawy i dalej w to samo miejsce na Kordon ..śmiesznie trochę...:P

Mam nadzieję Kobal bo będzie wtopa...Krysiuk był u mnie już dużo wcześniej ...przy okazji X-18. Tylko jego mi teraz brakuje w fabryczce do kompletu...:D


Ja najpierw robiłem Separatora a potem Chalawę.

To jest prawidłowa kolejność i myślę ,że należy tego przestrzegać. Wykonałem zadania w takiej kolejności i fabuła ruszyła bezproblemowo dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zachar jest jeszcze potrzebny do linii questów Kota którą uruchamiamy na Bagnach.To właśnie Zachar wysyła nas by "przesłuchać" Brata Luisa na Bagnach.Jeśli nie ukończysz linii questów Kota to nie porozmawiasz w szpitalu z czarnym Doktorem i stracisz część linii fabularnej na Generatorach.Jeśli nie przerabiałaś jeszcze brata Luisa to lepiej się cofnij albo ciągnij questy Bagiennego Doktora w Prypeci tak by zdobyć recepte na Żywe Serce i wtedy go sobie ożywisz , chyba bo z tym ożywianiem różnie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak by zdobyć recepte na Żywe Serce i wtedy go sobie ożywisz , chyba bo z tym ożywianiem różnie bywa

Tutaj kłopoty bo nie wszystkich można ożywić....

Niestety ożywione postacie nie pamiętają niczego i jedyna opcja w dialogach to ....jest jakaś informacja i nic więcej. Jednak lepiej będzie wrócić do momentu ,gdy Zachar żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.