Skocz do zawartości

Nagłe ściny


zonezi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, a mianowicie po misji z doktorkiem czyli jak wychodzę ze snu chodziłem chwilę po kordonie i nagle na 2s czarny ekran, gra wróciła znów czarny ekran i gra wróciła, ale tym razem z wynikiem 3 FPS :P Wczytywałem wcześniejsze zapisy jednak wszędzie mam 3 fps zwykle miałem gdzieś tak 35-45 Ktoś wie czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel e8400, gtx 260 SOC, 4GB DDR2, win XP

... masz 4gb ram ..dopisałeś trzeci MB Ram do .exe programu..?

poradnik jest na forum. Karta powinna uciągnąć swobodnie taką grę.

..czy instalowałeś jakieś poprawki grafiki, czy shaderów.?..jeżeli tak to, to może być przyczyna.

...sprawdź też temperaturę jak mówi Depa...

Jeden z kolegów na forum zgłaszał już taki problem. Po zmianie sterowników i przeinstalowaniu moda wszystko wróciło do normy. Możesz spróbować.

Zachowaj dotychczasowe zapisy, gdzieś na boku i odinstaluj moda..wyczyść rejestr..postaw na nowo w takiej samej konfiguracji jak poprzednio..wstaw zapisy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komp uruchamiał się ponownie przy temp.93-95 stopni.

To masz problem...przegrzewają się pamięci na karcie graficznej, skutek spadek wydajności.

...myśl o chłodzeniu Pc wiatraki przód tył, by była dobra cyrkulacja powietrza. Inna opcja chłodzenie grafiki, jeżeli opłacalne.

...jak dawno czyściłeś kompa w środku...może już chłodnicy z kurzu nie widać

...do tego shadery przeważnie bardziej obciążają grafę od podstawowych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co zerknij do obudowy i sprawdzi żebra czy nie są pozatykane kurzem ...

Jak tak to do jakiegoś sklepu leć po sprężone powietrze albo zdemontuj chłodzenie i je wyczyści.

aha i powiedz ile masz tą kartę graficzną.

Pytanie czy widziałeś w nowszych grach na swoim kompie zniekształcenia Grafiki (Artefakty)

NP;

Dołączona grafika

500x300 27_1252786916.jpg


tak wygląda twój komp ?

Dołączona grafika

Aero Coll QS-200 ???? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosę temat do działu Hardwere...niestety jeżeli masz wiatraki w obudowie to winna leży po stronie grafiki. Nie powiedziałeś jaka to grafika , ale i tak jeżeli są artefakty to wszystko wyjaśnia. Karta przegrzewa się i powoduje niestabilność w systemie....cięcia i restart to tego objawy... Powinieneś podać model karty graficznej...otworzyć pudło i sprawdzić czy chłodzenie na wszystkich elementach pracuje poprawnie. Taka karta może działać zupełnie normalnie przy małym obciążeniu, dopiero w grze temperatura robi swoje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz uszkodzonego chipseta

Mamy trzy możliwości...

..jeżeli było OC i są artefakty to powrót do ustawień fabrycznych.

..jeżeli nie było OC i są artefakty ..powrót do sprzedawcy...:P

..jeżeli było OC i powrót do ustawień fabrycznych nie pomaga, to niestety przypaliłeś chipset (tak jak pisał Depa)

Tutaj gwarancja karty pomoże ,ale nie musi... jeżeli serwis udowodni,że było OC, to karta na śmietnik, lub do oglądania netu.

...komp uruchamiał się ponownie przy temp.93-95 stopni.

Temperatura niedopuszczalna dla kart Nvidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta podkręcana, ale fabrycznie sam nic nie dokładałem.

Zonezi pisze, że nie ruszał OC..więc może coś źle poszło z pastą i termo-pady są za grube i nie odprowadzają dobrze ciepła z kości pamięci.

Czyściłeś dobrze kości przed nałożeniem nowej taśmy termo-przewodzącej.?

Jakiego środka użyłeś do czyszczenia.?

W takim przypadku poleciłbym zakup jak najlepszej taśmy i wyczyszczenie jeszcze raz kości na karcie graficznej...podobnie jak chipsetu.

Często to niedokładne wykonanie poprawek w tych elementach powoduje nadmierne przegrzewanie się karty...podobnie jak CPU kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aceton kosmetyczny to się nie nadaje bo ma olej w środku... Na pamięci prawidłowo używa się ..dwustronnej taśmy termo-przewodzącej, która ma już klej ...wystarczy zerwać papierową osłonkę i jest gotowa do użycia. Kości trzeba najpierw dokładnie oczyścić i odtłuścić. Jeżeli nie masz środków to po acetonie możesz użyć czystego spirytusu. Tutaj zastrzeżenie... im cieńsza taśma tym lepsza. Jeżeli masz dane tych Padów które włożyłeś to podaj i poszukam co to takiego, bo coś mi tutaj nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem http://allegro.pl/3m-thermopad-tasma-termoprzewodzaca-1mm-i1432388915.html a na chipset smarowałem Arctic Silver V. Ogólnie problem z przegrzewaniem i artefaktami pojawił się zanim otworzyłem kartę po moim majsterkowaniu stan tak jakby się pogorszył. Może problem zależy również od ilości pasty na chipsecie? Nigdy nie wiem ile mam nałożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie problem z przegrzewaniem i artefaktami pojawił się zanim otworzyłem kartę po moim majsterkowaniu stan tak jakby się pogorszył.

Ciężko tutaj powiedzieć na 100%, ale jeżeli artefakty były przed zmianą pasty to bardzo prawdopodobne ,że już wówczas chipset się przegrzał, lub pamięci zostały uszkodzone. Ty swoją próbą pogorszyłeś tylko sprawę ponieważ materiały, które użyłeś są niskiej jakości. Dla porównania powiem ,że gdy zmieniałem chłodzenie grafiki użyłem taśmy 0,3 mm .

Ile nałożyć...na chip karty należy położyć warstewkę minimalnej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.