Jump to content

Trux

Turysta
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

About Trux

Profile Information

 • Ruble
  6

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Trux's Achievements

Nowicjusz

Nowicjusz (3/21)

2

Reputation

 1. Sprawa jest o tyle dziwna że instalowałem w zasadzie wszystkie wersje Lost Alpha po kolei (wczesne wersje się zawieszały i wywracały w niektórych miejscach. Skończyłem na wersji 007 i działała bez zarzutu. Skończyłem, przeszedłem, został praktycznie freeplay na deser. Podczas próby powrotu ni z tego ni z owego komp żąda wspomnianej biblioteki. A przecież jej nie wywalałem z systemu. Bibliotekę ściągnąłem , podłożyłem w systemie we właściwym miejscu ale nie chce dać się zarejestrować. No i zgłupłem bo nie wiem co zrobić z tym fantem. Gdzie tych paczek uzupełnień bibliotek szukać? pozdrawiam
 2. Może ktoś spotkał się z problemem gdy nagle LA żąda biblioteki dll. api-ms-win-core-libraryloader-l1-2-0 Ani jej nie usuwałem ani nie manipulowałem. O co stalkerowi i "windzie" chodzi?
 3. Ale ja pobrałem torrenta właśnie ze stalkerteamowej stronki https://stalkerteam.pl/topic/8502-ogse-0693-final-20/ i po zainstalowaniu pokazał że ma numerek 1.0.7, stąd moje pytanie o kompatybilność. Spolszczenie zainstalowałem i jakoś na razie działa. pozdrawiam
 4. Czy spolszczenie pasuje do wersji 1.0.7? Bo taka jest obecnie wersja w linku. I czy wtedy jest sens wstawiać patch z podanych linków? pozdrawiam
 5. Anton zbawco! Dzięki za podpowiedź. Pół roku bym szukał tych chaliernych screenów. Co za pokopana filozofia bunkrowania zapisów? Nie mogło to być w folderze z grą? Załączam przykładowe printy. Mimo przeklejenia według wzorca plików polonizacji i rozpoczęcia nowej gry niestety cześć tekstów przypomina rozsypane puzzle. pozdrawiam życzliwą ekipę.
 6. Dzięki za podpowiedź. Faktycznie znalazłem to F12 ale nie mogę teraz znaleźć zapisanych fotek. Noż kurcze gdzie ta gra chowa print screeny? No gdzie ten nieszczęsny katalog "screenshots"? Ani w grze ani w moich dokumentach go nie ma. Stlenił się czy co?
 7. Nie bardzo mam jak zrobić zrzut. Ale krzaczenie tekstu pojawia się w każdym przypadku gdy przychodzi jakakolwiek wiadomość i pokazuje się na ekranie.
 8. Pytanie braci stalkerska. Odpaliłem narodną soliankę ale mam problem z polonizacją. Dialogi są OK ale powiadomienia które wyświetlają się na ekranie to często jakieś robaczki. Co można z tym zrobić? Próbowałem zaczynać nową grę ale nie widać zmian.
 9. Z tego co wiem to Viktus ogarnia ten temat. Jego zapytaj bezpośrednio. Poza tym sprawdź pierwszą stronę tej dyskusji bo tam Viktus zamieścił link do zaktualizowanej polonizacji.
 10. Bratcy Stałkiery znalazłem jakąś gotową wersję w postaci repacka. Wydaje się że to wersja 1.4008 https://drive.google.com/drive/folders/17d_Vf6dKaXhKz-hoa9rpMAI4l_Z-kC-i Wydaje się że na oryginalnej wersji 4.007 trzeba tylko podmienić hurtem wszystkie pliki z repacka. Wydaje się prostsze niż w przypadku poprzedniej wersji. powodzenia i niechaj zona sprzyja.
 11. Jeśli wziąć pod uwagę strategię postępowania w grze to się tutaj zgodzę. Masz rację że gra wymaga wtedy więcej wyobraźni i przewidywania. Jednak w kwestii dopracowania technicznego gry miał bym jednak trochę zastrzeżeń. Ale może to zależeć od sprzętu i systemu operacyjnego oraz pierdyliona innych drobiazgów w sterownikach. Tak czy inaczej wersja gdzie można się zasejwować w dowolnym punkcie jest wygodniejsza. Dobra dla leniuchów takich jak ja. A wersja gdzie można się sejwować pod pewnymi warunkami jest bardziej dla wymagających. Cieszę się że poradziłaś sobie z trudnościami instalacyjnymi. No to dobrej zony i po staropolsku: hajże na pijawy. Skubane parami albo i w trojkach chadzają małpy jedne. Więc lepiej miej dobrą giwerę pod ręką i pamiętaj stała czujność. Darz bór.
 12. Ta kompilacja "extended" jest jakaś spaprana, Już sam tryb sejwowania idiotyczny. I ogólnie gra wywala jak najęta. A co do wytrzymałości to są artefakty które ją podniosą jak je uczepić do pasa ale często są promieniujące i najlepiej kompilować je z tymi które niwelują radiację. Możesz też wcisnąć "~" i wybrać z menu "god on" i po problemie ze zmęczeniem.
 13. Faktycznie dialog z Sacharowem przypominał błądzenie pijanego we mgle. Zamiast wypowiedzi pokazywały się jakieś skrypty. Ale po zrestartowaniu rozmowy zaczynał mówić do rzeczy. Dzięki za podpowiedź.
 14. Tak próbowałem obejść bramę lecz bez skutku niestety. I jeszcze raz ponawiam apel, odezwę, suplikę o podpowiedź skąd wytrzasnąć plik allspawn do wersji 1.4008 bo jedyne co osiągnąłem po instalacji to obraz menu i czarny ekran. No i info że brakuje pliku allspawn którego za żadne skarby zony nie mogę znaleźć.
 15. Niby dostaję taka wiadomość na PDA a raczej sugestię żeby wyrywać z mrocznej doliny do darkscape. Następuje to w momencie ataku wojska na monolitowców. Problem jednak z tym że nie ma jak w pierwotnej wersji zaparkowanego samochodu a samo przejście jest zablokowane. Wyświetla mi się komunikat "przejście niemożliwe z powodu zniszczeń dokonanych przez emisję". I droga zamknięta. Odpuściłem i poszedłem zwiedzać X18. Sprawdzałem czy od strony kordonu mógłbym się tam dostać ale ten sam komunikat. Też zablokowane z powodu zniszczeń po emisji. Dziwne. Idę dalej w zonę. pozdro Daragij Monolithalian ja nie agriesor mnie wszystkie ludzie w zonie mili Grzechów nie mordowałem. A tak przy okazji allspawn do 1.4008 ? Ktoś? Coś? Bo bez tego nic nie rusza.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity