Jump to content

Crash już na samym starcie gry


Ziomkowsky

Recommended Posts

Witam, ściągnąłem tego moda przed chwilą i już na samym początku, kiedy minie intro i zrobię dosłownie dwa kroki do przodu to dostaję crasha gry.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line          : 73
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...shadow of chernobyl\gamedata\scripts\xr_logic.script:624: attempt to call local 'func' (a nil value)

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Przeinstalowałem moda od nowa, już nawet darując sobie fixy na lunety i SMSy i dalej mam to samo.

Instalowałem w kolejności: Fotograf > Patch > Polskie napisy do tekstów mówionych > Spolszczenie

Uprzedzam pytania - Tak, mam grę w wersji v1.0004 i Nie, nie mam za słabego kompa (na statyku mam ten sam problem).

Edited by Ziomkowsky2
Link to comment
Share on other sites

Nie, mam wersje pudełkową i manualnie instalowałem pierw patcha 1.0003 a potem 1.0004.

 

Edit: Dodam że instalowałem też cracka by nie było trzeba płyty do odpalania gry (brak zamontowanego cd-romu w kompie), ale nie sądze by to była tego wina (dużo modów ograłem z tym wsadzonym crackiem i nic nie zgrzytało).

Edited by Ziomkowsky2
Link to comment
Share on other sites

@Ziomkowsky2 - a próbowałeś uruchomić moda bez spolszczenia? Sprawdź i zobaczymy co z tego wyjdzie. Bo takie problemy bywały, gdy źle uzyskiwano v.1.0004. Ale były to degradacje w dół. A cracka silnika to dałeś dobrego? Na v.1.0004? Na forum jet temat gdzie można znaleźć te silniki bezpłytowe na każdego patcha.

A z jakiej wersji przerabiałeś na v.1.0004? Z niższej?

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, Ziomkowsky2 napisał:

Proszę.

xr_logic.script

Pliki są takie same to jeszcze można spróbować podmienić katalogi.
Dodaj do nazwy swojego katalogu bin (w folderze z grą) np 2 żeby się nazywał inaczej np: bin2
Pobierz paczkę bin z mojego Yanka:
https://yadi.sk/d/Zhm5i4yN3LzDYQ
Wypakuj do swojego katalogu z grą i wypróbuj.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, kondotier said:

A cracka silnika to dałeś dobrego? Na v.1.0004? Na forum jet temat gdzie można znaleźć te silniki bezpłytowe na każdego patcha.

I chyba prawdopodobnie znaleźliśmy rozwiązanie. Crack możliwie jest pod wersje v1.0005, mógłbym prosić o linka do tego tematu?

Link to comment
Share on other sites

33 minuty temu, Ziomkowsky2 napisał:

I chyba prawdopodobnie znaleźliśmy rozwiązanie. Crack możliwie jest pod wersje v1.0005, mógłbym prosić o linka do tego tematu?

Nie bardzo wiem po co to kombinowanie ? Przecież wystawiłem Ci do pobrania cały katalog bin z mojego
FOTOGRAFA i tam nie trzeba żadnego cracka.... Czytałeś w ogóle mój post?

Link to comment
Share on other sites

A więc tak, zainstalowałem na czysto od nowa całego ShoC, tym razem z crackiem pod wersje 1.0004, i nadal mam ten sam błąd, już kompletnie skończyły mi się pomysły.

Co ciekawe, kiedy przeskoczę ten punkt to mogę się poruszać po całym pokoju bez crasha, jednak kiedy wrócę do tego samego miejsca albo dojdę do schodów w dół to crash.

@kazik Przepraszam, zapomniałem wspomnieć o twoim sposobie w poprzednim poście. Też go próbowałem i niestety ten sam rezultat.

Edited by Ziomkowsky2
Link to comment
Share on other sites

Test 1 wywala za każdym razem kiedy dojdę do schodów w dół.

Test 2 na chwilę obecną działa bez zarzutu, w nocy już nie będę w to dłużej grał, po prostu pobiegałem trochę po tym mieście by sprawdzić czy mnie nie wyrzuci i na razie jest dobrze, więc dziękuje ci bardzo za potencjalne rozwiązanie problemu.

Jeżeli coś się sypnie to napisze następnego dnia.

Edited by Ziomkowsky2
Link to comment
Share on other sites

Te patche na polskie SMSy i wyświetlanie napisami plików głosowych jest prawie konieczne, bo w nich są istotne dla gry informacje, bez których momentami będziesz brnął po omacku. Wiele z nich jest e efektami akustycznymi i nawet znający rosyjski mają problem ze zrozumieniem.

Sprawdź, czy możesz do pierwszego generała ponownie wejść i wyjść bez wylotu, bo będziesz tam nie raz jeszcze przychodził. Coś masz z pobraniem moda, bo wychodząc znajdowało się dokument informujący o bezpłatnym rozprowadzaniu moda. Widocznie ten dokument Ci bruździ.

Link to comment
Share on other sites

Test 2 wywala po podejściu do Marino.

Zauważyłem pewną zależność tych wylotów i żeby potwierdzić moje przypuszczenia obejrzałem jakiś tam Letsplay z początku gry - wywala mnie za każdym razem jak pojawia się jakaś kwestia mówiona. Na początku gry gdy zrobię krok na przód to Generał zaczyna się do nas odzywać, przy schodach GG zaczyna mówić sam do siebie, i na końcu gdy podejdziemy do Marino to też jakiś dialog głosowy się załącza.

Usunięcie spolszczenia do kwestii mówionych naprawiło wszystko, i teraz powstaje pytanie - z jakiego linka powinienem to spolszczenie ściągnąć? W głównym temacie są trzy linki, z czego ten ostatni jest starą wersją i nie należy jej pobierać (nie wiem w takim razie po co wgl jest wystawiony btw), link do mega i link do yadi. Wziąłem tego z Mega i to on powodował wyloty, powinienem pobrać to z yadi czy to nie ma zasadniczej różnicy z jakiego serwera pobiorę?

Link to comment
Share on other sites

Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Przyczyną jest fakt namieszania z tym modem, przez forumowicza Godlike. Po pierwsze, będąc administratorem usunął zawartość tematu o modzie który zrobiłem i zrobił swój temat do którego nawrzuca co popadło. Za jeszcze inne grzeszki dostał czasowego bana, ale się obraził i zniknął z forum, ale wcześniej powtórnie namieszał, usuwając z hostingów patche do tego moda, ale do innych też. A z rus potralu, zniknął też link do moda. Tak że bazujemy na wstawkach przekazanych przez naszych forumowiczów. Odtworzenie wstawki moda w pierwotnej wersji, po latach stało się niemożliwe.

Możesz grać bez tych spolonizowań wiadomości głosowych, będzie trudniej, ale się da. Te pliki spolszczeniowe robił Ranger801, zwróć się do niego na PW, może ma wiedzę gdzie pobrać poprawne.

Link to comment
Share on other sites

@kazik  Bardzo dobre rozwiązanie. Masz to z tymi patchami na pliki dźwiękowe? Dobrze też by było po zhostingowaniu moda,  abyś zaangażował któregoś z adminów lub moderów, aby w tym temacie Godlika zrobili porządek, bo faktycznie jest tam teraz taki misz masz, że głowa boli. No i wstawił ten Twój hosting.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.