Jump to content

Czarnobyl - Powrót Natury


Guest
 Share

Recommended Posts

Kolejna propozycja filmowa. Pewnie spamuję z tym średnio ciekawym kontentem, ale nie mogłem się powstrzymać.

Baaardzo dobry, dziesięcioletni już film. Piszę z perspektywy osoby wychowanej od niemowlaka ze zwierzętami i nauczonej szacunku do przyrody - być może dla innych narracja produkcji będzie drażniąca.

W piękny wizualnie, przystępny zarówno dla laika, jak starego wyjadacza sposób pokazuje nam Zonę z perspektywy zamieszkujących ją zwierząt. Wiemy już, że fauna i flora radzi sobie tam bardzo dobrze, ale ten dokument ma w sobie coś... urzekającego? Może na starość mięknie mi rura, ale godzina minęła jak pięć minut i nie mogłem się oderwać od ekranu. Pomyślałem, że spróbuję Was zarazić :) 

cherno_reclaimed.jpg

Tym razem dam Wam linka, bo ostatni raz można go było obejrzeć w telewizji 7 lat temu. Jeśli moderacja uzna za niestosowne zamieszczanie takich odnośników, to proszę o usunięcie - chętni znajdą sami.

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

Obejrzałem z zainteresowaniem, dziękuję @Sierioża za udostępnienie. Zwróciło moją uwagę jedno ze stwierdzeń. Jakieś wodne robale, które były samoródkami, zaczęły się rozmnażać drogą płciową. Ciekawe. Czyżby dla przetrwania gatunków potrzebne było promieniowanie? No i kiedy ziemię takie coś spotkało, że teraz dla uzyskania potomstwa musimy mieć tę odmienną połówkę?

A to że ssaki które pochłaniają skażone jedzenie, żyją, rozmnażają się i nie widać w kolejnych już pokoleniach zmian genetycznych i nie występują u nich choroby nowotworowe, wskazuje na to, że może strach przed radioaktywnością jest przewartościowany. O ile dawki nie są gigantyczne, to widocznie można się uodpornić. Oby.

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, kondotier napisał:

No i kiedy ziemię takie coś spotkało, że teraz dla uzyskania potomstwa musimy mieć tę odmienną połówkę?

Jedni mówią, że na samym początku i mają na to jedną nazwę a drudzy, że to ewolucja ;)

Z jednej strony strach jest przewartościowany, ale z drugiej człowiek to jednak słaby jest i od początku swojego istnienia polega na wytwarzanych przez siebie narzędziach, bo bez nich już dawno by go nie było. Pozbawiony ich jest równie groźny co panda wielka. Zwierzęta jak widać są w stanie to przeżyć, ale nie wiem czy ludzie dotrwaliby do pierwszego cyklu rozrodczego. A nawet jeśli, to brak szczepień, a mnogość różnych zarazków fruwających w powietrzu załatwiłaby potomstwo raz dwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity