Skocz do zawartości

Ukochane okno windowsa.


krypa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich stalkerow.

Ostatni podkusiło mnie ponownie zagrać w Czyste niebo. Grę zakupiłem po przez GOG Galaxy, wszystko szło fajnie, ale gdy porozmawiałem z leśnikiem i mam namówić Najemników na ostrzał wojskowych na Magazynach, to rozmowa z dowódcą "Wieprzem" kończy się wywaleniem na pulpit. Czemu ta świnia :) mi to robi?

 

<FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ....e.r. clear sky\gamedata\scripts\task_objects.script:1589: attempt to call method 'alive' (a nil value)
 

stack trace:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka czysta jak mój nowy nabytek Szczeniak PONa, żadnych modów żadnych ingerencji

Patch 1.5.10 zgodnie z zakupem :))))

A cha, w celach "naukowych" sam zajrzałem na magazyny :)) oczyściłem z zombiaków i z paru trepów, oraz dla wprawy, :) zdjąłem snajpera z wieżyczki. chwile postrzelałem zdobytym SWD i zacząłem od wcześniejszego zapisu. No niestety Wieprz nie puszcza dalej.

Edytowane przez krypa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej się krzaczy.

FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ....e.r. clear sky\gamedata\scripts\task_objects.script:1589: attempt to call method 'alive' (a nil value)
 

stack trace:

 

Edytowane przez krypa
wstawienie pliku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tego - przechodzimy do katalogu gry Stalker, następnie przechodzimy do folderu Gamedata, następnie przechodzimy do sekcji Scripts i tam znajdujemy plik task_object.scripts:1589 i zmieniamy rozszerzenie pliku ze "scripts" na .bak

To powinno załatwić sprawę, a jeśli nie, to trzeba radzić dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@metek58 od wczoraj nad tym siedzę i to nie jest takie proste bo po instalacji CS z płyty nie ma katalogu gamedata  a przy instalacji z repack w katalogu gamedata nie ma nic.
Nawet wypakowanie plików db stwarza problem ponieważ plik task_object.script jest zdublowany itd.. itd..
Znalazłem też taką informację:

 Te błędy naprawdę stanowią problem, który można rozwiązać skutecznie, ale osobiście domyśliłbym się, że w grze została uruchomiona misja obronna, w której wróg nie został zaatakowany, a gra po prostu nie radzi sobie z taką sytuacją. To, co znalazłem na innych stronach, jest jednym z najczęstszych błędów, które gracz może napotkać w Clear Sky. A który zresztą nie odnosi się do żadnej konkretnej lokalizacji - jest czysto losowy. 

Moim zdaniem należy unikać quicksejwów i po każdym wejściu na lokację robić swój zapis przez menu a w razie problemów wczytywać do skutku. 
Dużo siedziałem nad problemem bo sam kiedyś zagram CS (nie grałem do tej pory) i mogę mieć ten sam problem.
Wczytałem sejw przy anomali przeszedłem na MW zagadałem z wartownikiem który skierował mnie do Wieprza. 
Zagadałem z Wieprzem i gra poszła dalej  ale to chyba nie ten dialog.
Nie wiem czy to Ci pasuje bo nie znam fabuły ale.. Sejw 3 stoisz przed Wieprzem sejw 4 po rozmowie z Wieprzem.
Gdyby żaden z moich sejwów nie zadziałał zainstaluj ponownie moda (dobrze jest korzystać z repack) i sprawdź moje sejwy.
Repack CS można pobrać stąd: 

https://mega.co.nz/#F!Ql5CSLxb!gNkfqg-xAUfYezLuMaFtYQ 

Tam pobierasz:
Snap2.thumb.jpg.6d0ac7ca4c59199ee88b3a5ab8d872c1.jpg

Snap3.thumb.jpg.c3089780ce0f0e20ec5019edeeddef0e.jpg
 

Wypakowujesz w takie samej kolejności. Potem skrót do launcher.exe na pulpit i można grać.   
Co do Mega dobrze jest założyć sobie tam darmowe konto wtedy możesz pobrać 5GB danych na dobę co spokojnie starcza.

3 przed rozmową z Wieprzem
3.dds
3.sav
Po rozmowie z Wieprzem
4.dds
4.sav

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, :))) болше спасибо, ruszyło po twoim 4.sav, ale potem znowu się wykrzaczyło podczas bójki z wojskowymi, potrenuje i dam znać

7 godzin temu, metek58 napisał:

Spróbuj tego - przechodzimy do katalogu gry Stalker, następnie przechodzimy do folderu Gamedata, następnie przechodzimy do sekcji Scripts i tam znajdujemy plik task_object.scripts:1589 i zmieniamy rozszerzenie pliku ze "scripts" na .bak

To powinno załatwić sprawę, a jeśli nie, to trzeba radzić dalej...

Dzięki, ale nie mam folderu Gamedata, bo jeszcze go nie utworzyłem, gram na nagiej podstawce.

Teraz wywala podczas walki z wojskowymi :)))) dziwne ale prawdziwe!

Co prawda zawsze w innym momencie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, krypa napisał:

Teraz wywala podczas walki z wojskowymi :)))) dziwne ale prawdziwe!
Co prawda zawsze w innym momencie .

:) Folderu gamedata w oryginalnie nie ma a w wersji repack jest pusty. 
Gdybyś znowu utknął (jak sam widzisz wypady są losowe) wrzuć sejwa i sprawdzę (do poniedziałku jestem
w domu).  

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krypa napisał:

Dzięki, :))) болше спасибо, ruszyło po twoim 4.sav, ale potem znowu się wykrzaczyło podczas bójki z wojskowymi, potrenuje i dam znać

Dzięki, ale nie mam folderu Gamedata, bo jeszcze go nie utworzyłem, gram na nagiej podstawce.

Teraz wywala podczas walki z wojskowymi :)))) dziwne ale prawdziwe!

Co prawda zawsze w innym momencie .

Może spróbuj tak,  stwórz folder gamedata, a w nim zrób folder scripts i skopiuj z jakiegoś moda plik task_objects i zmień rozszerzenie pliku scripts na .bat i wklej do folderu scripts. Nie wiem tylko, czy w nazwie pliku dać jeszcze te resztę, co podaje Twój error z wylotu. Próba nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, metek58 napisał:

Może spróbuj tak,  stwórz folder gamedata, a w nim zrób folder scripts i skopiuj z jakiegoś moda plik task_objects i zmień rozszerzenie pliku scripts na .bat i wklej do folderu scripts. Nie wiem tylko, czy w nazwie pliku dać jeszcze te resztę, co podaje Twój error z wylotu. Próba nie zaszkodzi.

Hm.... Sorry @metek58 ale raz piszesz bat raz bak...  Zmiana rozszerzenia pliku task_objects na każdy inny nie ma sensu a zmiana na bak (bo myślę, że o to Ci chodziło) spowoduje, że mod nie będzie tego pliku widział. Więc i tak mod będzie odczytywał ten plik z paczek db w folderze patches i resources więc po co to robić?.   

Edytowane przez kazik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.