Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

photomode_17042024_152357.png

W końcu udało mi się ukończyć CP 2077. Sporo czasu poświeciłem tej gierce, ale chyba było warto.

Podobno po premierze CP na CD Projekt Red posypała się fala krytyki, ale średnio mnie to interesowało, bo i tak nie zamierzałem w Cyberpunka grać. Zmieniło się to za sprawą sporej promocji na Steamie i nowego kompa, więc finalnie dostałem w pełni połataną grę z DLC.

O głównym wątku fabularnym nie będę pisał, bo i tak większość graczy go zna. Jeżeli sami nie zagrali, to pewnie skorzystali z YT. Za to moją uwagę przyciągnęło ogromne Night City, w którym na początku się pogubiłem. Czuć, że miasto żyje, a jego mieszkańcy robią wszystko, żeby przetrwać: dołączają do gangów, imają się uczciwej pracy - co też nie zawsze wychodzi im na zdrowie - albo próbują szczęścia w korporacji. Szczerze mówiąc, to sam nie wiem, co gorsze. Dodatkowo każda dzielnica w Night City czymś się wyróżnia, ale dopiero w dodatku Widmo wolności znalazłem tę najbardziej klimatyczną - Dogtown. W zasadzie to jest to część innej dzielnicy, ale mniejsza.

Są też oczywiście Badlandy, a one najbardziej mi przypadły do gustu. 

Z minusów też się coś znajdzie. Na przykład brak możliwości kupowania różnych rzeczy w celu udekorowania mieszkania. I tak z biegiem fabuły pojawiają się drobne zmiany w mieszkaniu V., ale szkoda, że na własną rękę nie możemy dokonać kilku zmian. 

Nie ma co się rozpisywać - dobra gra, ale nie idealna, a tego ostatniego chyba za bardzo pragnęło CD Projekt Red. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiecie co? CD Projekt Red ma u mnie sporego plusa. Natknąłem się na bardzo krótkie zadanie o nazwie "Numer 43". Resztę umieszczam w spoilerze, żeby nie popsuć komuś zabawy.

Spoiler

Prawdę mówiąc, to ciężko nazwać to zadaniem, bo w Night City można się natknąć na porzucony samochód. Johnny jedynie zasugerował, żeby poszukać do niego kluczyków, a gdy już to zrobimy, to quest się kończy. Nie dawało mi to spokoju, więc poszukałem informacji w necie.

Okazało się, że Redzi umieszczając w CP ten konkretny samochód, uczcili pamięć zmarłego Kena Blocka. Mężczyzna był amerykańskim kierowcą rajdowym, który niestety zmarł rok temu w wyniku wypadku. Miał 55 lat.

Fajny samochód i miło ze strony Redów. 

photomode_30042024_194843.png

photomode_30042024_194920.png

photomode_30042024_194937.png

 

  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka.
Dotarł do mnie prezent od córki z zaznaczeniem 
"Zrobisz tato co będziesz chciał..." 
Bo wie, że Cyberpunk 2077 to nie mój klimat, ale taki komplet dostała w pracy.
Wersja pudełkowa gry to jedno, można kupić w folii za około 160zł.
Ale zmiotła mnie cena tego dodatku, która zwie się Cyberpunk 2077 - Statue Collector's Edition RARA  
 Snap1.thumb.jpg.f33369accc91c873a63907adf2342101.jpg

Kurde... nawet pudełko kartonowe ma nadruk:

20240505_164804.thumb.jpg.59b255b90db0d54b510b4704c6fe5241.jpg

I tak dumam trzymać, aż zdrożeje? 
Czy sprzedać i dołożyć do mocniejszej GPU?

20240505_164544.thumb.jpg.96ad5c963d2dca4f70f4199181cbe188.jpg

O to jest pytanie i oczywiście zdaję sobie sprawę, że ceny są z kosmosu, ale do jesieni mam czas ;)   

  • Dodatnia 1
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło panie, troche Ci zazdroszczę :) W końcu figurka przedstawia Jackiego. Nie jestem pewien, ale chyba ją dorzucali do edycji kolekcjonerskiej. 

Myślę, że warto się wstrzymać ze sprzedażą. Po jakimś czasie może być warta więcej, a niektórzy kolekcjonerzy są w stanie dużo zapłacić za takie gadżety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldManNo to jak ci się nie śpieszy to trzymaj i od czasu do czasu zerknij czy drożeje czy tanieje. I najwyżej wcześniej opchniesz.

Wpadło ci "za darmo" to i tak po sprzedaży stratny nie będziesz 🤗

O @OldMan masz pierwszego potencjalnego klienta 😁 namawiaj @Agrael póki jeszcze jest najarany Cyberpunkiem 🤣

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, nie ma moją kieszeń :P To już bardziej dla pasjonatów CP. Ale gdyby to była figurka ze Stalkera, to pewnie bym się skusił. 

Za to pochwalę się swoimi komiksami z CP. Dorwałem na OLX. 

Spoiler

IMG20240505172230.jpg

Jeszcze mam puzzle z CP 2077 i Fallouta 4, ale nie chce mi się ich układać. 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Agrael napisał(a):

W końcu figurka przedstawia Jackiego...

Nie znam człowieka ;) 
Tam jest jeszcze jeden gość w gajerku którego przygniata przednie koło motoru.
Z twarzy jest podobny zupełnie do nikogo ;) 
Tak jak pisałem mam czas do jesieni bo, żeby pograć w ST2 to i tak czeka mnie wymiana GPU i opcjonalnie monitora.
Ale o tem po tem...    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.