Jump to content

Recommended Posts

10 godzin temu, dragon von chimera napisał:

Cóż tu pisać? ....

 

Trzeba napisac, bo trailer troche jest zbyt kolorowy i sterylny jak na swiat cyberpunka ,a powinien byc szarawy i brudny. Jak narazie widze GTA w przyszlosci, ale mam nadzieje, ze powtal tylko na zbadanie rynku opinii graczy. Zreszta nie tylko ja tak uwazam, jest juz pelno wpisow pod trailerem na YT. Oby czytali komentarze, i troche ta gre "ubrudza" ;)  .

 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Arni napisał:

Co do stylistyki, to gra jest oparta o RPG Cyberpunk 2020 i to właśnie na tym RPGu wzorują się Redzi. Przy pracach nad 2077 brał udział nawet Mike Pondsmith, jeden z twórców Cyberpunk 2020, więc studio raczej wie, co robi.

Wiem i sie z Toba zgadzam,ale pierwsze odczucia mialem takie jak w poscie wyzej ;) . Sam czekam ,ba nawet i nastepne 5 lat moge poczekac ,bo wiem ze REDzi to jedni z nielicznych na dzisiejszym rynku wydawcow ,ktorzy licza sie ze slowem graczy :) . A dyskutowac o grze bedziemy jak sie pojawi na polkach w sklepie :D . Pozostaje nam cierpliwie czekac, tak jak na Stalkera drugiego :006:

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Mnich napisał:

Trzeba napisac, bo trailer troche jest zbyt kolorowy i sterylny jak na swiat cyberpunka ,a powinien byc szarawy i brudny

IMO nie ma czegoś takiego jak "powinien być". Cyberpunk to przede wszystkim miasto, masa, maszyna i high tech & low life. Jak chcą robić "kolorowy cyberpunk" to spoko, da się, tylko jest 10x trudniej. I nie wiem czy taka gra jest warta świeczki :) I jeśli ma to być kosztem maksymalnej eksploatacji sił przerobowych firmy, to może lepsza byłaby koncepcja klasyczna.

Swoją drogą - jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to zwróćcie uwagę na ostatnie sekundy trailera. Jak zmniejszycie prędkość odtwarzania, to w ostatnich sekundach można się dowiedzieć kilku ciekawych rzeczy na temat gry i ich podejścia właśnie. 

Link to comment
Share on other sites

W mojej skromnej opinii nie pochwalili się niczym. Znowu trailer robiony na szybkości pod E3. Zero gameplayu, zero przedstawienia chociażby zarysu mechaniki gry etc etc. Kompletnie nie rozumiem tych zachwytów, bo nie ma się nad czym zachwycać. ;) Kiedy to zapowiedzieli grę? Ah, no tak... w 2012. Do tej pory mamy całe DWA trailery. :)

Godzinę temu, Mnich napisał:

Sam czekam ,ba nawet i nastepne 5 lat moge poczekac ,bo wiem ze REDzi to jedni z nielicznych na dzisiejszym rynku wydawcow ,ktorzy licza sie ze slowem graczy

A najlepiej to dziesięć, albo nie... piętnaście lat. :D Bo REDzi... tak nam kochany Mnichu bREDZI :P;) (dla niewtajemniczonych, znamy się z Mnichem od lat i tak sobie dogryzamy więc proszę się nie oburzać)

Właśnie przez takie myślenie mamy to co mamy na obecnym rynku gier. Pierdyliard niedorbionych early access, mnóstwo oszustw obleczonych w obietnice (Dayz, Star Citizen, Areal, EfT etc etc.) i wprowadzenie do świadomości gracza podejścia w stylu "ty nie masz pojęcia jakie to trudne i czasochłonne zrobić grę", a w tym samym czasie taki Chris "Oszust" Roberts dorzuca kolejne paczki statków za tysiące dolarów, a na "deskach" kreślarskich powtają kolejne koncepty kosmicznych fregat później pokazywane jako następny update w "rozwijającej" się grze. ;) Sporadycznym kapaniem informacji dotyczących jakichkolwiek nowych tytułów podkręca się atmosferę, żeby potem wylecieć np na rok przed premierą z preorderem, wersją reżyserską czy...  pudełkiem kolekcjonerskim (RDR2?) które nawet nie zawiera gry. :D Skoro REDowska produkcja była na E3 pokazana na sam koniec, czyli na miejscu zarezerwowanym dla naprawdę najlepszych wydawców i tytułów to teraz sam się zastanów czy RED nie staje się powoli jednym z gigantów, których tak nienawidzisz. To już nie jest małą grupka programistów tylko prężna, duża kompania, która otrzymuje milionowe granty od państwa i sponsorów, a Twoje zdanie, jako gracza, mają głęboko w swojej cyberpunkowej pupie. ;) 

Teraz możecie sypać negatywnymi reakacjami, tam po prawej... w rogu. ;)

 • Cool 2
 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

Gracze spodziewali się czegoś pokroju Blade Runnera, a to, że gra opiera się o Cyberpunk 2020 uznali jako pomniejszą informację - dlatego trailer wywołał mieszane uczucia w społeczności graczy.

Swoją drogą, jest różnica między cyberpunkiem a neo-noir czy tech-noir - wystarczy o nich poczytać.

 • Positive 2
Link to comment
Share on other sites

@Mnich Bardzo dobrze, że nie jest szaro i brudno. Pamiętaj, że będzie cykl dobowy.

@Czujny No właśnie na szczęście oni jeszcze nie mogą. CDP RED aktualnie słynie z podejścia do graczy. Pewnie kiedyś przejdzie na złą stronę mocy. Obecnie po prostu nie mogą. Jeśli jakimś cudem CP2077 okaże się krapem, sam CD Project pewnie przeżyje, ale REDZI "umrom i zginom". Oni MUSZĄ zrobić CP2077 za:tappingfoot: 

I jest jeszcze ukryta wiadomość.

"It’s been over 2077 days since we announced our plan to develop Cyberpunk 2077. We released a CGI trailer, gave some interviews and… went dark. Normal procedure for these kinds of things – you announce a game and then shut up, roll up your sleeves, and go to work. We wanted to give you the The Witcher 3 and both expansions first, which is why this period of staying silent was longer than we planned. Sorry about that.

As soon as we concluded work on Blood and Wine, we were able to go full speed ahead with CP2077’s pre-production. But we chose to remain silent. Why? At some point, we made a decision to resume talking about the game only when we have something to show. Something meaningful and substantial. This is because we do realise you’ve been (im)patiently waiting for a very long time, and we wouldn’t like anyone to feel that we’re taking this for granted. On the contrary – it gives us a lot of extra motivation. The hype is real, so the sweat and tears need to be real, too :).

But, to the main point. Today is the day. If you’re seeing this, it means you saw the trailer – our vision of Cyberpunk, an alternative version of the future where America is in pieces, megacorporations control all aspects of civilized life, and gangs rule the rest. And, while this world is full of adrenaline, don’t let the car chases and guns mislead you. Cyberpunk 2077 is a true single player, story-driven RPG. You’ll be able to create your own character and… well, you’ll get to know the rest from what we show at our booth at E3. Be on the lookout for the previews!

Before we finish, you probably have some questions, right?

 1. When? When we told you we would only release the game when it’s ready, we meant it. We’re definitely much, much closer to a release date than we were back then :), but it’s still not the time to confirm anything, so patience is still required. Quality is the only thing that drives us – it’s the beauty of being an independent studio and your own publisher.

 2. How big? Seriously big, but…, to be honest, we have no bloody clue at this point in time. Once we put it all together, we will openly tell you what you can expect. And we promise we’ll do this before we start talking about any type of pre-orders or ask anything of you.

 3. Free DLC/Expansions/DRM? Expect nothing less than you got with The Witcher 3. As for DRM, CP2077 will be 100% DRM-free on PC.

 4. Microtransactions? In a single player role-playing game? Are you nuts?

Once again, thank you for your patience. If you have a minute, do visit cyberpunk.net and share your opinion (about anything) with us. We read everything you post and we treat it very seriously.

Yours,

CD PROJEKT RED Team"

W skrócie potwierdzili tworzenie własnej postaci, brak mikrotransakcji oraz DRM, świat bedzie wielki oraz, że dadzą więcej info jeszcze na E3. I wyjdzie kiedy będzie gotowe.

Edited by dragon von chimera
Link to comment
Share on other sites

@kondotier za cdaction.pl: 

Spoiler

Minęło ponad 2077 dni, od kiedy ogłosiliśmy nasz plan na produkcję Cyberpunka 2077. Opublikowaliśmy zwiastun CGI, udzieliliśmy kilku wywiadów i... zniknęliśmy. Normalna procedura dla tego typu spraw jest jasna – zapowiadasz grę, zamykasz jadaczkę, bierzesz się do roboty. My chcieliśmy najpierw dostarczyć wam Wiedźmina 3 i dwa dodatki do niego, co jest powodem, dla którego nagle zamilkliśmy.

Gdy tylko zakończyliśmy prace nad Krwią i winem, byliśmy w stanie pełną parą ruszyć z preprodukcją Cyberpunka 2077. Ale postanowiliśmy siedzieć cicho. Dlaczego? W pewnym momencie podjęliśmy decyzję, że wrócimy do mówienia o grze tylko wtedy, gdy będziemy mieli wam coś do pokazania. Coś ważnego i kluczowego. Zdajemy sobie sprawę, iż (nie)cierpliwie czekaliście przez bardzo długi czas i nie chcieliśmy, aby ktokolwiek czuł, że przyjmujemy to za pewnik. Wręcz przeciwnie – daje nam to wiele dodatkowej motywacji. Podekscytowanie jest prawdziwe, więc pot i łzy też muszą być prawdziwe. :)

Do rzeczy jednak. Dziś jest ten dzień. Jeśli to widzisz, znaczy, że zobaczyłeś zwiastun naszej wizji Cyberpunka, alternatywnej wersji przyszłości, w której Ameryka jest podzielona, megakorporacje kontrolują każdy aspekt cywilizowanego życia, a gangi rządzą resztą. I choć to rzeczywistość pełna adrenaliny, nie pozwól, by pościgi samochodowe i strzelaniny cię zmyliły. Cyberpunk 2077 to singlowe, oparte na fabule RPG, w którym stworzysz własną postać i... cóż, więcej dowiecie się z naszego stoiska na E3. Polujcie na zapowiedzi!

Zanim skończymy, prawdopodobnie macie kilka pytań.

1. Kiedy?

Gdy powiedzieliśmy, że wydamy grę dopiero wtedy, gdy będzie gotowa, właśnie to mieliśmy na myśli. Jesteśmy zdecydowanie bliżej premiery, niż byliśmy wtedy. ;) Ale wciąż nie nadszedł czas, by cokolwiek potwierdzać, więc musicie nadal być cierpliwi. Jakość to jedyna kwestia, która nas napędza. To piękno bycia niezależnym studiem i swoim własnym wydawcą.

2. Jak duży?

Naprawdę duży, ale... by być szczerym, nie mamy w tym momencie pojęcia. Kiedy już zbierzemy wszystko do kupy, otwarcie damy wam znać. Obiecujemy, że zrobimy to, zanim zaczniemy z wami rozmawiać o zamówieniach przedpremierowych albo poprosimy was o cokolwiek.

3. Darmowe DLC/dodatki/DRM

Nie oczekujcie niczego mniej niż w przypadku Wiedźmina 3. Jeśli chodzi o DRM, Cyberpunk 2077 będzie na pecetach stuprocentowo wolny od tego typu zabezpieczeń.

4. Mikrotransakcje?

W grze RPG dla jednego gracza? Czy wyście oszaleli?

Jeszcze raz dziękujemy za waszą cierpliwość. Jeśli macie chwilę, odwiedźcie stronę cyberpunk.net i podzielcie się z nami waszą opinią (na każdy temat). Czytamy wszystko, co napisaliście, i traktujemy to bardzo poważnie.

Pozdrawiamy,
Zespół CD Projekt Red

 

Link to comment
Share on other sites

Oj już nie bijcie :P Zmęczony z roboty wróciłem i wsadziłem jak znalazłem. Co do cyberpunka to jeszcze takie informacje:

 

Po polsku :P 

Najprawdopodobniej gameplay zobaczymy w sierpniu na gamescomie. Czemu?  

Podczas "hakowania" konferencji xboxa była strona z wyborami filmików. 

Arch_bullets - ten pierwszy oryginalny sprzed 5 lat.

e3_trailer - ten, który ujrzeliśmy teraz. 

gk_WIP - wielu ludzi sądziło, że gk oznacza Geoff Keighley i coś pokażą podczas jego wywiadu z REDami. Okazało się, że gamescom jest w Cologne, w hali zwanej Koln lub Koelnmesse. Więc gk_WIP prwdobodobnie oznacza:

Gamescom Koelnmesse - Work in Progress = Gamescom Koelnmesse - Praca w toku. Więc może tam zobaczymy ten 50 minutowy fragment z zamkniętej konferencji lub jakiś nowy. 

1538085662_Beztytuu.thumb.png.b88113ed0c4da9015e3f00294b01009c.png

Edited by dragon von chimera
 • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, kondotier napisał:

@Sierioża  Dziękuję, ale uwaga była do autora wpisu, o przestrzeganiu zasad i szacunku dla innych forumowiczów.

Godzinę temu, Sierioża napisał:

Ważne, że jest przetłumaczone, a autor już we własnym zakresie przyjmie uwagę do wiadomości i stosowania... albo nie ;)

Dziękuję obu Panom za zainteresowanie, ale kolega @dragon von chimera został przeze mnie upomniany po ok. 20 minutach po napisaniu postu.

Obiecał poprawę:) więc temat uważam za zamknięty. 

BTW - jeśli ktoś zauważy post łamiący Regulamin forum to proszę o zgłoszenie odpowiedzi przez naciśnięcie poniższego przycisku i określenie przyczyny zgłoszenia:

Bez tytułu.png

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...
 • 1 month later...

A gdzie Geralt? :((((

Tak jak myślałem - przekombinowany, przepakowany Deus Ex, tylko bardziej nastawiony na pif paf i efekciarstwo. Ładne to nawet, ale osobiście chyba ciągle wolę przygody nawet nie Jensena, a JC Dentona.

Link to comment
Share on other sites

7 minut temu, Arni napisał:

Moim zdaniem było dużo pif paf bo na to ludzie lecą.

Otóż to. Co będzie w przypadku innego builda postaci, to już kwestia drugorzędna. Cała gra musi być tak skonstruowana, żeby "ludzie na nią lecieli", co dla mnie, gdybym był twórcą jakieś gry, jest zakładaniem sobie kagańca.

Pomijając to, na powyższej prezentacji strasznie odznaczają się elementy mające połechtać ambicje fanów pierwowzoru i te nowe, dodane przez CDP. Obawiam się, że wyjdzie z tego wydmuszka. Ładna, ale niewiele więcej. Z drugiej strony wcale się nie dziwię, bo to dziwny setting, którego nie da się wcale tak łatwo ugryźć, chcąc pokazać coś innego niż kalkę Blade Runnera, który cyberpunkiem de facto nie był.

No ale co tam, trzymam kciuki. Za pierwszego Wiedźmina trzymałem nawet, jak już wydawał się gryźć piach, to i teraz będę.

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...
 • 1 year later...
 • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity