Skocz do zawartości

Lampa LED - pytanie.


smox

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem lampę LED - https://allegro.pl/panel-led-plafon-lampa-24w-i6949590819.html?snapshot=MjAxOC0wNy0wOFQxMTowOTowOS40MjNaO2J1eWVyOzA0ZGRiNmZiOTMzNDc1NGQzNzczMDNiZjFhOGUwZTU3M2Q1NTA2MzY4Njk0MjVjZWIxMDY3OWJkZjU3MTBkZGU%3D

No i nie bardzo wiem jak to podłączyć. Jest na forum ktoś znający się na tym? Sądzę, że do tych 2 miejsc, które zaznaczyłem na zdjęciu, ale chcę się upewnić.

Instrukcja jest taka (skrót) -

Odizolowane końce przewodu zasilającego należy podłączyć do źródła zasilania. (Polaryzacja nie ma znaczenia)

20180710_190841.thumb.jpg.82aaad4b4fa129503114e159bb4fb7ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było kupić zwyczajny plafon na oprawki z gwintem? Są przecież "żarówki" ledowe z małym i dużym gwintem, i na bolce. Napięcie 230V, więc bezproblemowe. Są już nawet takie 11 -15W, świecące z mocą 100 - 150 watowych żarówek żarnikowych. Tylko w zależności do czego się je wkręca, trzeba patrzeć jaki mają kąt strumienia światła. Do lampek nabiurkowych wystarczy 60 - 90*, a do sufitowych już powinny mieć 180 do 240*.

Do tego plafonu jak to świecidełko nawali, trudno będzie kupić nowe.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smox w środek uziemienie,a po bokach praktycznie obojętnie. To bardziej istotne jest przy robieniu instalacji żeby wszystko było wiadomo. Normy i sretete. Ale jak jest oznaczenie to podłącz tak jak jest oznaczone. Teoretycznie różnicy nie zrobi, ale śpi się spokojniej.
Zasada z wtyczką. Jak włożysz na odwrót wtyk od wentylatora wolnostojącego? To będzie ci dmuchać do tyłu? A żarówka ściemniać?

 

Sczerze nie ufam kostkom. wolę przylutować :P

Fajną lampkę kupiłeś, bo prosta jak cep. Także szybko się naprawia. Tak z ciekawości widoczna jest pojemność tych kondensatorów? 100nF?

I czy  możesz odczytać mi U1 i U2?

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mnieciu, na kondensatorach pisze - 6.8 uF, 400 V i VO 105 C.  U1 i U2 - DF 6811T i L17452

Dzięki Panowie za pomoc:) Miałbym do Was jeszcze jedno pytanie. Otóż z tą lampą, to właściwie zaszła pomyłka. Potrzebuję lampę z czujnikiem ruchu. Nie doczytałem i wyszło jak wyszło. Chodzi o to, że moja teściowa chora na alzheimera chodzi w nocy do łazienki i zapomina wyłączyć światło. To jeszcze pół biedy, bo czasem zapomina włączyć i wtedy bywa różnie. W opisie pisze - "Możliwość zastosowania czujników ruchu w obrębie paneli LED". Macie pomysł jak to zrobić? Co dokupić i jak podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do lutowania, to może być problem. Wielu producentów oświetlenia led do elektroniki stosuje podłoża aluminiowe, ze względu na spory odbiór ciepła przez takie podłoże, wymagane jest jego podgrzanie przy lutowaniu (kostka samozaciskowa jest w tym przypadku bardzo dobrym rozwiązaniem dla przeciętnego użytkownika).

Przykład takiego podłoża.

1645872761_20180711_0910351.thumb.jpg.db73515eaff76b1a9493d5709ff86b07.jpg333691384_20180711_0910401.thumb.jpg.752d70a68801c971517f7b7594e3efd0.jpg

@smox nie baw się w dokupowanie dodatkowego czujnika, koszt około 20 zeta i kolejne problemy z podłączeniem, lampa led z takim czujnikiem ruchu na allledrogo to koszt 39 zeta, nie opłaca się kombinować np. https://allegro.pl/plafon-led-12w-natynk-sufitowa-z-czujnikiem-ruchu-i7378954480.html#thumb/1.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mały problem. Otóż mam takie lampy 2. Z jedną wszystko jest ok, ale druga - po wyłączeniu nie gaśnie do końca. Wyczytałem, że wystarczy podpiąć jakiś kondensator. Jaki to kondensator i gdzie go kupić? Taki może być? - https://www.perfektmarket.com.pl/eliminator-rozblyskow-zarowek-energooszczednych-i-led-simon-basic-wksl?gclid=CjwKCAjwyrvaBRACEiwAcyuzRKrifVoWKrKIHjLlTKKdZYZuUHDkLqVwzlnjHk-DJspGg1yUubaqRhoCcEoQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.