Jump to content

Metro 2033 - film


vidkunsen
 Share

Recommended Posts

http://www.conowego.pl/aktualnosci/film-metro-2033-anulowany-scenarzysta-chcial-go-zamerykanizowac-27867/

Scenarzysta chciał "zamerykanizować" film na co nie było zgody i prawa autorskie wróciły do D. Głuchowskiego.

Ibidem:

image.png.5dca9fe342dc52155582ba06d10d86f4.png

"Amerykański scenarzysta F. Scott Frazier chciał 'zamerykanizować' produkcję i przenieść jej akcję z Moskwy do... Waszyngtonu.

Dimitrij Głuchowski, autor książek Metro 2033 i 2034, stwierdził kurtuazyjnie w wywiadzie dla serwisu VG247, że przeniesienie akcji w amerykańskie realia "nie oddawało klimatu oryginalnych powieści". Nic dziwnego. Wielu fanów serii wiąże określone wydarzenia z konkretnymi stacjami w Moskwie. Wyobrażacie sobie przeniesienie wszystkich występujących w Metro 2033 frakcji i niuansów związanych z tamtejszymi stacjami, do podziemi metra w Waszyngtonie?

Głuchowski dodał: "Wielu aspektów z oryginalnej powieści, napisanej przeze mnie w 2005 roku, po prostu nie da się przenieść w amerykańskiej realia. Naziści? Komuniści? A może Czarni (Dark Ones, potwory, przyp. red.) Nie, to nie zadziała. Waszyngton to 'czarne miasto'. Niech nikt nie czuje się urażony, to nie przytyk to afroamerykanów, tylko ocena podejścia do pewnych spraw mieszkańców miasta, które uznaję za ksenofobiczne.

MGM* tłumaczyło, że chciało przenieść akcję filmu do Stanów Zjednoczonych, bo Amerykanie są znani z przenoszenia historii na grunt swojej ojczyzny. Pytanie tylko, co zastąpiłoby w amerykańskiej wersji Metro 2033 Rosjan przesiadujących na stacjach metra z butelką wódki w ręku, i AK-47 zarzuconymi na ramię.

Dimitrij Głuchowski zapowiedział, że prawa do realizacji filmu wróciły w jego ręce. Film Metro 2033 powstanie, ale musimy na niego poczekać nieco dłużej. W trakcie tego oczekiwania będziemy mogli zagrać w nową grę z tego uniwersum. Premiera Metro: Exodus planowana jest na 22 lutego 2019 roku."

* MGM - Metro Goldwyn Mayer - wiadomo jaka to "firma" i jakie "dzieła" teraz produkuje.

  • Dodatnia 3
Link to comment
Share on other sites

Też wczoraj czytslem. Wiadomo wschodni klimat fajniejszy ale hamburgery też by swoją wersję zrobiły i by to się dało oglądać i zrobić bez problemu, jak nie da się przenieść "frakcji" naziści, komuniści, przecież wszędzie na globie znajdziesz bez problemu. Jeszcze by dołożyli KKK albo jakichś rednecków czy różne Milicję i masz różnorodność frakcji i poglądów wystarczającą. :D

 

W ogóle popatrzcie jakie to jest powalone teraz, bo jest słowo czarni to "Nie zadziała" bo się zaraz komuś pewnie źle skojarzy, jak komuś się źle kojarzy i uważa, że to jest od razu jakiś atak na jakąś osobę albo grupę to się powinien leczyć. Albo sobie przeczytać o co chodzi, a nie zaraz dorabiać ideologię albo nie wiem czego się doszukiwać.

Dobrze, że nie mieszkam w USA bo jakbym niechcący powiedział, że jadłem czarninę ostatnio to by mnie posadzili za prześladowanie i jeszcze o kanibalizm by może oskarżyli bo się komuś skojarzyło.

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

@tom3kb No nie do końca by się dało. Między pisarzami wschodu a zachodu jest różnica taka, jak między Hemingwayem a Szołochowem. Żaden nie jest obiektywnie "lepszy", ale to zupełnie inna literatura. Z filmami i scenariuszami jest podobnie. Dałoby się to oglądać, ale właściwie po co, skoro można to zrobić lepiej?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
6 godzin temu, vidkunsen napisał:

To co wstawił Tom3kb niewiele ma wspólnego z tym:

image.jpeg.4b584e8b15c3f0a3053a3b27525710d1.jpeg

Przecież to ma być oficjalny film Metro 2033. A ty w sumie nawrzucałeś linków od czapy i jeszcze stary trailer gry Metro Last Light :D 

To co wrzuciłem to najnowsze info.

Ps. Nie wiem jak on miał mieć premierę w 2022 :D jak teraz ogłaszają, że Głuchowski zrobi scenariusz i podają nowego reżysera. Albo nic nie było zrobione i dopiero się biorą za film (covidy itd zatrzymały robotę) albo wszystko poszło do kosza co dotychczas powstało, chociaż nie chce mis się wierzyć w takie coś i raczej opcja pierwsza.

  • Dodatnia 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity