Skocz do zawartości

Przycinanie/Pokaz slajdów


LogTrist

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieustanny problem z grą. Po zmianie sprzętu, gra zaczęła łapać dość częste zawiechy i nieprzyjemne przycinki. Jeśli takowe nie występują, to i tak po 15/20 minutach gra się zawiesza i stoi w miejscu, albo po prostu wyrzuci do pulpitu bez podania przyczyny. 
Gra chodzi na wersji 1.4007 z ciut starszym launcherem, ze względu na problemy przy włączaniu/wyłączaniu modów. 
Można prosić o poradę, co mógłbym z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LogTrist no co zmniejszyć rozdziałkę i zejść z ustawieniami gry w dół. Tylko w Lost Alpha twórcy raczej radzili żeby np wybrać predefiniowane ustawienia średnie, niskie czy wysokie i potem już za bardzo suwaków lepiej nie ruszać bo podobno może giera chodzić jeszcze gorzej.

Kompa nie masz jakiegoś bardzo starego? Albo z jakąś słabą zintegrowaną kartą graficzną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor AMD Ryzen 7 2700x
Karta graficzna Asus ROG STRIX 5700 XT 8GB
Zasilacz TT 750W GOLD
32Gb Ramu DDR4 HyperX Predator RGB CL16
5 Dysków, 1 M.2 i reszta SSD
Chłodzenie Boxowe póki co 
A i zapomniałem o płycie - MSI X470 Gaming Pro


Nie wiem, w moim przypadku wszystko możliwe :P 
 

Edytowane przez LogTrist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mod jest po prostu zaskoczony specyfikacją? Ma tyle dobrego, że nie wie co zeżreć najpierw ;)

Przy takiej specyfikacji teoretycznie nie ma prawa nie działać. W logu na pewno nic nie masz? Spróbuj też przywrócić ustawienia domyślne (usuń user.ltx, czy może przez konfigurator zresetuj do fabrycznych, jeśli się da, nie pamiętam).

Przełożyłeś dysk z modem z poprzedniego kompa, czy zainstalowałeś na nowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę zainstalowałem na nowo, bo po instalacji nowego systemu nie chciał odpalić. Na nowym systemie miał problem z configuratorem, nie wiem czemu, ale po przestudiowaniu internetu, pobrałem starszego launchera i pomógł. 
Skopiowałem folder z moimi zapisami, bo nie chciałem się mordować od zera, z modów to w sumie nic nowego nie włączałem. To co zwykle i dodatkowo mod z lepszą jakością roślin, to wszystko. 
Gra na ustawieniach maksymalnych, gdy nie odstawia szopek chodzi płynnie. V-sync mam wyłączony (taki nawyk :D ) .
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ze mnie specjalista od LA, ale zacząłbym od tego co wyżej radził Tomek, względnie eliminowania dodatków po kolei - instalujesz czystą wersję, potem 1 dodatek i sprawdzasz, 2 i sprawdzasz, itd.

Z tego co pamiętam parę lat temu LA miało problemy z działaniem na kartach od czerwonych - nie wiem czy nowsze wersje to wyeliminowały czy nie. Na logikę powinny, ale... ;)

A poza tym skończyły mi się pomysły, może ktoś mądrzejszy to ogarnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, popróbuje różnych sposobów. 
Chociaż w sumie tak sobie przypomniałem, że mojemu znajomemu ostatnio polecałem. Grał też na sprzęcie czerwonych, tyle, że słabszym. Nie miał żadnych problemów itp.  
Jeszcze pogrzebię w opcjach graficznych, a następnie z modami powalczę. 

Dzięki wielkie i tak za chęci :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem trochę i udało się. Faktycznie, zmiana ustawień graficznych pomogła. Jeśli dają możliwość podbijania grafiki, a nie dają gwarancji, że to będzie chodzić stabilnie, to ciut mija się z celem. 

 

29 minut temu, Monolithalian napisał:

32, ale lost alpha jest wgl niestabilny. Dziadostwo ma wiele bugów. 

Ten silnik jest nieźle zdziadziały. Nie jest tragiczny czy coś, ale ze stabilnością to ma problemy. 

Edytowane przez LogTrist
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.