Skocz do zawartości

Problem z przeprowadzeniem do Rudego Lasu


marek1230

Rekomendowane odpowiedzi

@marek1230  - Takie lokowanie NPCów , to w tym modzie normalka. Musiałeś już mieć do czynienia z "wypychaczem mutantów" na Agropromie. To samo jest z Anielą.  Musisz odejść kawal drogi od teleportu, aby dostać się do strefy między lokacjami. Nie zapominaj, że płoty dla GB nie stanowią przeszkody. Korzystaj ze znacznika na minimapie.

Ale nie zapomnij się twardym zapisem zabezpieczyć przed podejściem do niej, aby mieć z czego ruszyć, jak gdzieś po drodze trafi na niedobitego mutanta i zacznie wariować. Dlatego zanim po nią pójdziesz, musisz zrobić porządek od teleportu na Agro, po drogę na Dzicz, a dalej po obu stronach rury i aż do końca mapy z prawej strony za zakładem.  I nie możesz w tym fragmencie gry wczytać zapisu, mutanty się odrodzą. I masz przerąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek1230  Uzupełnię wypowiedź @wariat  .  Aniela siedząc na początkach lokacji jest "nieśmiertelnie" bezpieczna, więc nic się jej stać nie może. Nawet jak ją z Jantaru wypuścisz do RL, siądzie i będzie czkała.

Ale tatuś Chalecki nie tylko ma się znaleźć w Rudym Lesie, lecz aż w sztolni. Nie opuszczaj go, aż sobie spokojnie nie siądzie w bocznym korytarzu. Dopiero wtedy zacznij z teleportu w RL prowadzić do niego - czyli do sztolni - Anielę. Też trochę krąży po tej sztolni, więc za nią nie łaź.

Pamiętaj, że dobre wykonanie każdego zadania, jest potwierdzane takim charakterystycznym grzmotem.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wujku @kondotier, Aniela jest nieśmiertelna cały czas:happy: Wiem, bo strzeliłem do niej kilka razy. Nawet strzał z Graviguna przeżyła... 

Ale warto jest oczyścić całą lokacje z mutantów zanim zacznie się ją prowadzić. Bo jak zobaczy mutanty to się zawraca i trzeba ją prowadzić drugi raz, syzyfowa praca...

@marek1230 zastosuj się do tego co wyżej napisał @kondotier odnośnie Chaleckiego. To bardzo ważne. Poza tym to już 50 razy było wałkowane w temacie moda. Nie bez powodu tyle się o tym trąbiło:happy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wariat napisał:

Aniela jest nieśmiertelna cały czas:happy: Wiem, bo strzeliłem do niej kilka razy. Nawet strzał z Graviguna przeżyła...

To strzel do niej z czegokolwiek jak będzie w ruchu, możesz się zdziwić. Tak samo Sułtan, jak stoi możesz mu ... ale gdy biegnie ładnie pada trupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MOS napisał:

To strzel do niej z czegokolwiek jak będzie w ruchu, możesz się zdziwić.

Podczas ruchu dostała ode mnie nawet z Grawiguna. Wiadomo że po strzale z tej broni wszystko pada na jeden strzał. U mnie Aniela dostała 4 razy i dalej sobie biegła jak gdyby nigdy nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nieśmiertelności Anieli pisałem wiele razy ja, pisali i inni, ale nowi gracze albo tego nie przeczytali, albo zapominają. To samo z jej zachowaniem, kiedy nie oczyścimy jej drogi "przemarszu" od mutantów. Jeśli taka porada była dawana już na Kordonie, to gracz powinien wyciągnąć wnioski też dla innych lokacji.

Nie wiem dlaczego, ale Anieli nie traktuje się poważnie uważając, że to jakieś zadanie dodatkowe. Fakt, tak bywało z "niezaradnymi dziewuchami" w innych modach.

Dlatego jak jest okazja, wolę grającemu przypomnieć, aby oszczędzić mu rozgoryczenia z nieudanej przeprowadzki.

@wariat  przecież podpowiedź była nie dla Ciebie, bo wiesz tyle samo i może bardziej świeżo ode mnie. Masz w głowie tylko FF, a mnie jeszcze siedzą rozwiązania z 2.50 i 2.52. Czasem mogę nie zaskoczyć i dać coś z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.