Jump to content

Serial "El-Nehaja" (Koniec) (2020)


Recommended Posts

Article

Serial "El-Nehaja" (2020) ARE (Arabska Republika Egiptu) SF

Serial „El-Nehaja” (arab. Koniec) opowiada o informatyku żyjącym w dystopijnej przyszłości, zdominowanej przez klony-cyborgi. Jest to jedna z wielu wysoko budżetowych produkcji, emitowanych w Egipcie każdego wieczoru podczas muzułmańskiego świętego miesiąca ramadanu, który rozpoczął się w piątek

Nowy serial science-fiction jest wyświetlany w Egipcie w czasie ramadanu. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Pixabay

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/serial-science-fiction-el-nehaja-izrael-zostal-zniszczony-protesty

https://nczas.com/2020/04/27/izrael-zostaje-zniszczony-a-stany-zjednoczone-rozpadaja-sie-nowy-wysokobudzetowy-serial-jest-wyswietlany-w-egipcie/

Zapowiada się uczta dla oczu fanów SF, nie dość, że film z gatunku Nauka Fikcja to jeszcze z tak mało u nas w Polsce znanej kinematografii jaka jest kinematografia Egipska.

" Ministerstwo spraw zagranicznych Izraela potępiło w niedzielę egipski serial science-fiction, którego akcja rozgrywa się w 2120 roku, a w którym następuje zarówno zniszczenie Izraela, jak i rozpad Stanów Zjednoczonych "

Izrael i jego zwolennicy blokują wszelkie informacje w sieci dotyczące tego serialu, ciekawe dlaczego - na to pytanie i inne odpowiedź będzie po rozpowszechnieniu tego serialu w sieci wolnej od wpływów pewnego lobby które jest przeciwne temu serialowi iw ogóle sztuce wolnej od ich wpływów.

https://www.polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2499538,Izrael-zniszczony-w-egipskim-serialu-Stanowcza-reakcja-TelAwiwu

Co wyskakuje po wpisaniu w google: Serial „El-Nehaja”:

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&ei=S6umXqP-L--xrgSxt4joAw&q=Serial+„El-Nehaja”+&oq=Serial+„El-Nehaja”+&gs_lcp=CgZwc3ktYWIQAzIHCCEQChCgAVCttQtYrbULYM67C2gDcAB4AIABZYgBhAKSAQMyLjGYAQCgAQGqAQdnd3Mtd2l6&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEwjjz5TaqojpAhXvmIsKHbEbAj0Q4dUDCAs&uact=5

Czekam na serial! już niedługo.

Edited by vidkunsen
Link to comment
Share on other sites

  • tom3kb changed the title to Serial "El-Nehaja" (Koniec) (2020)

@vidkunsen @Master730 zero info w sieci konkretnego o tym serialu nie widzę, parę artykulików dziwnych, bym pomyślał, że to jakiś fake jest, taki trailer mi się udało znaleźć.  Nawet ok efekty jak na jakiś tam egipski serial :)

Wychodzi na to, że jakby Żydzi nie napisali o tym serialu to by pies z kulawą nogą o nim nie wiedział :D tak to sami ewentualnie darmową reklamę robią.

Nawet w yt pierwszy odcinek gdzieś znalazłem, chyba najlepsze sceny wrzucili w trailer ;) tak na szybko przeklikane to się patrzy na to jak na jakąś turecką telenowelę "Wspaniałe Stulecie" co u nas na TVP puszczali :D "habala habala habala" i łażą i gadają. :)

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

No i masz, Tom3kb - znalazłeś i teraz pójdę do kumpla z wojska, jest tatarem alawitą coby mi potłumaczył.

p.s. jest z okolic łajtstoku  ;):biggrin:

p.s. 2 Master730 - ten w/w serial jest nielubiany tak samo jak turecki film "Kurtlar Vadisi - Dolina wilków" (2005) bo w w filmie amerykanie mordują wszystkie nacje Iraku dla ropy a zdrowsze okazy dostarczają żydom na części i jedynymi z którymi żydzi i amerykanie się liczą i obawiają - bo bronią miejscową ludność -  to wspomniany w filmie kontyngent Polsko - Bułgarski: https://www.filmweb.pl/film/Dolina+wilk%C3%B3w%3A+Irak-2006-297713

Ten w/w film - dolina wilków - jest także blokowany.

p.s. w w/w filmie dolina wilków graja aktorzy z Turcji i Iraku którzy wystąpili w filmie Królestwo niebieskie - m.in. rola Sal-ah-dina (Kurd z terenów Turcji Ghassan Massoud) - Sal-ah-din był Kurdem.

Edited by vidkunsen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.