Skocz do zawartości

Zmiana znaczenia klawiszy.


DaarMoo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam, wydawałoby się, banalny problem. Chciałem zamienić klawisz latarki "L" na "C" i nie mogę. Zmieniam w menu, restaruję grę, wczytuję sejwa i dalej jest "L". Wychodzę do menu, zmieniam i jest ok, ale tylko na lokacji na której jestem. Po przejściu na następną, następuje powrót do "L". Zmieniłem więc w user.ltx (wszystkich dla pewności). Nic to nie daje. Inne klawisze zmieniłem przed rozpoczęciem nowej gry i działają. O latarce zapomniałem. Nie chcę zaczynać od nowa.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DaarMoo Ja akurat klawisza "c" nie mam do niczego przypisanego, to nie wiem jak to jest. Ale jak już chyba wiesz, niektóre klawisze w tym modzie są podwójnego przeznaczenia. Przykładowo klawisz biegu użyty w menu dialogowy u rusznikarzy, daje opcję naprawy, a klawisz detektora uruchamia silnik samochodu. Tak samo " z urzędu " klawisze F1 do F5 mają przypisane swoje opcje, co miałeś lub dopiero mieć będziesz na tej tablicy.

.Klawisze.jpg

Jednak to co im jest przypisane możesz zmienić, w czasie gry. W moim przypadku jest to użycie F5.

ss_fred_09-25-21_19-59-36_(jupiter).jpg

Ale ja mam kompletnie zmienione ustawienia sterowania, na nic nie mające wspólnego z WSAD i szybkie zapisy mam pod innym klawiszem niż F5.

Jest to ustawienie ergonomiczne, pozwalające mi swobodniejsze operowanie większa ilością klawiszy, bez odrywania lewej ręki aby np. włączyć latarkę, czy noktowizor. Jeśli zechcesz, zobacz jakie mam ustawienia sterowania. Nie zapomnij zabezpieczyć swojego.

user.ltx

Odpowiedź dość obszerna, ale jest możliwość, że oryginalnie pod klawisz "c" jest przypisane coś, co mod ma na stałe i dlatego przy ładowaniu nowej lokacji przywraca mu ustawienie.

Próbowałem sobie przypomnieć, jaką rolę "c" miało w Odmiennych Światach, ale nic z tego.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.