Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem gry


MaksP

Rekomendowane odpowiedzi

Wiek komputera nie powinien mieć znaczenia. Uruchamiałem go przeszło 10 lat temu, na czymś, co dzisiaj uważano by za lepszy kalkulator. Przypuszczam, bo miałem taką sytuację, że wyczerpał się dla gry limit instalowań. Piszę tu o grze instalowanej z płyty. Podczas instalacji, do rejestru nie był dodawany kod gry. Napisałem do Cenegi i przysłali mi odsyłacz do deaktualizatora kodu gry. Jest on ogólnie dostępny, więc trzeba w necie poszukać, pobrać i uruchomić.

Ale może też być takie coś, że instalator moda ZP, gdy dajemy instalację podstawową, wsadzi go do katalogu z ZCz. Trzeba więc instalować indywidualnie, wybierając ścieżkę do innego katalogu.

@MaksP zbyt lakonicznie opisał problem, bo tylko jego skutki. Nie napisał najważniejszego, czyli jak instaluje.

A tak przy okazji taka dygresja. GryStalker  które posiadam, musiały być instalowane poprzez Steama. Zmieniałem komputery, więc je musiałem odinstalowywać i na nowo instalować, ale w moich bibliotekach Steama one cały czas były. Równolegle instalowałem gry dla wnuka, np. Orki mus deat. Też były w bibliotekach. I co dziwne, jak się pojawiły gry uruchamiane z kluczy, moje stalkery zniknęły, a Orki i mody do Red Orchestra są do dzisiaj. Mam wszystkie podstawki zrobione jako kopie, więc mam komfort i mi ich nie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Podłączam się do tematu. Zainstalowałem patcha 1.6.002 i gra ma problem z uruchomieniem się. Po kliknięciu ikonki startu pokazuje się kółeczko informujące, że komputer "myśli", potem chwilę jeszcze pomyśli i kółeczko znika i nic się nie dzieje. Tak jest jakieś 4 razy na 5 prób uruchomienia. Co powiedzmy piąty raz gra uruchamia się normalnie. Posiadam wersję niestety z crackiem. Czy jest jakieś wyjście, czy muszę może cofnąć wersję patcha? Pytam, bo już zrobiłem kilka misji i nie chce mi się powtarzać wszystkiego od nowa na wersji bez patcha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry. Chodzi oczywiście o patch 1.6.02 do Zewu Prypeci. Średnio ogarniam o co chodzi z logami, na razie próbuję się dowiedzieć z czym to się je w ogóle. Z tego co widzę to tworzą się one podczas wydarzeń w grze już uruchomionej, a tym czasem gra nie odpala się w ogóle. Widzę tylko, że w menedżerze zadań widnieje ona jako uruchomiona a nie dzieje się kompletnie nic.

Jednak zarzucam temat. Zainstalowałem gierkę jeszcze raz w starej wersji i chodzi wszystko jak w zegarku. Zadałem chyba pytanie przewyższające moją wiedzę i umiejętności. Zanim ogarnę o co chodzi z tymi logami i jak to naprawić lepiej juz będzie przejść te pare misji od początku. Sorry za zawracanie gitary.

Edytowane przez chszarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, chszarz napisał(a):

Widzę tylko, że w menedżerze zadań widnieje ona jako uruchomiona a nie dzieje się kompletnie nic.

Po takim wylocie ZAWSZE wyłączaj ręcznie ten proces w menedżerze zadań!
Czasami w pliku log pomimo, że mod się nie uruchamia jest coś na temat error.
Tu masz informacje jak sprawdzić gdzie jest plik log:

 

 

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale muszę wrócić do tematu. Zbyt optymistycznie napisałem, że gra po reinstalce i powrocie do starszej wersji chodzi dobrze. Niestety nic podobnego. Zainstalowałem grę na nowo od zera - wersja 1.6.01 i dzieją się jakieś niezrozumiałe w ogóle dla mnie zjawiska. Gra ładuje się potwornie wolno (przy pierwszym wczytywaniu nowo rozpoczętej gry), a potem jak już się wreszcie wczyta, to gdy zrobię dosłownie pierwsze dwa kroki w nowo wczytanym świecie to gra zawiesza się, wszystko stoi jak wryte i nic, ani be ani me ani kukuryku. Totalnie nie mam pojęcia co się tym razem dzieje i o kiego wafla za przeproszeniem chodzi.  Zainstalowałem przecież gierkę absolutnie na nowo od zera, usuwając wcześniej wszelkie ślady wersji z nowszym patchem, tak jakby nigdy wcześniej jej nie było na moim komputerze. Gdy pierwszy raz zainstalowałem grę w tej właśnie wersji nic takiego nie miało absolutnie miejsca i wszystko chodziło doskonale. Dodatkowo po awaryjnym restarcie komputera po takim zawiasie przestaje mi działać modem LTE i pomaga dopiero kolejny restart komputera. Czy może mi ktoś wytłumaczyć co jest grane i co z tym można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chszarz napisał(a):

 Czy może mi ktoś wytłumaczyć co jest grane i co z tym można zrobić?

Pisałem wyżej, PODAJ LOG.
Nawet się do tego nie odniosłeś co w logu jest i czy w ogóle coś jest.
Tylko piszesz od początku historię...
Sorry - nie umiem Ci pomóc.      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz może jakaś badziewna wersja z crackiem.

Tak ci tylko powiem, że do grania w mody i tak musisz mieć wersję ostatecznie upatchowaną do 1.6.02.

A co do koszmarnie długiego uruchamiania to nie wiem czy może to mieć związek ale ja np kiedyś w Cieniu Czarnobyla ustawiłem we właściwościach zgodność z windows xp to gra uruchamiała mi się koszmarnie długo np 30 minut, możesz sprawdzić czy też nie masz czasem tak zaznaczone.

  • Za szczególną pomoc 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.