Skocz do zawartości

Problem. wywala do pulpitu po spotkaniu z pseudogigantem.


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o misję z pomocą stalkerom w odnalezieniu anomalii w czerwonym lesie. Po spotkaniu z nibygigantem wywala do pulpitu.

po kilkunastu próbach udało mi się go zabić, szybko zrobiłem quicksave... i mnie wywaliło. (XD) save dołączam. Gra oryginalna ze steam.

jonas_quicksave.sav jonas_quicksave.dds

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za tego save. Nie wiem jak to się stało, wziąłem ten ostatni. Jeśli chodzi o problem to częściowo dałem radę. gigant zabity. ale chwilę później gdy atakują nas snorki, jest ta sama sytuacja -  wywala do pulpitu. to chyba ten log.

6 godzin temu, Suseł napisał:

Tak jak @qlkin wyżej napisał. Przydałoby się podesłać Loga bo tak niestety nic nie da się wykombinować. 
Log powinien być w savedata/logs

 

16 godzin temu, kondotier napisał:

@MajsteRF_120rc Pomyliłeś zapisy.

Zrzut zrobiony na tym co wstawiłeś, raczej nie jest z Rudego Lasu.

ss_fred_07-16-22_18-29-11_(stancia_2).jpg

To już finalna gra na CEA.

 

xray_jonas.log xray_jonas_03-11-22_16-38-55.mdmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajsteRF_120rc

Przed napisaniem kolejnego wpisu, zapoznaj się z tym tematem na forum.

https://stalkerteam.pl/topic/16226-jak-wywołać-forumowicza-jego-ksywką/

I nie cytuj całych wpisów interlokutorów.

I jakim cudem, skoro jesteś dopiero w Rudym Lesie, masz w katalogu zapisów ten z CEA który wstawiłeś?

Mogę domniemywać, że to wymieszanie zapisów starych i aktualnych powoduje problemy z grą. I ile tych zapisów masz w katalogu? Rób tak, abyś ich nigdy nie miał więcej niż 10 -15, tak w grach stalkera jak i stawianych na nich modach. Zbędne zapisy należy usuwać, lub przenosić sobie do katalogu zrobionego poza grą.

Piszę na wyrost, bo nie znam Twojego obycia z grami stalkera i posiadanego doświadczenia. Jeśli już jakieś masz, to się pochwal.

Aby łatwiej pozbywać się niepotrzebnych zapisów, dobrze je mieć w katalogu który jest w kat głównym gry, niż w Dokumentach. Jeśli potrafisz, to po zrobieniu sobie kopii zapasowej fsgame.ltx, podmień go sobie na ten:

fsgame.ltx

Do kat ZAPISY który powstanie, przekopiuj katalog z zapisami z tego w Dokumentach i plik user.ltx, aby na nowo nie robić ustawień. Chociaż ja bym radził, po uruchomieniu gry z tym nowym fsgame.ltx, zrobić je na nowo. A z katalogu zapisów usuń wszystkie wcześniejsze, oprócz 1 -2 sprzed problemu z pseudogigantem. I te które się tam wzięły w jakiś dziwny sposób.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajsteRF_120rc

Zamiast cytać wpisów, to lepiej oznaczać userów za pomocą @. 

Podeślij mi Loga od razu kiedy pojawi ci się wylot do pulpitu, bo teraz podesłałeś loga w którym nic nie piszę. Kiedy cię wywali to się pojawia nowy log i tam już piszę powód :)

 

4 godziny temu, kondotier napisał:

I jakim cudem, skoro jesteś dopiero w Rudym Lesie, masz w katalogu zapisów ten z CEA który wstawiłeś?

 

@kondotier Może wcześniej grał czy coś, też mnie to ciekawi :P
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kondotierMasz rację. Czyste Niebo przechodzę drugi raz, i mam z jakiegoś powodu pomieszane stare save z nowymi. pousuwam te stare i napiszę co się stanie

4 godziny temu, kondotier napisał:

katalog z zapisami z tego w Dokumentach i plik user.ltx,

możesz mi podać dokładniejszą lokalizację tych plików?

@kondotierZrobiłem wszystko jak napisałeś, problem dalej występuje. oto log.

xray_jonas.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajsteRF_120rc Log pokazuje, że nie nastąpił spawn czegoś tam. Rada @Suseł może pomóc.

Daj zapis sprzed zabicia pseudogiganta. Ale jeśli masz zapis sprzed wzięcia tego zadania to go też wstaw.

I zapamiętaj raz na zawsze. Jeśli zaczynasz kolejną nową grę, tak w gry stalkera jaki i w mody, to katalog z zapisami z tej poprzedniej gry musi być wyczyszczony. Zapisy w koszu, lub w katalogu poza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MajsteRF_120rc Uruchomiłem grę na tym zapisie i wyleciałem. Z loga wynika ( przyczyną może być różnica gier, ja mam pudełkową, Ty ze steama ), że w Twojej grze występuje gamedata. Nie majsterkowałeś coś przy grze, dodając jakieś ulepszenia?

Ale mogę wyciągnąć z tych zdarzeń taki wniosek, że przeinstalowanie gry i gra na aktualnych zapisach nic nie da, bo problem zostanie przeniesiony przez zapis.

No i masz takie wyjścia. Wejść jeszcze raz z poprzedniej lokacji do Rudego Lasu co spowoduje zmianę spawnu, a jak nie pomoże, to granie od nowa.

A co było przyczyną, że grasz w CzN po raz drugi? Jeśli tylko przypomnienie sobie fabuły, to mam dla Ciebie propozycję zagrania w jakąś wersję gry z dokonanymi zmianami teksturowymi i lepszą optymalizacją. Choćby w tę:

https://stalkerteam.pl/topic/16236-martwe-niebo-20-ogsm-dead-sky-20-beta/

Wersja sprawdzona i pomimo że to beta, grywalna do końca bez problemowo. To scalak, więc pobierasz moda, instalujesz i grasz.

I pytanie do wszystkich. Czy w tych wersjach steamowskich obecność gamedaty jest normalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.