Jump to content

S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla - port konsolowej wersji (?)


Recommended Posts

20220802_081943.jpg.bf04ca48ff2f8fbd2e7513e85a7b3eb5.jpg

Do sieci trafił build konsolowej wersji S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, którego rozwój rzekomo nadzorowało GSC Game World - poinformował pewien bloger o pseudonimie nevajno1kto. Opublikował archiwum o wadze 4GB z samym montażem oraz instrukcją jak go uruchomić. Sądząc po komentarzach w sieci, niektórym graczom już się to udało.

Archiwum zawiera build gry S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla, ze wsparciem dla kontrolerów, zaktualizowanym interfejsem, przeprojektowanym inwentarzem i wskazówkami dotyczącymi sterowania. Ponadto wprowadzono pewne zmiany w rozgrywce i dodatkowe animacje - na przykład podczas dialogów. 

Vxn2b3LVxik.jpg  vynQgy0tgd0.jpg

Bloger twierdzi, że jest to wczesna wersja buildu na konsolę, podczas gdy GSC jednocześnie pracuje nad S.T.A.L.K.E.R.-em 2. Autor przecieku poinformował, że studio jedynie nadzoruje projekt, a port na zmodyfikowanym X-Ray Engine tworzy inna firma.

9VhhNcAbVjc.jpg

Nie wiadomo, czy to rzeczywiście wczesny build konsolowego portu, czy zmodyfikowana przez fanów wersja gry. GSC Game World nie skomentowało rzekomego przecieku, a warto zauważyć, że ukraińskie studio nie zapowiedziało portu na konsole. 

Źródło: appro.jpg  Y6DvRrN.jpg

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Przedstawiciele GSC Game World wypowiedzieli się na temat ostatnich wydarzeń wokół studia. M.in. o buildzie, który trafił do sieci. 

- Co z buildem, który wyciekł do sieci i mówi się o nim w stalkerskiej społeczności? 
- Nie komentujemy plotek. Zawsze zachęcamy do śledzenia naszych oficjalnych źródeł, będziemy publikować wszelkie istotne informacje. Dziękujemy za zainteresowanie.

- Bloger "Nieważne Kto" ujawnił dane jednego z Waszych pracowników i wygląda na to, że zaraz pojawiają się kolejne wycieki. Czy zamierzacie coś z tym zrobić?
- Witam, jesteśmy świadomi zaistniałej sytuacji. Są osoby, które rozpowszechniają dane osobowe naszych pracowników do otwartego dostępu, dzięki licznym "wyciekom" z różnych baz danych i innych struktur w Internecie.
Nasi pracownicy zostali poinformowani i są świadomi, że ich prywatność została naruszona i podejmują odpowiednie działania.
Dziękuję za troskę! U nas wszystko w porządku!

- Wasza gra (S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl) zniknęła z Xbox Store. To zwykły błąd, czy może jest jakaś przyczyna? 
- Witam. Zgodnie z regulaminem sklepu Xbox, dopóki nie ogłosimy dokładnej daty premiery - zamówienia przedpremierowe nie zostaną wznowione. Jak tylko data pojawi się publicznie, przycisk pre-order będzie ponownie włączony.

Źródło: [KLIK]

Link to comment
Share on other sites

Ja bym się tym wyciekiem nie przejmował. Sądzę, że w związku z embargiem na stalkera do Rosji, będą robione liczne starania do jego obejścia tak, aby GSC nie mogło utrzymać blokady. I jest też pytanie, czy ta wersja konsolowa będzie dostępna dla wszystkich, czy tylko dla "wybrańców".

Link to comment
Share on other sites

Można nawet zagrać bez gamepada, z klawiaturą i myszką:

 

Wystarczy otworzyć konsolę, wpisać ui_mode, i dopisać po tej komendzie kbdmouse.
Całość ma wyglądać tak: ui_mode kbdmouse.
Lub bardziej odpowiedni sposób:
W user.ltx, znaleźć ui_mode i zmienić wartość.

 

Na Stalker Wiki Zone Chronicles pojawił się już artykuł o tym buildzie: [KLIK]

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity