Jump to content

Problem z Przewodnikiem


Qador
 Share

Recommended Posts

Mam problem ze znalezieniem Przewodnika.

Grę przechodzę po raz pierwszy, bez żadnych modyfikacji, niestety na wersji steamowej.

Po przejściu wątku w Jantarze udałem się do Kondoru, by spotkać się z Przewodnikiem. Mimo wielokrotnego zaglądania do zniszczonego gospodarstwa z Lisem oraz przeszukania całego Kordonu nigdzie nie udało mi się spotkać Przewodnika. Wtedy dopiero zauważyłem, że wśród zadań do wykonania kwitnie sobie misja odnalezienia kryjówki Striełoka, którą byłem pewien, że ukończyłem, lecz gra uznała, że wciąż nie znalazłem wyjścia z podziemi Agropromu. Postanowiłem więc to zadanie przejść ponownie. Obszedłem każdy kąt tych podziemi, a następnie wyszedłem tą właściwą drabiną do Instytutu. Po zaliczeniu zadania wróciłem do Kordonu, by może tym razem spotkać się z Przewodnikiem. Znów jednak nie zastałem nikogo poza martwym już Lisem i paroma bandytami.

Podejrzewam, że zawaliłem kolejność wykonania zadań. Chcę się jedynie upewnić, że na próżno będzie mi jeszcze szukać Przewodnika, a kanoniczne zakończenie uzyskam co najwyżej przy drugim przejściu gry.

Dziękuję z góry za odpowiedź.😄

Link to comment
Share on other sites

@Qador  :witam:y  na naszym forum. Dobrze trafiłeś.

Do tej gry jest multum poradników, tak opisowych jak i filmowych. TU masz odsyłacz do jednego z nich. Możesz kolejne odcinki oglądać zanim wejdziesz na lokację, ale to nie polecam, albo dopiero wyszukiwać odcinek, jak coś Ci nie zagra.

https://www.youtube.com/watch?v=QJ4BSxgx86Q&list=PLNS1KZBZuypIfMjtrVmbrPUj2lJhK7t4H

A w tym od 7:00 masz pokazane co należy znaleźć w kryjówce Striełoka.

https://www.youtube.com/watch?v=H4IL5eVve0M&list=PLNS1KZBZuypIfMjtrVmbrPUj2lJhK7t4H&index=6

To PDA za tablicą z mapą znalazłeś? Ono jest kluczowe i bez niego przewodnika nie będzie.

Jak w podziemiach Agro zrobiłeś wszystko prawidłowo, to cierpliwy Przewodnik stoi i czeka, aż do niego przyjdziesz.

A skoro grasz po raz pierwszy, to pewną rzecz powinieneś wiedzieć. Gra ma kilka zakończeń, które są zależne od tego jak prowadzisz grę. Filmik pokazuje Ci wszystkie.

https://www.youtube.com/watch?v=Q0Di6i6UokU

Są one wg. różnych porad uznawane za właściwe i niewłaściwe. Ja tego nie rozumiem i każde uznaję za prawidłowe.

A jak je się osiąga, masz w tym poradniku.

https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=633&PART=740

 

  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!

W podziemiach Agropromu zrobiłem wszystko. Po zabraniu PDA z kryjówki aktywowała się misja odnalezienia Ducha, w tym samym momencie została ona również zaliczona przez moją wcześniejszą wizytę w X-16. Tak jak wcześniej po Przewodniku ni widu ni słychu. Pokrążyłem po Kordonie, próbowałem zapisywania i wczytywania gry, a jego wciąż nie ma.

Zadowolę się zakończeniem, jakim gra mnie akurat uraczy. Kiedyś potestuję może inne zakończenia lub je po prostu obejrzę. Dziękuję raz jeszcze za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

@Qador A nie zostało Ci wisieć zadanie z samego początku gry, kiedy trzeba było zajrzeć do tego trupa leżącego przy tunelu z elektrami?

Masz to zadanie w PDA? Zadanie to aktywuje się, po znalezieniu truchła Ducha w X18. Przy jego pomocy możesz określić miejsce na mapie gdzie jest Przewodnik. Na mapie kordonu musisz mieć zielone kółeczko. Zadanie to aktywuje się, po znalezieniu truchła Ducha w X18. Skoro zadanie na odnalezienie ducha Ci zaliczyło, to i Przewodnik powinien być na swoim miejscu.

Wstaw zrzuty PDA z zadaniem na Przewodnika i mapy Kordonu tak, aby ruiny były na jej środku

 

Link to comment
Share on other sites

@kondotierPrzesyłam zrzut z PDA.

Nie wiem, dlaczego, ale na mapie podświetlają mi się misje, które już wykonałem, tak jak tutaj zaznaczona jest jeszcze pierwsza misja w grze. Za każdym razem, gdy tam powracam walka pomiędzy oddziałem Pietruchy a bandytami dalej trwa i nic nie mogę zrobić w tej kwestii.

Ciało stalkera przy tunelu pod nasypem kolejowym przeszukiwałem, gdy przechodziłem przez ten tunel na początku gry. Żadnego zadania odnośnie tego nie miałem.

Wśród zadań nie miałem też ani jednego dotyczącego Przewodnika. Zainteresowałem się Przewodnikiem z notatki osobistej, która pojawia się po znalezieniu Ducha w X-16.

Przewodnika jak nie było, tak dalej nie ma. Wygląda na jakiś konkretny błąd w systemie zadań.

S.T.A.L.K.E.R.  Shadow of Chernobyl Screenshot 2022.08.18 - 19.44.49.93.png

Link to comment
Share on other sites

@Qador Nie tyle zła kolejność, lecz niedokładne przeszukanie ukrycia Striełoka.

Zacznij od zapisu gdy do niego wszedłeś, zabierz te wszystkie przedmioty które tam są.  PDA za mapą zostaw sobie na koniec. Wyjdź, zrób zadanie Sidora na dokumenty w INB. Gra podpowie Ci gdzie należy iść. I tych podpowiedzi się trzymaj. Przed Jantarem czekają Cię jeszcze Bar, Magazyny Wojskowe. I znów Bar i Jantar, ale przez Dzicz.

Link to comment
Share on other sites

Mam co prawda parę zapisów z Agropromu i podziemi, ale dzieli mnie od nich kilkanaście godzin gry. Wiem, że dałoby się przejść to dużo szybciej, ale nie zależy mi tak bardzo na tym zakończeniu.

Skoro popełniłem błąd to cóż, moja strata, ale i nauka. Za pierwszym przejściem należy liczyć się z błędami, za drugim nie można sobie na nie pozwolić. I tak planowałem drugą rozgrywkę, bo to zawsze nieco inne doświadczenie, gdy zaczynasz nie jako nic niewiedzący kot, a już lepiej obeznany stalker.

Następnym razem będę musiał lepiej sobie wbić do głowy, jak bezlitosna potrafi być Zona. A za tą konsekwentność właśnie polubiłem STALKERA. Może nie jest on spełnieniem sandboxowego marzenia twórców z wcześniejszych lat, ale wciąż jest dla mnie grą lepszą niż większość tych bardziej współczesnych. W rzeczywistości mam z serią trochę więcej wspólnego niż ostatnie rozpoczęcie Cienia Czarnobyla.😉

Jeszcze raz dzięki wielkie za zainteresowanie!😄

Link to comment
Share on other sites

@Qador  Bez wykonania rozmowy z Przewodnikiem, nie ma możliwości ukończenia gry. Więc jeśli chcesz mieć którekolwiek z zakończeń, to niestety, ale musisz wrócić się z grą do pierwszego pobytu w schowku Striełoka. Nie możesz też biegać po lokacjach wg. własnego uznania.

Agroprom, to lokacja dwóch nitek scenariusza. Poszukiwania Striełoka i wykradzenia dokumentów z budynku INB. I po ich znalezieniu, gra daje Ci wskazówkę, co dalej masz robić. Musisz się do niej zastosować.

Na swobodne bieganie po lokacjach, będziesz mógł sobie pozwolić w niektórych modach.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity