Skocz do zawartości

OP-2.1


OldMan

Rekomendowane odpowiedzi

@wariat dziękuję, szukałem sporo po forach ale jakoś mi się nie udało. To forum rosyjskojęzyczne do którego link jest na 1 str było by spoko bo jest zrobione w fajny i czytelny sposób ale lipa z nim jest taka że nikt go nie aktualizuje i brakuje tam w nim mnóstwa zadań i opisów postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ignachinio napisał:

No skoro tak mówisz... że z MP 40 dla mnie to bajka.. ale jak oszukujesz to tylko siebie...

 

A co w tym trudnego? xD Wyszedłem właśnie z X18, Specnaze padały jak muchy od 1-2 kulek z AK-74. Tylko RPG które znalazłem w podziemiach jest popsute, pocisk przelatuje kilka centymetrów i spada, prosto pod nogi.

 

Btw. Jak mam wykraść te papiery z Posterunku skoro i tak mnie wykrywają z daleka? Robie to w nocy i tak mnie widać, na kucaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Ignachinio napisał:

szacun.. ja bym w życiu tego sprzętu nie oddał..

Dlaczego nie?:happy: Jestem na wylocie tego moda, ostatnie podrygi, że tak powiem, po co mi to potrzebne?:happy:

A za zadania Propera też dostajemy osiągnięcie Głównodowodzący. Tylko trzeba mu oddać pancerze Wschód, Gagarin, egzo Czarnego doka, Don Kichota i miotacz Kolekcjonera.

@Sarkazm BTR zdejmujesz z rpg a do żołnierzy to przygotuj sobie broń z dobrą optyką i pójdzie z górki.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że tak :) W sumie to możesz w kurtce bandyty i Obrzynem biegać :)

 

 

To ukryj się w budynku.. i czekaj pojawi się ekipa bustego i Ci pomogą zlikwidować wojaków. A opowieściami o nocy się nie sugerują to dialog z podstawki w OP nie ma żadnego zastosowania..

Edytowane przez Ignachinio
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm Możliwe, że jakiś neutralny stalker zbyt blisko podszedł pod posterunek i taki oto efekt, ale to mało prawdopodobne, bo oni z reguły nie odchodzą z wioski. 
Trzeba też pamiętać, że wojskowi atakują wioskę kotów. A przynajmniej u mnie tak właśnie było, że po wykradnięciu dokumentów i rozmowie z Bustym miałem wojaków, którzy tłukli się z neutralnymi.

Najlepszą metodą jest ukrycie się w budynku i kasowanie tych, którzy wchodzą. Ekipa Bustego ci pomoże. I trzeba pamiętać o dużej ilości granatów jeżeli nie masz RPG. BTR'y wypadałoby zniszczyć na posterunku. Szczególnie, że mają cię na dwa strzały. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaatakowałeś posterunek  ukradłeś dokumenty i uciekłeś?

Poczekaj bo się pogubiłem.. W tym zadaniu chodzi o jak najszybsze dostanie się do tego pomieszczenia z teczką. Drzewo, i dach kibla oraz dach i potem czekaniu na odsiecz w środku wtedy śmigłowce są niegroźne.

Śmigło się pokręci postrzela i sobie poleci ( zakładam że Korda ani Gaussa nie masz ani sobie nie wyczarowałeś ;) ) wiec raczej nie spadnie...

Wioskę kotów masakruje tylko wtedy kiedy zaczniesz podchody i strzelanie do patroli wtedy faktycznie śmigłowiec może Cię dopaść..

No tak są jeszcze BTR... :D ale granaty powinny załatwić sprawę..

Dopóki nie weźmiesz teczki to ci się specnaz nie zrespi..

A helikoptery w końcu odlecą.

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to od początku. BTR są dwa

Jeden przed posterunkiem drugi za płotem.

Plan jest prosty...

Skoro nie chcesz biegać :D

Idziesz strzelasz z MP40 czy co tam masz w arsenale do patrolu który się kręci po drodze tak żeby trafić i od razu rura (proponuje strzelać jak są jak najdalej od posterunku z okolic miejsca gdzie są dziki wtedy duża szansa że BTR cię nie trafi)

i dzida...

Pod most tam gdzie siedzi trzech obiboków (lub nie jak już zdążyli zdechnąć na ATP) tam chowasz się za UAZEM i czekasz aż dwa heli ostrzelają teren z rakiet. Trochę się pokręcą (Broń boże się nie pokazuj) i polecam ganiać biednych stalkerów  gdzieś indziej.

Następnie idziesz od drzewa do drzewa aż podjedziesz na odległość rzutu granatem (strzału z GP-25 ) do pierwszego pojazdu (Dobrze że jednak nie jeżdżą ) i rzucasz granaty aż będzie bum i problem zniknie. Ważne aby wybrać taki kąt podejścia i taką ścieżkę aby BTR cały czas był zasłonięty przez drzewa. W między czasie stojąc za nimi możesz się pobawić z żołnierzami którzy będą nadchodzić..

Wchodzisz przez drzewo na teren posterunku (żeby cię drugi BTR nie widział) i robisz wielki krąg aż będziesz od tyłu stał...

Teraz trochę zabawy bo musisz podbiec tak do niego aby zasłaniało cię drzewo rosnące za nim.. jak Ci się uda to stamtąd zarzucisz go granatami i myk czysto.

 

Walizka, mordownia pomoc bustego i masz super sprzej z trupów tonę amunicji i Sidora któremu w paru kursach możesz to ojebać :)

 

Helikoptery wrócą jak weźmiesz walizkę ale to już powinna być mega ekipa na posterunku to sobie poradzisz.. :)

Ja zawsze biegałem i ci od bustego niszczyli mi BTR :D 

 

Edytowane przez Ignachinio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą nieistotną porą dnia to ciut nie tak. W nocy masz mniej żołnierzy - ergo - łatwiej przenikniesz do wnętrza budynku . Najprościej mozna to zrobic sprintem przez pole minowe - jest ciut niżej , więc BTR nic nie zrobi , potem hyc przez siatkę .Dalej tak jak już ktoś napisał - płyty, kibel , dach , wnetrze , walizka ,przycupnąć - respi sie Buusty  z kolesiami i koleżanką , "golą" co trzeba. Masz puste podwórko , to BTR-y łatwiej zniszczyć. Czy to granatnikiem , czy podlufką , czy też zwykłymi granatami. BTW; do tej misji warto przygotować sobie trochę ammo do RPGa .

 No i nie zapomnieć podziekować Buusty,emu > bedą nastepne questy.

Po raz pierwszy w Opku spotkałem sie z informacją ze RPG nie działa.:070:

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tyle że pociski z Helikoptera bez problemu zabijają mnie pod mostem, zwyczajnie przelatują jak przez papier xD

No nie do końca jest tak jak pisałeś, helikopter przyleciał, postrzelał, tym razem nie zabił mnie pod mostem i poleciał, w międzyczasie trepy wybiły wszystkich w wiosce zapewne zabijając jakieś wazne postacie, kiedy odleciał to pobiegłem pomóc, wybiłem to co zostało i przyleciał znów śmigłowiec więc znów uciekłem pod most, jedyny żywy stalker za ten czas wybrał cały łup. To bezsens. Zostały jeszcze BTRy a żaden Busty na pomoc nie przybył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazm Czytam sobie teraz książkę Michała Gołkowskiego - Droga Donikąd. Przypominasz mi główną postać. Chciałbyś od razu na hurra mieć wszystko - Tak się nie da.  I to w KAŻDYM modzie. 

Z czym ty masz problem ? Jak w podstawce - biegniesz z wioski nowicjuszy do płotu, a następnie wzdłuż niego do drzewa przez które przeskakujesz. Kibel - dach - budynek. Siedzisz i czekasz na wojaków. Przyleci helikopter ? To trudno jak zabije. Wczytujesz i się modlisz, żeby tym razem rakieta nie trafiła w Ciebie. Taki urok Opka - jak nie zabije cię śmigłowiec to bandyta z obrzyna. 

Pojawia się ekipa Bustego. Z jej pomocą rozbijasz resztki wojskowych i zabierasz się za BTR'y. Dwa celne granaty i koniec zabawy. Rozmowa z Bustym, likwidacja wojskowych w wiosce, a na koniec oddanie skrzynki Sidorowi. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sarkazm napisał:

Wszystko fajnie tyle że pociski z Helikoptera bez problemu zabijają mnie pod mostem, zwyczajnie przelatują jak przez papier xD

No nie do końca jest tak jak pisałeś, helikopter przyleciał, postrzelał, tym razem nie zabił mnie pod mostem i poleciał, w międzyczasie trepy wybiły wszystkich w wiosce zapewne zabijając jakieś wazne postacie, kiedy odleciał to pobiegłem pomóc, wybiłem to co zostało i przyleciał znów śmigłowiec więc znów uciekłem pod most, jedyny żywy stalker za ten czas wybrał cały łup. To bezsens. Zostały jeszcze BTRy a żaden Busty na pomoc nie przybył

był komunikat na czerwone że ktoś zginął?

Wilk, Tolik i Żwawy tylko tam się liczą :) Reszta to pionki nie CI przyjdą nowi.

Mnie pod mostem rakiety nie dosięgały fakt jak tam ze Skatem powinności poszedłem no ale cóż..

Mam wrażenie, że chciałbyś abyśmy Ci podali gotowe rozwiązanie. Idź do czwartego drzewa rzuć granat potem 30 kroków seria w stronę północą i 10 kroków biegiem. A tak się nie da.. Raz Ci się uda moim sposobem, raz chłopaków z bieganiem (też go stosuje). Graj a satysfakcja z moda przyjdzie później..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

17 minut temu, Sarkazm napisał:

Ale Busty nie przychodzi xD Jestem sam, wyczyściłem wioske, z daleka wybiłem większość trepów, zostały BTRy a Bustego nie widać, próbowałem walczyć z BTRami i nawet rozwaliłem tego przy drodze, niestety ten dalej ma o wiele większy zasięg

 Buusty pojawia sie PO wzieciu teczki.

Nie rozumiem po co ganiasz po całej lokacji. Wejdż boczkiem do środka , zwin teczke , zabij tylko tego kto bedzie sie kręcił w pomieszczeniu. Reszte zrobią za Ciebie. Po akcji idziesz na wioske kotów - pomagasz w ekstermibnacji specnazistów i finito.

To jest jedna  z najprostszych misji typu "rozwałka" - inne będą trudniejsze.

Edytowane przez boberm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.