Skocz do zawartości

Problem z przypisywaniem klawiszy sterowania


Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko

Działałem sobie spokojnie jak zwykle nad Dead Sky 2.0 Redux, na drugi dzień odpalam kompa i....nie mogę przypisywać klawiszy.

Tzn. jeżeli samemu chcę coś konkretnie zbindować pod jakiś klawisz to nie da się. Nawet nie mogę ustawić domyślnych klawiszy, a żeby było śmiesznej, to kiedy miałem przypisane klawisze (użyłem user.ltx z innego moda) i kliknąłem "domyślne" to wszystko znikło XD. Usuwałem user.ltx, ale też nic. W plikach configs od ustawień też nic nie mieszałem. 

Wie ktoś może co może być tego przyczyną? Bo ja już jestem na granicy wytrzymałości.

Z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suseł Na mój rozum, to wygląda na to, że plik odpowiedzialny za klawisze, w tym user.ltx został zapisany tak, że był tylko do odczytu. Miałem takie kiedyś cyrki z innymi programami, gdzie nie szło zmienić ustawień, bo właśnie plik odpowiedzialny za nie, był w taki sposób zapisany. Być może przyczyna leży gdzie indziej, skoro ustawiając "domyślne" spowodowało usunięcie ustawień. Może też plik kłóci się z Twoim modem, skoro konkretne dane zapożyczyłeś z innego moda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie taka sytuacja z przypisywaniem klawiszy ostatnio przytrafiła się w nowym modzie R.E.B.O.R.N. НАСЛЕДИЕ ( przeróbka Artefaktów Śmieci ).

Mod przyjmował moje zmiany tak długo, dopóki nie wczytałem na nowo zapisu. Obojętnie czy po zginięciu, czy zaczynania gry. Ale dotyczyło to tylko kilku pozycji.

Był to ruch w przód, PDA i consola. Ta ostatnia tylko na ustawieniach podstawowych, bo jak dałem to samo na uzupełniające, to się zachowywało. Ta sytuacja może być spowodowana tym, że w modzie jest brak możliwości zapisu w menu, a są tysko szybkie zapisy. Tak te nadpisywane, jak i trwałe. Grający w OP2 znają to F5 z menu.

Zacząłem dociekać dlaczego znikają mi moje ustawienia i znalazłem.

To zrzut widoku user.ltx oryginalnych ustawień. W linii 13 jest ruch w przód.     A to zrzut user.ltx po utracie własnego sterowania. Zniknęła linia z ruchem w przód.

1user.jpg      2user.jpg     

I jak bym nie postępował z zabezpieczeniem ustawień, z wyjściem z gry zaraz po ich zatwierdzeniu, czy rozpoczęciem gry, zapisaniem, wyjściem z gry i nowym uruchomieniem z zapisu, skutek jest taki sam. Przykre to, bo uniemożliwiło mi grę w ciekawego moda. A gra na ustawieniu WSAD nie wchodzi w rachubę. Wieloletni nawyk gry na własnych ustawieniach.

I sądzę, że tak problem @Suseł jak i mój, mogliby rozwiązać @Junx lub @Meta. A może jeszcze ktoś, kto już miał podobne problemy i je rozwiązał.

Bazowanie na modzie Powrót do Zony nic nie da, bo sterowanie z klawiatury w nim, to inna bajka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.