Skocz do zawartości

Ubywające zdrowie


Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na ubywaniu zdrowia bez widocznej przyczyny. Sytuacja ma miejsce na Bagnach. Wszystkie wskaźniki zagrożeń pokazują niski stan. Dozymetr pokazuje zerowy poziom promieniowania, a zdrowie ucieka. Nie wiem o co chodzi, i jest to irytujące. Forum milczy na ten temat. Albo nie umiem szukać. Czy może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenie:

-poszedłeś w rejon gdzie musisz mieć lepszy kombinezon np z obiegiem zamkniętym jak Seva.

-masz jakiegoś arta który ci promieniuje.

-stoisz blisko anomalii strefy napromieniowanej i dostajesz.

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi ale pamiętam, że któreś mody miały wymóg pancerzy przy dalszym zwiedzaniu Zony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Czyli ten dozymetr jest do bani, bo ciągle pokazuje "zerowy poziom promieniowania". Ale dziwne, bo czasem też trzeszczy, jak po wejściu w strefę napromieniowaną a zdrowie ubywa w miejscach w których nie trzeszczy. Zdrowie ubywa cały czas. musiałbym brać apteczki jedna za drugą. Po wódce też chyba ubywało. Na razie będę omijał bagna, ale dostałem tam jedną z pierwszych misji od Sidorowicza i chciałem tam znaleźć doktora. Myślałem że tam się powinno iść na początku gry.

Edytowane przez chszarz
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu ten sam problem... Tym razem mam skafander i mnóstwo leków różnego rodzaju. Zaatakował mnie jakiś taki wielki czarny pies - misja obrony wioski przed atakiem mutantów. Mutanty wystrzelane, rany zagojone, misja zaliczona, a zdrowie ucieka i znowu nie wiadomo z jakiego powodu. Przetestowałem wszystkie medykamenty po kolei jakie miałem ze sobą i nic. A najgorsze jest to że nie jest w żaden sposób pokazane co się dzieje i nie wiadomo na co się "leczyć". Mogła by być jakaś ikonka, żeby człowiek przynajmniej wiedział o co chodzi. Tak to się naprawdę nie da grać...

Edytowane przez chszarz
  • Ważne 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem że będzie wszystko dobrze, a tu... Poszedłem na bagna do doktora i jest na prawdę problem. Nie umiem ztamtąd wrócić. Znowu dopada mnie to jak by to nazwać nieinformowane promieniowanie. Znowu zdrowie ucieka nie wiadomo od kiedy i skąd i bez informacji... Co mi to daje, że wiem już że chodzi o promieniowanie jak nie ma żadnej informacji gdzie to zagrożenie się znajduje i od kiedy zaczyna działać. Moim zdaniem to jest jakiś mocno niedopracowany detal w tej grze który niestety chyba wyklucza w pewnych warunkach możliwość jakiejkolwiek gry.... Musiałbym mieć chyba 1000 apteczek przy sobie i cysternę wódki żeby przejść głupie 100 metrów. Chyba że ja jestem aż tak głupi i nie wiem jak w to grać... 

P.S. Na domiar złego okazało się, że nie mogę wrócić do dawnej bazy Czystego Nieba z powrotem tą samą drogą, tak jak przyszedłem do Doktora, bo gra wyrzuca mnie w określone miejsce i jest tam przejście tylko w jedna stronę. Musze przejść wielką połać bagien, zeby opuścić lokację. Jeśli znowu nie będę informowany o promieniowaniu to jak niby to zrobić jak do przejścia jest chyba 100x tyle... (pytanie retoryczne)

Edytowane przez chszarz
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz   Zrób może i wstaw tutaj kilka screenów ....mapa, wyposażenie plecaka, towarzysze,  listę zadań  itp . ......... czasem zobaczyć znaczy więcej niż godzinę gadać po próżnicy.   Dodatkowo screen z MO2 jeśli dodałeś albo usunąłeś jakieś mody.    Sam przejrzyj   xray_admin.log   znajdujący się w  C:\Users\Admin\Documents\s.t.a.l.k.e.r. anomaly\logs   może tam jest coś niepokojącego.

Edytowane przez Marcx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz a musisz się tam od razu pchać na te bagna? Nie możesz iść zrobić innych zadań trochę, zdobyć kaskę, lepszy kombinezon, plus do tego jakieś arty może zdobędziesz.

Nie pamiętam jak jest w tym modzie ale na bagnach to w sumie chyba łażenie przez wodę wiązało się z napromieniowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio przecież kolega pisał, że ma seve 

Czekaj mam pomysł, tylko muszę znaleźć mapę bagien, bo wiem o jakie miejsce Ci chodzi:

 

IMG_20240511_094528.thumb.jpg.7e48652663737fde08e95dfad52a2d3c.jpg

Czerwone koło to Doktor u którego jesteś.

Ta linia to droga powrotna, a prostokąt to miejsce z zerwaną siatką mniej więcej. 

A za osadą rybacką próbowałeś wrócić do bazy? 

Edytowane przez Polski Szogun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz jeszcze jeden motyw mi przyszedł do głowy.

Zobacz czy w inwentarzu nie masz czegoś takiego jak Anomalny chleb/Napromieniowany chleb mi się przypomniało, że w Anomaly miałem też kiedyś taki problem z ciągłym napromieniowaniem i chyba nawet zjadłem niechcący 😁 ten bochenek. 

Wczytaj nawet jakiś wczesny zapis dla sprawdzenia.

O taki przypadek

Ten mod oparty jest o Anomaly więc może też tam coś takiego jest.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja lokacja i wyposażenie. Wrzucam też loga. Może racja, że bagna powinienem sobie jeszcze odpuścić. Na dodatek w tym miejscu, gdzie jestem jest tak dużo anomalii, ze nie da się zrobić więcej jak trzy kroki w jakimkolwiek kierunku. Mam wrażenie że one się przemieszczają i się tak ustawiły że nie mogę opuścić miejsca w którym jestem. Dodatkowo rzucanie śrubą nie zawsze pomaga zidentyfikować gdzie jaka jest ( analogicznie jak z promieniowaniem)... Na razie sobie odpuszczam bagna, ale nie wiem co będzie jak trzeba będzie iść tam w celu znalezienia doktora, jak się stamtąd wydostanę.  

xrEngine 2024-05-11 10-49-17-14.jpg

xrEngine 2024-05-11 10-49-52-38.jpg

xray_hp.log

Edytowane przez chszarz
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chszarz  " Na dodatek w tym miejscu, gdzie jestem jest tak dużo anomalii, "   ależ drogi kolego tyś wlazł w sam środek anomalii przełażąc przez wodę na skróty  w dodatku bez pełnego wdzianka     ( hełm z głowy to ci anomalia zerwała po drodze czy cuś ?  😊 )   a teraz  narzekasz, że " nie da się zrobić więcej jak trzy krok "      Sam napytałeś sobie biedy i nie pisz więcej  " nie ma żadnej informacji gdzie to zagrożenie się znajduje i od kiedy zaczyna działać "   Każde stalkerskie dziecko wie, że nie łazi się po skażonej wodzie w japonkach i samych gatkach.  O przytulaniu do czegokolwiek metalowego nie wspomnę.   Aaaa już szczególnie na Wielkich Bagnach.      Soooory !  bez urazy.  Na to się mówi elementarz.  Co dalej ?

Po pierwsze napełnij ten długi czerwony pasek zdrowia do końca.   Następnie ( przed zrobieniem kroków ) łyknij  no te żółte tableteczki + czerwone obok , dalej popij gazówką z niebieskiej puszki i ........ ruszaj  azymut 13-14h najkrótszą drogą przez wodę. 

 

ps.

W twoim logu martwi mnie linia   ! [ERROR] --- Failed to load script zone_news_dead   czego konsekwencją może być np.  ! Can't find texture 'amik\weapons\flash_02'

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Polski_Szogun napisał(a):

@Ignachinio przecież kolega pisał, że ma seve 

Czekaj mam pomysł, tylko muszę znaleźć mapę bagien, bo wiem o jakie miejsce Ci chodzi:

 

IMG_20240511_094528.thumb.jpg.7e48652663737fde08e95dfad52a2d3c.jpg

Czerwone koło to Doktor u którego jesteś.

Ta linia to droga powrotna, a prostokąt to miejsce z zerwaną siatką mniej więcej. 

A za osadą rybacką próbowałeś wrócić do bazy? 

W którym miejscu to pisze? Bo wrzucił screen gdzie ma w ekwipunku zwykły pancerz Stalkera który jest dziadowski i nie chroni przed promieniowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ignachinio  A miejsce na mapie jest  jakie jest i to faktycznie wredna miejscówka     Jeśli  te screeny to miejsce z ostatniego zapisu gry to..........  kolega Chszarz nam tu co nieco kit wciskał.  

Tak samo jak  Polski_Szogun ...czegoś się domyśla, zgaduje co ten drugi ma i czyta bez zrozumienia kto co.   Młody pisze zanim pomyśli.  

Z tą zawartością plecaka Chszarz musi się trzymać wytyczonych, przetartych ścieżek . Zboczył z trasy i klops.  Brak szacunku dla zony tak się kończy.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.