Skocz do zawartości

Moje stanowisko i PC


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MOS napisał(a):

Inteli się teraz nie kupuję, szczególnie wszystkiego powyżej I5(13 i14 generacji) z powodu samo biodegradacji.

Przecież chłopak nawet nie wie o co Ci chodzi, skoro odpisuje:

4 minuty temu, Polski_Szogun napisał(a):

Właśnie cena mnie trochę przeraziła...

Co do biodegradacji CPU to wiem o czym piszesz, ale kto pisał, że to zakup na teraz?
W dodatku jeśli chłopak chce I7 to i tak kupi PC na Intelu.

Więc, żeby pogodzić wszystko proponuję zestaw:
https://www.morele.net/komputer-game-x-g500-core-i7-12700k-32-gb-rtx-4070-1-tb-m-2-pcie-windows-11-home-8272355/
1200 zł mniej i "bezpieczna" generacja I7 :) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, OldMan napisał(a):

Przecież chłopak nawet nie wie o co Ci chodzi, skoro odpisuje:

Co do biodegradacji CPU to wiem o czym piszesz, ale kto pisał, że to zakup na teraz?
W dodatku jeśli chłopak chce I7 to i tak kupi PC na Intelu.

Więc, żeby pogodzić wszystko proponuję zestaw:
https://www.morele.net/komputer-game-x-g500-core-i7-12700k-32-gb-rtx-4070-1-tb-m-2-pcie-windows-11-home-8272355/
1200 zł mniej i "bezpieczna" generacja I7 :) 

Właśnie sprawdziłem, na profilu że chłopak ma 12 lat nawet przejrzałem wątek od początku bo nie wierzyłem i od razu pojawił mi się uśmiech pod nosem.

Myślałem, że doradzam komuś z naszego przedziału wiekowego 30+ nie mającego dużego pojęcia o kompach albo przynajmniej komuś pełnoletniemu mającemu pracę.  Podejrzewam, że chłopak gdzieś usłyszał od kogoś czy zobaczył na kanale yt, że i7 jest tip top to już taki ma być :061: 

Każdy z nas pamięta jaki był w tym wieku....nasze marzenia nie miały granic i wydawały się takie łatwe do realizacji, ale rzeczywistość szybko je weryfikowała mimo, że ciężko było to zrozumieć bo w tym wieku (w sumie aż do 18 lat...a czasem nawet do 30tki XD) się myśli, że już coś się wie i rozumie o życiu....a tak na prawdę nie ma się bladego najmniejszego pojęcia. Nie wiem, czy będzie wstanie uzbierać chociaż połowę tej kwoty na wymarzony sprzęt w ciągu roku czy nawet 2ch, no chyba, że rodzina mu w tym baaardzo pomoże. Jeśli jednak uzbiera kasę to niech lepiej poprosi kogoś dorosłego i/lub znacznie bardziej obeznanego z tematem bo czarno to widzę. W każdym razie @Polski_Szogun Powodzenia młody, niech Ci się udaje wszystko w życiu tak jak byś tego chciał.

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem na nowy PC i poznałem prawdę o gotowcach... Mój kuzyn oszacował koszt jego PC z lekkimi zmianami u mnie:

System - Win 11 

Procesor - Intel Core i9-12900k (ja wybrałem Ryzena nowej generacji)

Karta graficzna: NVIDIA GeForce RTX3060 Ti (w moim przypadku będzie to 4060 Ti)

RAM: 32GB 

Zasilacz obudowa itd takie same, co on ma :), a suma to gdzieś 8k zł

Albo:

Komputer od Ziemniaka tylko dołożę RAM i dodam z 1TB pamięci na dysku ;) :).

Filmik z tanim PC od Ziemniaka: 

Spoiler

 

 

Myślę, że od kuzyna będzie lepiej, ale ten PC Ziemniaka będzie tańszy, ale też potężny :).

 

 

Edytowane przez Polski_Szogun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja złożyłem pc z takich części , czy waszym zdaniem jest ok , może coś do zmiany dajcie znać co myślicie. Jaką kamerkę internetową moglibyście polecić do takiego zestawu.

Screenshots.rar

FOTEL YUMISU 2052 MAGNETIC.

20240917_084505.jpg

Edytowane przez kanon1022
  • Dodatnia 2
  • Ekstra 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ZACNY :) 
Co do kamerki to może ktoś inny podpowie.
Nie używam więc nie mam wiedzy.
Pytałeś o głośniki i pogryzione kable. 
Na Twoim miejscu wymieniłbym tylko kable.

Dopóki nie będziesz korzystał z dedykowanej karty dźwiękowej tylko z integry
to moim zdaniem ten zestaw głośników, który masz, wystarczy.

GRATULUJĘ !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OldMan Dzięki czym się różni dedykowana karta dźwiękowa od integry i która jest znacząco lepsza do domowego użytku mam taką Karta dźwiękowa    Realtek ALC897 @ AMD K19.6 - Audio Processor - High Definition Audio Controller (Standalone AZ). Jeżeli dedykowana to jaką polecasz tak aby trochę wychodziła do przodu i oczywiście jakie głośniki , może jakieś M-AUDIO.

Martwi mnie płyta główna MSI B650 GAMING PLUS WI-FI  -mogłaby być  może lepsza , czy warto wymieniać na lepszą , czy narazie wystarczy .

Mam windows 11 pro - kolega kupił mi jakiś klucz za 30 zł. , będzie wszystko z nim OK nie jakiś pirat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kanon1022 Masz tą samą myszkę co ja ;). Rival 3, z tego co wiem. Widać, że sprzęcik wypasiony :)

Co do kamerki też się nie znam, ale mam jedną z Red Dragon, kiedy był Covid 19 potrzebowałem jakiejś na zdalne lekcje. To było jakieś 5 lat temu? 

Sam jak dostanę tego PC od kuzyna, to raczej procka i karte będę zmieniał, a 1TB na dysku, to tylko na chwilę, bo dla mnie nawet 2 to ZA MAŁO. 

Zmieniam z obecnego na lepszy, bo wychodzi S2 i chciałbym ograć Metro Exodusa. Będzie potrzebny też do młodzieżowej klasyki:

Valorant i Fortnite :P. W Valo zrobię nowe konto, a w Forcie zaloguję się na stare gdzie miałem kilka rzeczy, które NIGDY nie wrócą ;) 

 

Edytowane przez Polski_Szogun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.