Skocz do zawartości

Poprawa grafiki w Narodnaya Soljank


portals

Rekomendowane odpowiedzi

Solijanka ma dość słabą grafikę w porównaniu z innymi modami takimi jak na przykład L.U.R.K.Jednak da się ją w dużym stopniu poprawić aby wyglądała tak:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Niestety wiąże się to z kilkunastu procentowym spadkiem FPS.

Przed zrobieniem czegokolwiek zrób kopie folderów w gamedata:

textures

shaders

sounds

Oraz wiedzieć że:

1.Większość shaderów zwiększa już nie małe wymaganie Soljiank,więc potrzebny jest mocny komputer

2.Musisz mieć poprawiony plik XR_3DA.exe obsługujący większe adresowanie.

3.Na bagnach zawsze należy używać standardowych shaderów.

Poprawę grafiki zacznijmy od zmiany tekstur na dużo lepsze kilka zestawów tekstur zamieściłem w w tym temacie

Nie ważne jaki pack pobraliśmy instalacja wygląda tak samo kopiujemy pliki tak żeby się pokryły,jeśli nie chcemy zmienionych dźwięków nie kopiujemy folderu sounds.

Kolejny etap to zmiana shaderów niestety ale w przeciwieństwie do tekstur shadery dość mocno ingerują w grę i mogą one powodować problemy więc dodajesz je na własną odpowiedzialność

Kilka shaderów umieściłem w w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę co da się zrobić ale ciężko u mnie sprawdzić co pomaga a co nie. W FAQ trurl3 znalazłem: Jeśli spada FPS - wyłacz "spanie NPC" w pliku "meceniy_utils" Szukaj w ścieżce: ...S.T.A.L.K.E.R\gamedata\scripts, otwórz plik "meceniy_utils" i zmień w linijce "npc_sleep = 0 --\\*Sen NPC (1 - włącz , 0 - wyłacz)" wartość "1" na wartość "0".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je dodać jak pierwsze ale szukając tekstur znalazłem przez przypadek link do Sky4CE i dodałem je jako pierwsze. Shadery utak3r na pewno dodam do listy.Planuje też zrobić bardzo dokładne porównanie FPS i grafiki shaderów. Jak ktoś ma jeszcze pomysł jak poprawić grafikę to proszę pisać na PM. PS. Jeśli możecie to poróbcie screeny jak Solyanka wygląda u Was i wyślijcie mi na PM z dokładnymi informacji:FPS,Sprzęcie I jakich dodatków używacie.Do zbadanie FPS możecie użyć polecenia rs_status 1,które należy wpisać w konsoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już przyjemność grać na..... Shaderach 2.0 utak3r ....i to dość długo bo około tygodnia . Gra wyglądała znakomicie . Jako że komputer ma niezłą konfigurację, zawsze jadę na maksymalnych ustawieniach w rozdziałce 1920x1080 . Jak wiecie to dość mocno dołuje sprzęt. Moje wrażenia ...Jak najlepsze tylko miejscami przycinało grę , ale Soljanka tak już ma.Zdjęć niestety nie mogę wstawić bo wykasowałem grę i czekam na spolszczenie . Z dodatków miałem włożone ...brak limitu czasu na wykonanie zadań ....wypadanie części mutantów...firmowy HUD Jak by ktoś pytał to PC jest taki...procesor ma 4 rdzenie, ale gra tego nie wykorzystuje, albo w małym stopniu...za to RAM pracuje na 76procent Intel Core2 Quad 9550 / 4GB ddr3 1600mhz /Radion 4870 -512Mb/ Win7 64bit Dyski twarde Raid 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zobaczę co da się zrobić ale ciężko u mnie sprawdzić co pomaga a co nie.

W FAQ trurl3 znalazłem:

Jeśli spada FPS - wyłacz "spanie NPC" w pliku "meceniy_utils"

Szukaj w ścieżce: ...S.T.A.L.K.E.R\gamedata\scripts, otwórz plik "meceniy_utils" i zmień w linijce

"npc_sleep = 0 --\\*Sen NPC (1 - włącz , 0 - wyłacz)" wartość "1" na wartość "0".

to napewno ta linia bo nie mam takiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.