Skocz do zawartości

Problem z dyskiem twardym


kobal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem.W warsztatowym laptopie Acer padł twardy dysk.Wysłałem bossa po nowy.Fabrycznie był załozony 80gb ,szef przywiózł mi 160 gb.Ładuję go do laptopa,wkładam płytę z windą , uruchamia się instalacja.wszystko idzie dobrze , instalator formatuje dysk, pyta czy zrobić partycję,ładuje pliki.Potem następuje automatyczny reset i instalka powinna przeskoczyć na pliki z twardziela.A tu zonk,uruchamia się ponownie instalator,a jak wyciągnę płytę mam wpis brak systemu.Boot oczywiście ustawiony na HDD.Zerknąłem do biosu i tu zdziwko bios nie widzi dysku twardego tylko w opcji security jest nr seryjny a tak ani śladu o pojemności ,nazwie po prostu nic.Więc ja się pytam, jakim cudem instalator windows widzi dysk a bios nie ??? I co ja mam teraz zrobić ? :@ dysk twardy samsung ATA dodam jeszcze że jak powtarzam instalkę to windows krzyczy że na dysku jest już system

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma , stary laptop po prostu nie widzi tak dużego dysku ;/ Ostatnio męczyłem sie z takim problemem w terminalu . Ten Windows jest z SP3 ? Jak nie to musisz takowa płytkę sobie załatwić i powinno przejść dalej .Problemem jest źle utworzona partycja na dysku .

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewny nie jestem na 100%. W sp3 są dodatkowe sterowniki i mi zawsze w takim wypadku instalacja przechodziła bez problemów , możesz też zainstalować sterowniki wybierając podczas ładownia instalacji tam na dole jest napisane ,,jeżeli chcesz załadować dodatkowe ...,, U mnie w biosie terminalu neoware ca10 jest wielka czerwona plama i tez sie z tym męczyłem kilka dni , nawet linux nie chciał się zainstalować. A włozyłem XPsp3 i przeszło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa nie ma to jak winda :D Jutro spróbuję na SP3 i zobaczymy. Z dodatkowymi sterami będzie problem bo XP o ile pamiętam przyjmował je tylko z dyskietki , a laptop takowego archaizmu już nie posiada. Abo zaryzykuję 7 wgrać :) W każdym razie dzięki wielkie, jest jakieś światełko w tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOS ma duże znaczenie(szczególnie w laptopach) ale jak XP nie da rady to pobierz Ubuntu Live cd i zobacz czy widzi. Możliwe ze BIOS z powodu rozmiaru nie potrafi wykryć MBR wtedy wchodzi w grę boot z pendriva(jak laptop ma taką opcję) lub płyty. Boot nie z dysku umożliwia GRUB choć o bootloader głównie Linux to świetnie bootuje Windowsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.