Skocz do zawartości

Zamiennik programu Ashampoo Core Tuner.


czernobyl10

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisz w google Game Booster 3, a na pewno znajdziesz. Używam go pewien czas i na razie jest ok. Zainstaluj sobie frapsa i porównaj FPS podczas gry. Najpierw jaki masz FPS bez niczego, potem z tym Mz Cpu Accelerator, następnie z Game Booster 3, sprawdź też sposób podany przez Korna06 i wybierz to gdzie jest najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą gameboostera jest nie tylko wzrost FPS-ów ale i poprawienie stabilności oraz szybsze wczytywanie gry dzięki wyłączeniu niepotrzebnych procesów, zwolnieniu RAMu i optymalizacji systemu. U mnie na starym kompie to działało nieźle. Mogłem ustawić np. wyższą rozdziałkę tekstur i większy dystans widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No będzie pracował ale Stalka obsługiwał nie będzie. Poza tym żeby zwiększyć FPS to nie procek jest w stalku najbardziej potrzebny a grafika. No chyba, że grasz w tak źle zopymalizowanego moda jak SGM do Zewu. Wtedy musisz mieć komputer od NASA albo US Department of Defence http://stalkerteam.pl/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/szczer.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja przeszedłem 3 procesory zanim mogłem zagrać w stalkera na max detalach i się nie w@@@@@@ Intel E7200 2x 2,55@3,7GHz - grało mi się na średnich detalach bardzo dobrze Intel Q6600 4x 2,44@2,6GHz - tylko zew był niegrywalny Cień śmigał a Czyste niebo na średnich AMD PII X4 4x 955 3,2@4GHz - gra mi się wyśmienicie w każda z części stalkera, najmniej fps mam Czystym niebie. Co do grafiki to bym się spierał bo Cień jak i Zew nie maja aż takich wymagań na dx9 i ta 8800GTS 640MB można śmiało włączyć max detale ;) Co innego przy dx10.1 i dx11 o ile zew w dx11 działa komfortowo (tutaj na karcie graficznej GTX470 1280MB) przy i mam te ~100fps to zryte Czyste niebo ma 40Fps Wgrywając mod SGM mam nadal te 100fps z tym ze czasem przytnie szczególnie gry w plecaku kilka set kilo xd Dałem do zewu AtmosFear 3, Absolute Nature 2, Absolute Structures v1.0 ustawiłem wszystko na max oprócz słońca i te 60-80Fps jest czyli nadal bardzo dobrze. Dlatego ja wnioskuje ze do stalkera bardziej jest potrzebny mocny procesor niż karta graficzna. A najlepiej mieć równowagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam tego Q6600 x4 + 4GB Ram + GTX295 i w DX10 koło Skadowska mam 60FPS w wanilce+AF3+Absoluty a w SGM+AF3+Absoluty mam równo 12 bez względu na ustawienia grafiki. Czyli trochę racji masz bo nieważne jak grafę ustawię to procek nie wydala. Ale... jak napisałem na GTX295 w HD (1650x1050) gra chodzi miodnie. Więc jednak GPU też dużo daje. Przedtem miałem 8800GTS w SLi i też całkiem ładnie śmigało (ale w DX9) W Cieniu to nawet nie mierzyłem bo przy najwyższych ustawieniach i z jakimkolwiek modem puterek się nawet się nie zająknął. Coś pamiętam, że jak grałem kiedyś w Priboia to w Jantarze przy bunkrze miałem jakieś 100FPS. Ale na którym to było procku i przy jakiej karcie to ni huhu nie pomnę. A co do tego lapka, to jak możesz go zarżnąć? Grunt to dobra wentylacja. Jak grasz to nie kładź go bezpośrednio na stole albo broń Boże na kolanach tylko podłóż pod niego cos, żeby odstawał od stołu na jakiś centymetr. Zainstaluj program do monitorowania temperatury i jazda. Jak padnie to padnie, nieważne czy grasz czy internet przeglądasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej trzymasz przedmiotów w plecaku tym więcej gra pobiera zasobów pamięci, po prostu na słabym sprzęcie będzie się bardziej przycinać podczas autosave i gdy do niego zajrzysz, taz podczas wczytania trochę dłózej poczekasz. Co do temperatur, wiadomo każde urządzeni działa optymalnie w danych przedziałach których nie powinno sie przekraczać. T samo elektronika jak silnik samochodu czy karabin gdy nagrzeją się ponad tą optymalna a temperaturę zaczną się szybciej zużywać. Tylko w silniku jak i w karabinie dochodzi 3 czynnik: smarowanie. Ja myślę ze komputery nie psuja się od pracy ale od zmiany temperatur gdy wszystkie podzespoły pracują ale w trybie nagrzewania się i chłodzenia, to wszystko rozszerza się i kurczy tak powstają miedzy innymi zimne luty ... Jeżeli tak jak już wspomniał Cromm chłodzenie masz do kitu, to co najwyżej komputer się zamuli lub zawiesi ale jeżeli ta temperatura będzie za wysoka możne dojść do uszkodzenia podzespołów. Nie musi się to objawić od razu totalnym zgonem ale podczas normalnej pracy przy której dany procesor był stabilny nagle będzie się zawieszał. Dla przykładu dodam ze mój poczciwy laptop Dell c840 z prockiem AMD 2,2Ghz i grafiką GF Goo 440 64MB przy ogladaniu filmu czy przeglądaniu internetu gotuje się do 83 stopni i już tak od lat a go nie mogę dobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop jest nowy tylko mnie zastanawia które mody odpale. TS i TS2, Priboy story i Priboy story ukryte zagrożenie, LWR, oraz chce pograć w czyste niebo i zew. Żałuje że nie ma takiej możliwości aby zmusić procek wielordzeniowy do obsługiwania stalka przez wszystkie rdzenie bo gra nie jest tak napisana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.