Jump to content

Błąd na radarze w zadaniu "Zanieś Kopaczom produkty i apteczki"


vandr
 Share

Recommended Posts

Dziwny bug przy próbie nawiązania rozmowy z rannym Swibłowem na Radarze, w zadaniu 'zanieś Kopaczom produkty i apteczki':

FATAL ERROR

[error]Expression  : fatal error
[error]Function   : CScriptEngine::lua_error
[error]File     : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
[error]Line     : 73
[error]Description  : <no expression>
[error]Arguments   : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\task_manager.script:931: bad argument #1 to 'pairs' (table expected, got nil)


stack trace:

Link to comment
Share on other sites

Zdaje się że poprzednio grałeś w NS, a przy instalacji NS zaleca się podmienić plik xrGame.dll w folderze bin. Jeśli go podmieniłeś to czy po instalacji innego moda przywróciłeś stary plik? Odnośnie błędu to w task_manager.script w linijce 73 jest tylko wpis"end". Można by więc założyć że gra nie potrafi zakończyć questu.Może coś nie tak z fantami które miałeś przynieść, lub nie spawnuje się jakiś mutancik który przy tym zadaniu powinien się pojawić. Tak czy inaczej spróbowałbym wczytać zapis z przed wejścia na lokację Radar i jeszcze raz podejść do tematu.

Link to comment
Share on other sites

Nie działa. To samo... No, powód mam tak naprawdę, bowiem ten Zew Monolitu-Ukryte Ścieżki 1 mam maksymalnie "podrasowany", co zajęło mi niemal pół roku regularnych prac(shadery, tekstury, system pogodowy, hud i wiele wiele innych...nie wyobrażam sobie tego robić ponownie dla UŚ2, zwłaszcza, że tam nie można użych innych shaderów oraz efektów cząsteczkowych). Ten błąd nigdy nie występował. A co najlepsze, gdy próbuję wrzucić czyste Ukryte Ścieżki 1 to mi nawet nie chce wejść do gry- wywala błąd charakterystyczny dla niezgodności z patchem, a ten mam oczywiście 1.0004. Zaraz mnie ch*j jakiś strzeli. EDIT: Teraz zauważyłem, że założyłem temat w złym dziale...chodzi mi ciągle o Zew Monolitu- Ukryte Ścieżki 1.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, ostatnio dużo ludzi ma takie wyloty związane z patchem 1.004. Zacznij po kolei, zainstaluj i spróbuj uruchomić czystego stalka,może weź patcha z innego źródła, zrób jakiś zapis na podstawce. Narzuć jakiegoś innego moda na 1.004 i zobacz czy się uruchomi. Może to faktycznie błąd patcha, w każdym razie taki log za wyjątkiem twoich postów wujek google znalazł tylko na japońskich stronach związanych z stalkerem, niestety nieczytelne:) Mógłbym też spróbować sprawdzić twój zapis na mojej gamedacie, ale obawiam się że nic to nie da. Pomijając inne wersje polonizacji, problem mogą też powodować wprowadzone przez ciebie zmiany, których u mnie nie uświadczysz.Ale spróbować mogę, w razie czego wrzuć na maila kobal@interia.eu

Link to comment
Share on other sites

W porządku, wysłałem Ci na maila save'a z Radaru. Spróbuj zagadać do Swibłowa, gdzieś leży w tej zbieraninie ciał... Najlepsze jest jednak to, że od zawsze używam tego samego patcha, którego mam nagranego na płytce. Na płytce również mam zgrane Ukryte Ścieżki, które jedynie rozpakowuję, wrzucam i gram- i nic takiego się nie działo. A teraz nawet nie chce mi odpalić czystych Ukrytych Ścieżek bo wywala mi ten sam błąd.

Link to comment
Share on other sites

Save dotarł, wywala mnie przy ładowaniu gry.Co ciekawe error też związany z task_manager ale ciut inny


Expression	: fatal error
Function	 : CScriptEngine::lua_error
File		 : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\script_engine.cpp
Line		 : 73
Description  : <no expression>
Arguments	 : LUA error: ...ow of chernobyl\gamedata\scripts\task_manager.script:360: attempt to index field '?' (a nil value)

Hmm, a próbowałeś się cofnąć przed rozmowę z Informatorem który daje tego questa? Jakby co, podeślij jakiegoś sejwa zanim wziąłeś to zadanie. Może tu tkwi problem że quest na samym początku się posypał.

Link to comment
Share on other sites

To czekamy :) Może jak wczytasz ten wcześniejszy zapis to nie idź od razu do Informatora tylko przeskocz do Baru i z powrotem by autozapis ci się przeładował. O ile pamiętam jest to możliwe bo przejście do Baru dostawało się za przyniesienie teczki z agenturą. Tak na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

No i bez zmian. Pobrałem od nowa patcha 1.0004 i jedyny "progres" jaki zauważyłem, to taki, że po wsadzeniu gamedaty czystych Ukrytych Ścieżek odpala mi nową grę. Gdy wracam do baru, a następnie kieruję się na magazyny wojskowe, idę do Kabla po zadanie na papiery w bazie Wolności, a następnie po żywność- dzieje się to samo. Ja chyba oszaleję.

Link to comment
Share on other sites

No, nie spazmuj znowu :) Po prawdzie to kilka godzin gry straciłeś. Jak ci się chce to podeślij jeszcze zapis z MW przed wzięciem tego nieszczęsnego zadania, albo zapis z ATP lub z końcówki Prypeci. Mogę zobaczyć, może u mnie zaskoczy.Nie bardzo rozumiem co mogłoby się uszkodzić, akurat ten mod był dość stabilny, ale tak bywa.Zona rządzi się własnymi prawami.Autorzy moda podawali że mogą wystąpić błędy psujące kilka zapisów wstecz, po prawdzie sugerowali że dzieje się to głównie na Czarnobyl 2, w Prypeci i w Sarkofagu, widocznie akurat u ciebie to się stało na Radarze.

Link to comment
Share on other sites

Przykro. Wygląda na to że całkiem ci się gra posypała. Zrób nową grę, ustaw sobie jakiś szybki goodmode i w kilka godzin odrobisz straty.Skoro te same błędy występują i u ciebie i u mnie to nie jest to wina zepsutej gamedaty tylko zapisy się pochrzaniły.

Link to comment
Share on other sites

Chyba znalazłem przyczynę mojego błędu- jakiś czas temu gdy preparowałem Desolate land do Autumn Aurory, przeniosłem skądś(nie pamiętam skąd, ale na pewno nie z UŚ1) plik config/misc/task_manager.ltx i podmieniłem go z tym co był domyślnie z UŚ. Dzisiaj przeglądając foldery natknąłem się na drugi taki plik,który jest nie tylko w scripts, ale właśnie w owym config/misc. Grałem na nim cały czas. Obecnie zamieniłem go na poprawny, ten z paczki z Ukrytymi Ścieżkami. Możliwe, że to było przyczyną? Zacząłem obecnie grę od nowa.

Link to comment
Share on other sites

Możliwe, dlatego żaden twój sejw nie chciał zaskoczyć na mojej, czy też twojej nowej gamedacie bo nie zgadzały się zapisane w sejwie informacje o pliku task_manager. Natomiast odnośnie wywałki na Radarze, zapewne akurat tam potrzebne były jakieś wpisy z oryginalnego task_manager których ty w twoim zmodyfikowanym z kolei nie miałeś.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity