Jump to content

Złote kotlety dla Ducha, brak przejścia Sarkofag - CAE2


jerczi

Recommended Posts

Oj chyba nie na CEA2. Z tego co ja pamiętam to trzeba miec wykonane zadanie Łukasza na mózgi kontrolerów. Wtedy dostajemy od niego info o teleporterach monolitowców. Znajdziemy ich dokładnie pięć właśnie przy Monolicie. taki teleporter przeniesie nas z dowolnej lokacji na CEA2 . A dopiero później, bardzo dużo później Błyskawica otworzy przejście. A złota rybka to zdaje się do Prypeci nas przeniesie.

Link to comment
Share on other sites

Teleport stały przed Monolitem przenosi na MW..otwierany za Złotą Rybkę..dostępny po znalezieniu notatki Streloka w której o nim wspomina. Pojawia się równocześnie ze stałym teleportem Strelkoa, który dostajemy do plecaka Przejście Sarkofag - CAE2 dostaniesz właśnie za te 10 kotletów od Ducha. Wystarczy się zmusić i poczytać poradniki...dział przejścia. Z X-10 do Sarkofagu. Po wypełnieniu kwestu Poszukiwania Zaginionej Ekspedycji...bardzo potrzebne przejście. Ostatni teleport po podróży z końcówki gry (podstawka), czyli teleporty, rury itd..przenosi do Prypeci // Kotlety to źle umieszczone zadanie w Soljance...trafia na brak przejść, chyba że masz farta i weźmiesz je zanim wejdziesz 1 raz na CEA2. Jeżeli drzwi w sterowni są zamknięte można spróbować otworzyć je za pomocą sztuczki z karabinem wrzuconym w zawiasy.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, przecież za zadanie Łukasza na 2 mózgi kontrolerów z CEA2 dostaje się teleporty monolitu za pomocą których bezproblemowo przenosimy się na CEA2. Mózgi zbieramy podczas pierwszej wizyty na CEA2 tej gdzie lądujemy z końcem linii fabularnej z podstawki. Jeśli nie to jeden mózg dostaniemy od Śruby na MW za imadło a drugi teoretycznie można znaleźć przy monolitowcach szturmujących ATP, choć ja nigdy nie znalazłem. Więc spawnujemy ten mózg i po kłopocie. Potem Duch otworzy przejście z Sarkofagu.

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, przecież za zadanie Łukasza na 2 mózgi kontrolerów z CEA2 dostaje się teleporty monolitu

Pod warunkiem że je weźmiesz..pod warunkiem że będę grał z twoją kolejnością wypełniania zadań, używał spawnera itd.....Praktycznie każde zadanie może być wykonane w nieprzewidzianej kolejności..wszystko zależy od sytuacji i położenia gracza w fabule Kobal. Co mam zrobić gdy idę normalnie. nie mam teleportów i stoję przy drzwiach sterowni, a miałem tak dwa razy.. :). ostatnio wdepnąłem bo w DMX patent z zawiasami nie działał.

Link to comment
Share on other sites

Aaa, czyli spawnować mózgu to nie wolno, ale wciskać karabin w zawiasy to jak najbardziej ? Ciekawe :) To oczywiste , że nie poszedł zgodnie z fabułą. Ale to zadanie u Łukasza jest ciągle aktywne, więc spokojnie można je wziąść.Jeden mózg dostać od Śruby a drugi zespawnować. Gwoli przyzwoitości można sobie będąc już na CEA2 wpaść pod Generatory i uzbierać mózgów do woli.I wszystko będzie tak jak fabryka kazała. A tak straci kawałek fabuły, zresztą jak nie będzie miał teleportu monolitu to jak się dostanie w późniejszym etapie gry na dach elektrowni do rozbitego śmigłowca , Hę ?

Link to comment
Share on other sites

Ale zdajesz sobie sprawę, że na CEA 2 powinno sie wchodzić za pomocą tych teleportów? Że tak właśnie to sobie obmyślił Arhara? Teraz , owszem może wejdziesz na CEA2 i uzbierasz te kotlety, ale za jakiś czas trzeba będzie iść po czarną skrzynkę do śmigłowca na dachu elektrowni, a tam dostaniesz się tylko za pomocą teleportów monolitu. I co wtedy? Jednak przeprosimy się ze spawnerem :D

Link to comment
Share on other sites

Dalej wybiegasz w przyszłość zostaw śmigłowce... ...jedyna opcja by dostać się na cea2 bez teleportów to drzwi sterowni, a później przejście X-10 - Sarkofag - CEA2 właśnie po to ono jest. Droga pomija czasówkę na CEA1 i to był zamysł autorów nie teleporty, których jest niewiele. Teleporty to zadania ze śmigłowcem dla Woronina...komin z zadania Muchy..itd.

Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze jeden sposób, żeby mieć zawsze otwarte drzwi ze sterowni na CEA2. Otóż, w czasie przechodzenia podstawowej linii fabularnej, podczas pierwszej wizyty w Sarkofagu najpierw idziemy do Spełniacza Zyczeń- w PDA dostaniemy wiadomość że zaliczyliśmy pierwszą częśc zadania, ale nie wypowiadamy życzenia obok Monolitu i idziemy do Sterowni. Nie będziemy mieli rozmowy ze Świadomością Z mimo zniszczenia całej instalacji, wychodzimy na CEA2 i kontynuujemy grę. Dzięki temu drzwi ze Sterowni na CEA2 bedą zawsze otwarte. Ja tak zrobiłem podczas mojego pierwszego podejścia do Solianki i ukończyłem grę, gdy grałem drugi raz przeszedłem już w noramlny sposób: od razu do Sterowni i rozmowa ze Świadomościa Z.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.