Skocz do zawartości

Poszukiwanie zabójców Kła


Rekomendowane odpowiedzi

Było to robione wg instrukcji ze stalker.pl i obawiam się, ze tu jest pies pogrzebany...

1.STALKER Cień Czarnobyla (1.004-1.006)

2.Narodnaya Soljanka 19.04.2010

3.Aktualizacja 14.08.2010

4.Patch 20.08.2010

5.Patch 25.08.2010

6.Patch 31.08.2010

7.Patch 03.09.2010

8.Spolszczenie RC 3

8.Podmiana xrGame.dll w katalogiu bin

9.Adaptacja dla patcha 1.005-1.006 (w razie potrzeby)

Adaptacja Solyanki pod wersje 1.0005 i 1.0006 wstawiona przez Pathetic_Ripper: Adaptacja_pod_v1.0005_i_1.0006

Zaraz ściągam spolszczenie i zobaczymy czy pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacja dla patcha 1.005-1.006 (w razie potrzeby)

To dzięki takim instrukcjom i adaptacjom ludzie nie mogą skończyć Soljanki...Co to za głupoty...cztery patche i spolszczenie RC 3...

Jeżeli chcesz grać w tego moda to instaluj według instrukcji zawartej w linku i nie instaluj żadnych dodatków.

//

Nie ma tutaj oczywiście Twojej winy jako gracz możesz nie wiedzieć, że dany opis jest bardzo przestarzały.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam Po długiej przerwie i śnie zimowym i niepowodzeniach z kontynuowaniem gry po degradacji Soli do patcha 1.004, wczoraj zainstalowałem Solę na nowo do wersji zalecanej czyli patch 1.004. Niestety ale save przesłany mi przez kolegę korn06 (za co i za pomoc jeszcze raz wielkie dzięki) nie chodzi z nową instalką. Przy próbie wczytania patcha, miądli miądli długo i na sam koniec wywala do pulpitu bez wskazania loga błędu. Sama gra działa, sprawdzałem - zaczynam styrany życiem i po spotkaniu z Astronomem mam iść się podleczyć, czyli wg fabuły. Czy w związku z tym mógłbym otrzymać od kogoś inny save z grą na podobnym etapie jak opisałem powyżej ? - mój post powyżej z 21 grudzień 2011 - 23:42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zainstalowałeś najnowsze spolszczenie to sejwy zrobione na poprzedniej wersji mogą nie działać. Większość grała na spolszczeniu 20.01.11. Teraz w pobieralni jest spolszczenie 24.12.11. Jeśli chcesz grać na cudzych zapisach musiałbys wgrać taką wersję polonizacji na jakiej były robione.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie spolszczenie mam, z 24.12.2011 roku... Może jednak się ktoś znajdzie, kto gra na aktualniejszej polonizacji i jest w pobliżu misji jakie opisałem ? Szczerze mówiąc jechanie tych samych od początku misji, mechanicznie, by tylko zabijać i zaliczać questy mi się nie uśmiecha bez dreszczyku emocji nie znajomości nowej fabuły...

Ewentualnie, skoro nie ma chętnych z sejvami pod najnowszą polonizację, to jak fachowo wywalić najnowszą polonizację (i wgrać wersję z 20.01 ?) Trzeba przeinstalować całość i zainstalować ze starszą polonizacją, czy można "cofnąć" najnowszą polonizację i wgrać starsza wersję ?

Nie dubluj postów. LD

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dupa. Gierka zdeinstalowana i zainstalowana na nowo pod starszą polonizację. Zaczynam od nowe - działa. Zapisuję save. Odpalę z tego save - działa. Wrzucam zapodanego save i wczytuję. Miądli miądli i na sam koniec wylot do pulpitu bez loga błędu. Nie wiem już w czym problem :-(

Mogę prosić o jakiejś inne savy z okolic gry w jakim byłem ?

Sola to naprawdę niezwykła rzecz. Jak powyżej pisałem zapodany przez kolegę korna save ni chu chu nie chciał działać. Podczas próby wczytania wywalało bez loga na pulpit. Ale wczoraj z nudy podkręciłem trochę kartę grafiki by zobaczyć jak to pomoże w grafice gierki i zacząłem robić Solę od nowa. Astronom, trup wojskowego pod mostkiem w Kordonie, wioska kotów, Bagienny Doktor, Pieczara, itd. Jak doszedłem pod norę Górnika znudziło mi się i mówię WYCHODZĘ Z GRY. A że ten sam efekt dawało wczytywanie save od kolegi korna, wczytałem go na odchodne. No i co ? Ano okazało się, że go wczytał ! :-) Jak kojarzę była to 7 czy 8ma próba wczytania tego savea. Nie wiem czy jakiś wpływ miało na to, że zacząłem grać od nowa i zaliczyłem jakieś misje i coś zazębiło ale fakt faktem komp zaczytał :-) Poszedłem więc tropem i zacząłem robić kolejne misje jakie wynikały z save od korna i wszystko chodzi. Wprawdzie czasami przy próbie zapisu wywala do pulpitu - log 165 i 91 bytes bodajże, ale kolejna próba zapisu pomaga i fabuła ciągnie się dalej. Potem wróciłem do ustawień grafy difoltowych i też gierka chodzi więc grafa nie ma tu raczej żadnego związku. Git. Co zaś się tyczy "magazynu" z fantami kolegi korna. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem a grałem w rożne części i mody Stalkera już z 20 razy. Takiej ilości artefaktów, artmodyfikatów, unikalnych broni, kombinezonów i w ogóle, jeszcze nigdy nie zgromadziłem ani nawet nie widziałem :-)

Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Nie dubluj postów LD

Edytowane przez LordDino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, takie zjawisko z sejwami, które wczytują się bardzo długo również zauważyłem, ale nie mam pewności dlaczego tak jest. W twoim przypadku może chodziło o to żeby utworzyć nową grę, na nowej prawidłowej gamedacie Solianki, zrobić własnego sejwa, żeby gra utworzyła jakieś pliki i dopiero mogłeś wczytać mojego sejwa. Zacząłem niedawno finalną wersję TŚ2- kilka pierwszych sejwów wczytywało dosłownie ok. 5,6 minut; przeszedłem kilka misji, teraz wczytywanie sejwu trwa kilka sekund- również nie znam przyczyny tego. A co do tego magazynu w Barze- gwarantuję że wszystko zdobyte uczciwie, do Solianki i TŚ2 zalecane jest użycie takiej łatki- ułatwia przeglądanie:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jako, że nijak nie mogę założyć nowego tematu posta... piszę z kolejnym problemem w tym wątku. Robię aktualnie m.in. misję dla Witii Holograma bodajże. Mam znaleźć dla niego 2 elitarne detektory. Ide po nie do Sacharowa na Jantar ale ten, ani Krugłow ich nie ma. Skąd je wziąć w takim razie ? Kiedyś wyczytałem na forum o spawnowaniu brakujących przedmiotów ale nie wiem jak się to robi w ogóle. Ktos pomoże rozwiązania - albo gdzie zdobyć te 2 elitarne detektory albo jak je zespawnować ? Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. Poradnika do NS to jest to: 16. Rozmawiamy z Pustelnikiem. Dowiadujemy się, że szukał nas Adrenalina, pojawiła się informacja o właścicielu Sejfu. Mówi, że Adrenalina potrzebuje Nowego detektora anomalii. Z Detektorem może pomóc Witia-Hologram. 17. odnosimy baterie Żorce, przy okazji rozmawiamy z Witią. Prosi, żeby mu przynieść dwa Elitarne detektory i Plazmową gąsienicę. Przychodzi SMS od Adrenaliny, jacyś ludzie pytali o szkatułkę. 18. Idziemy na Jantar i kupujemy detektory u Sacharowa. Ale z detektorami jest problem! Dobrze, jesli gracie z rangami (niestety w najnowszej wersji brak systemu rang -przyp. tłum.), to znaczy, że jeden już powinniście mieć. Drugi powinien pojawiać sie w sprzedaży u Sacharowa, z taka sama częstotliwością, jak Bioradar, ale osobiście ani razu nie widziałem u niego w sprzedaży tego urządzenia. Jesli ktos kupił bez poprawiania konfigów, napiszcie. Jest możliwe, że w dalszych wersjach zostanie to poprawione, ale na razie, trzeba było poprawiać konfig handlu z Sacharowem. 19. Przynosimy Witii dwa elitarne detektory i plazmową gąsienicę, a on odprawia nas do Cyklopa, który wie gdzie szukac schronu z Detektorami Witii. Wysłuchujemy jego kolejnej wskazówki w wierszowanej formie. Tyle, że tych detektorów faktycznie u niego nie ma. Pamiętam, że jakieś elitarne detektory sprzedawał kiedyś Krugłow ale na tym etapie misji w ogóle nie ma z nim o tym gadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz reputację u ekologów- neutrał czy przyjaciel- może o to chodzi. Ja zawsze robiłem dla nich dużo cyklicznych zleceń i może dlatego Sacharow miał w asortymencie ten detektor.

Edit:

A jeśli chcesz zdobyć inaczej, łątwiej jest podmienić jako nagrodę te detektory za zlecenie:

http://www.stalkerteam.pl/topic/3135-zmiana-wynagrodzenia-u-sidorowicza-za-art-gwiazda-wieczorna/

A to prawdopodobnie nazwa:

detektor anomalii elitarny - detector_elite

http://www.stalkerteam.pl/topic/569-lista-przedmiotow-w-soyance/

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jeszcze raz wielkie dzięki za podpowiedzi i metody wyjścia z problemu. Zacząłem i zresztą skończyłem na wersji soft czyli poprawieniu relacji z naukowcami na Jantarze. Wchodząc do bunkra byli oznaczeni jako przyjaciele ale Sacharow mimo to nie miał w ofercie elitarnych detektorów. Zacząłem więc na próbę robić dla niego zlecenia. Po 6tym lub 7mym wykonanym - typu przynieś art, zlikwiduj snorki - w ofercie pojawił się szukany detektor. Po zakupie od razu drugi. Spieniężyłem więc co się dało z plecaka, a że Sachar płaci dobrze za arty, udało się w miarę szybko zakupić oba i bez ingerencji w pliki gry kontynuować misję.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.