Skocz do zawartości

Poszukiwanie zabójców Kła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio miałem spory okres bez Solianki ale wczoraj wieczorem pojechałem po całości i sporo zrobiłem. Niestety niektóre nitki fabuły utknęły mimo podjętych faktycznie działań w martwym punkcie. I tak idąc ścieżką "Poszukiwanie zabójców Kła" doszedłem wg. poradnika do miejsca - " 8. Idziemy do Psychola który 'mieszka' na bagnie na Magazynach Wojskowych, bierzemy fleszkę, odnosimy Woroninowi." To wykonałem. Ale już pkt. 9 i kolejnych nie. - "9. Rozmawiamy z Informatorem w Barze, do dalszego działania potrzebujemy informacji Tyrana. 10. Rozmawiamy z Danem i zabieramy od niego PDA Tyrana." W barze nie ma żadnego Informatora a i u Dana nie ma żadnej opcji gadki o pda Tyrana... Czy Informator to Kabel, który stoi przy Barze ? Zresztą co chcę pogadać z Kablem, za każdym razem wywał na pulpit z bugtrapem.

Problem kolejny to nitka "Poszukiwanie zaginionej ekspedycji". Doszedłem do pkt 8. "Na Dziczy, przy samym przejściu na Jantar znajdujemy grupę Siwego, z jego PDA dowiadujemy się, że o ekspedycji wie Sacharow." Dalej jest "9. Sacharow zechce z nami rozmawiać dopiero po wyłączeniu Mózgozwęglacza i wypełnieniu nitki..poszukiwania zabójców Kła 10. Według wskazówek Sacharowa trzeba iść do laboratorium X-10, ale my już tam byliśmy, żadnej ekspedycji tam nie ma, sale skoro Sacharow nalega, idziemy i sprawdzamy.

11. I rzeczywiście znajdujemy dwóch martwych i jednego ledwo żywego Ekologa, który prosi o zakończenie jego męczarni. Robimy to z ciężkim sercem." Mózgozwęglacz już dawno wyłączyłem walcząc z pasją z bibliotekarzem ale nie mogę wypełnić nitki poszukiwanie zabójców Kła o czym powyżej. A ekologów w lesie na Radarze spotykam ale wszystkich martwych... I znowu kicha bo sytuacja się zapętla. W barze nie ma Informatora a ekolodzy martwi. Zresztą za każdym razem jak dochodzę do Sachara i mówię mu, że mam pilną sprawę i chcę pogadać, Sacharow odpowiada - Nie mam teraz czasu, pogadamy jak wyłączysz Mózgozwęglacz... który już dawno wyłączyłem.

Kolejny, 3ci już feler to poszukiwanie szkatułki w Labiryncie. Wlazłem w kólę teleport, przerzuciło mnie do tej pieczary gdzie wcześniej nie dało się wejść ale tam poza chimerą, pijawką i połamańcem chyba i artefaktami przy ognisku nie ma nijakiej szkatułki... :-( No i klops.

Wczoraj skończyłem też quest z Rabinowiczem i Francuzem, zachodzę do Zachara ale Zachar mówi, że ścieżkę do Limańska zna Kieł i muszę go odszukać albo przynajmniej dowiedzieć się czy żyje czy nie. I zabrnąłem w wąską gównianą uliczkę bez wyjścia :-(

Jakieś sugestie wybrnięcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informator to Kabel- jeśli wywala po rozmowie z nim to podaj log błędu. Jeśłi nie ma go w Barze to pewnie kupiłeś od niego niedziałające przejście, po czym zniknął na dobre. Szkatułka znajduje się w tamtym rejonie, który opisałeś tylko trzeba dobrze poszukać z wciśniętym "F". Najlepiej cofnąć kilka sejwów wstecz dopóki Kabel jest w Barze, możesz wysłać sejwa to sprawdzę, ale granie na ostatnim twoim zapisie raczej nie ma sensu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ekologów w lesie na Radarze spotykam ale wszystkich martwych...

NIe pamiętam by ekolodzy byli w lesie na radarze..poza ciałami przy wejściu od strony dziury w siatce.

za każdym razem jak dochodzę do Sachara i mówię mu, że mam pilną sprawę i chcę pogadać,

Sacharow będzie gadał po odnalezieniu Ducha i wypełnieniu początkowych jego zadań. Powinieneś podciągnąć wątek Ducha.

Czy Informator to Kabel, który stoi przy Barze

Tak i bez niego fabuła nie ruszy
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc do rzeczy. Wczoraj nim przeczytałem odpowiedzi kolegów wszedłem do zony i pojechałem na chybił trafił wątek zapomniany od nowa - wlazłem do Labiryntu od strony Jantaru. Jako, że nie chciało mi się złazić na sam dół do teleportu, wybrałem metodę cziterską wejścia do miejsca gdzie powinna być (a gdzie wcześniej mimo kilkukrotnego sejwowania i rozpoczynania od nowa nie było szkatułki) szkatułka, po prostu tam wskoczyłem z rozpędu z wyższego poziomu. I co się okazało. Szkatułka była tam gdzie być miała wg. poradnika. Widać ją było już z daleka + plecak z wintarem. Tak sobie myślę, że przechodzenie misji w jakiś nie do końca przewidzianej kolejności niż założyli to sobie twórcy gry, może powodować takie bugi. A ja miałem problem z agresywnym Danem, co powodowało, że nie mogłem w ogóle pociągnąć jego questów i może to dla tego. Tak czy inaczej dziś wieczorkiem idę od Adrenaliny do Górnika pogadać co dalej z sejfem i trzecim kodem. A w sprawie kolejnych problemów, o których pisałem. Właśnie o tych martwych ekologach mówię - ciała przy wejściu od strony dziury w siatce. Ale domniemuję po poście kolegi, że to nie ci i jacyś inni powinni się jeszcze pojawić ? Tak czy siak, innych na razie nie spotkałem a Sachar nie chce w ogóle gadać, bo ponoć Mózgozwęglacza nie wyłączyłem. A questu z Duchem nie mogę dalej pociągnąć, bo w tej materii zrobiłem już na razie wszystko - barmanowi oddałem symbiont a z Kablem zagadać nie mogę, bo każda próba kończy się wywałem na pulpit. Jak uda mi się odpalić na chwilę Soljankę, to zrzucę log błędu. Zresztą to samo jest z Woronem na Wysypisku. Ilekroć chcę zagadać wywałka na pulpit. Tymczasem dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dzięki. Pozostaje mi czekać na te brakujące textury i wierzyć, że mimo wersji 1.005/006 pójdzie dalej... Wywały zdarzają się faktycznie dość często - samoistnie, czasami przy zmianie lokacji, czasami przy sejwowaniu. Ale ciekawość zony jest mimo to większa i brnę :-) A nie da się przypadkiem zmienić teraz wersji na optymalniejszą dla soljanki i nie zaczynać od nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jacekrowinski & inni

Koledze Jackowi brakuje do bezproblemowej gry tylko jednej rzeczy: SHOC z patchem 1.0004 :excl:

Tak się zastanawiałem skąd u niego takie czasem egzotyczne wręcz błędy, ale jego ostatni log wyjaśnił wszystko:


File: E:stalkersourcestrunk

Podana wyżej linijka z logu błędu pojawia się TYLKO i WYŁĄCZNIE jak gramy na patchu 1.0005 lub 1.0006 :sad:

Jeśli by grał na wersji 1.0004 w/w linijka w logu wyglądałaby tak:


File: E: stalkerpatch_1_0004

Tak więc podsumowując - wszyscy razem próbujemy pomóc koledze, którego gra jest z założenia skazana na niepowodzenie...

Jacku, konieczna degradacja patcha, bo inaczej nici z grania w Soliankę :excl:

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo ofiarnej pomocy kolegów mogę powiedzieć tylko - d...sza, d...sza, wielka d...sza. Pliczek wrzuciłem. Był tam taki sam (chyba) jaki miałem w teksturach, bo tyle samo KB ważył. Rzecz w tym, że przy moim patchu 1.006 SOC nie zaczytuje go i kluczowa postać czyli w tym przypadku Kabel w barze jest nieaktywny a wręcz nad aktywny i wywala mnie na pulpit. Skoro więc wrzucenie pliku nie pomogło, prośba o prostą radę dla laika jak dokonać downgrade patcha do wersji 1.004 ? Odinstalować SOC a zostawić tylko save i potem zainstalować go od nowa z płytki i doinstalować patch 1.004 czy jakoś inaczej zabrać się do tego by były szanse jakiegokolwiek powodzenia ? Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zapisach zapomnij. Musisz zaczynać grę od nowa. Jak zdegradować grę do 1.004 masz tu http://www.stalkerteam.pl/topic/1972-degradacja-patcha-1006-na-1004/ Zastosuj sposób nr 2.

Uwaga : jeżeli grasz na stalkerze z CDA ten sposób nie zadziała. Wtedy daj mi znać na PW. Napiszę ci co masz zrobić.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę po kolei, ale z góry uprzedzam..zapisy mogą nie działać poprawnie po degradacji patcha.

1. poszukaj w Moje dokumenty folder gdzie masz zapisy, logi..itd..zrób kopię całości i przenieś, zmień nazwę co zechcesz...a oryginał usuń.

2..odinstaluj cały mod programem RevoUninstaler z opcją ..głębokie skanowanie rejestru

3..zainstaluj grę SoC, a potem zrób zmianę pacha według poradnika...Warsztat Modera

4..uruchom grę by utworzyła nowy folder w dokumentach i sprawdź czy masz wpis o patch 1.004 w menu startowym gry

5.instalacja moda do patcha 3.09 + spolszczenie takie na jakim grałeś poprzednio...czytaj instrukcja instalacji NS

6..uruchom moda zrób zapis..x..

7..przenieś plik save z poprzednio przygotowanej kopi do nowego folderu w Moje dokumenty...poprzedni save, usuń.

8..załaduj autozapis z wejścia do Baru..nie zapis przy którym wywala grę

8..jeżeli gra wczyta zapisy i będzie ok z Kablem próbuj grać dalej..

Jest to mało prawdopodobne, ale zawsze spróbować można by nie rozpoczynać nowej gry. Jeżeli nie chcesz rozpocząć..poproś kogoś o zapis z konkretnego etapu.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zupełnie jak ojciec do syna - a nie mówiłem... :-) Gra zgodnie z instrukcją wyżej wskazaną zdegradowana do patcha 1.004. Save się wczytują. Ale po dojściu do Kabla i próbie zagadania tradycyjnie wywał. Pozostaje więc pożyczka save od kogoś, kto jest na tym etapie poszukiwania zabójców Kła. Może ktoś chętny ? Ale naszło mnie jeszcze jedno pytanie - czy aby plik, jaki posłał mi kolega kobal to aby na pewno ten właściwy plik. Plik kobala po rozpakowaniu to "ui_arhara_unique", zaś bład jaki wskazuje na wywał to "ui_arhara_osvedomitel". Czy tak ma faktycznie być, czy jednak potrzebuję brakującego pliczku "ui_arhara_osvedomitel" ? Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego pliku "ui_arhara_osvedomitel" natomiast w bebechach gry jest ścieżka przekierowująca taki wpis do pliku ui_arhara_unique. Czyli mimo tego że log pokazuje ci jedno masz szukać w drugim. Ale to nie ma nic do rzeczy. Piszesz ,że zdegradowałeś grę do 1.004 ale według loga masz dalej 1.005 lub 1.006. Więc zdegradowałeś źle. Ewentualnie jeśli zdegradowałeś grę dopiero po wystąpieniu rzeczonego błędu i próbujesz wczytać stary zapis to jak pisałem wyżej, trzeba zacząć nową grę ! nawet jeśli stary zapis się wczyta to razem z nim wczytasz wszystkie błędy i bugi ze starej gry i co za tym idzie wrócisz do punktu wyjścia. Jeżeli nie chcesz wszystkiego powtarzać od nowa, opisz na jakim etapie gry byłeś i proś kogoś o poprawny zapis.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdegradowałem jak sądzę dobrze ale "dopiero po wystąpieniu rzeczonego błędu" więc gra od nowa lub pożyczka od kogoś save z etapu gry w okolicy, którego jestem. Opiszę szybko wg poradnika co już zrobiłem a czego jeszcze nie z głównych questów z jednoczesną prośbą jeśli ktoś posiada zbliżony do mojej sytuacji save pod patch 1.004.

=Poszukiwanie zaginionej ekspedycji

(SKOŃCZYŁEM NA pkt. 8) 8. Na Dziczy, przy samym przejściu na Jantar znajdujemy grupę Siwego, z jego PDA dowiadujemy się, że o ekspedycji wie Sacharow. (DALEJ NIE MOGĘ JUŻ ZROBIĆ pkt 9 i następne)

9. Sacharow zechce z nami rozmawiać dopiero po wyłączeniu Mózgozwęglacza i wypełnieniu nitki..poszukiwania zabójców Kła

10. Według wskazówek Sacharowa trzeba iść do laboratorium X-10, ale my już tam byliśmy, żadnej ekspedycji tam nie ma, sale skoro Sacharow nalega, idziemy i sprawdzamy...

=Kwest notebooka Archary (CAŁY ZROBIONY)

=Rozpoczęcie poszukiwań Ducha i zabójców Kła (CAŁY ZROBIONY)

=Poszukiwanie zabójców Kła

(SKOŃCZYŁEM NA pkt. 8) 8. Idziemy do Psychola który 'mieszka' na bagnie na Magazynach Wojskowych, bierzemy fleszkę, odnosimy Woroninowi. (DALEJ NIE MOGĘ JUŻ ZROBIĆ pkt 9 i następne)

9. Rozmawiamy z Informatorem w Barze, do dalszego działania potrzebujemy informacji Tyrana.

=Poszukiwania Ducha

(SKOŃCZYŁEM NA pkt. 10) 10.Po tym Krugłow wysyła GG do Jakuta

(dalszy ciąg nitki scenariusza zależy od wypełnienia nitki..poszukiwanie zabójców Kła... i od wyłączenia Mózgozwęglacza) (DALEJ NIE MOGĘ JUŻ ZROBIĆ pkt 11 i następne) 11. Przychodzi SMS od Ducha

=Kwesty Czystego Nieba (CAŁY ZROBIONY)

=Kwesty Kota albo poszukiwania Czarnego Doktora (do pkt. 24 - 24. Otrzymujemy zadanie znalezienia Kła i idziemy wypełnić serie kwestów "Poszukiwania szkatułki i sejfu tajemniczego stalkera", "Przejście poszukiwań tajemniczego stalkera", "Spotkanie z Kłem..." -CAŁY ZROBIONY) – od pkt 25 nie zrobione - 25. Po wypełnieniu wszystkich kwestów Kła idziemy do Limańska, w jednym z budynków (nie da sie ominąć) znajdujemy grupę wolnościowców dowodzonych przez Bormana. Od Bormana otrzymujemy zadanie zniszczenia snajpera.

=Poszukiwania szkatułki i sejfu tajemniczego stalkera (CAŁY ZROBIONY)

=Dalszy ciąg poszukiwań tajemniczego stalkera. (NIE RUSZONY W OGóLE)

=Kwesty Kła (wędrówki do Warlabu Czerwonego lasu) (NIE RUSZONY W OGóLE)

=Kwesty Kła w Starej Wsi (NIE RUSZONY W OGóLE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez te błędy o których pisałeś, niektóre wątki masz całkiem skończone, a niektóre w ogóle nierozpoczęte, ja grałem w inny sposób. Wysyłam jednego sejwa, możesz sprawdzić, najwyżej mogę wysłać z innego etapu w grze, ale wtedy podaj 2 screeny z PDA z aktywnymi questami. http://www.wrzuc.to/sz0TbPa.wt

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za save i pomoc. Kolejny paradoks. Wersja zdegradowana do 1.004, pożyczony save a nie mogę znaleźć miejsca gdzie tego save wrzucić :-) Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie w debilnej Viście znajduje się folder z savami do Soljanki ? Przejrzałem już chyba wszystko i nic :-( A do tego debilna wyszukiwarka systemowa znajduje tylko jeden folder z save - do Formuły 1szej... Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.