Jump to content

Kostia i schowki


Recommended Posts

Witam! Głupia sprawa - przerwałem grę na parę miesięcy i wróciłem do niej, ale... nie pamiętam na jakim etapie jestem z Kostią. Siedzi on teraz sobie na Magazynach, pamiętam podpowiedź o liczbach, wiem na 100%, że znalazłem schowek na Agropromie. Sprawdziłem wszystkie miejsca, gdzie powinien być w Prypeci - brak, a w X-10 mnie nie teleportuje, nie ma go też tam za drzwiami. Mam ponad 1000 save'ów i nie bardzo chce mi się w nich cofać, przeglądanie każdego możliwego miejsca ukrycia na Jantarze, MW i Radarze, jeśli nie wiem czy przypadkiem coś się nie wykrzaczyło też niespecjalnie mi się uśmiecha. Da się jakoś poznać, na której lokacji powinien być teraz czy pozostaje bieganie i sprawdzanie? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, zapomniałem o najprostszym. Fakt, w wykonanych znalazłem schowek na Radarze, czyli ten wzięty (świta mi coś, że jak byłem na śmigłowcu, to emisja mnie dopadła). Czy po Radarze jest X-10 i dalej Prypeć czy może być inny? Bo jeśli tylko te 2 to kicha... ... Wychodzi, że coś się wykrzaczyło w X-10, bo w zadaniach mam też zaliczone MW i Jantar, nie mam ani w aktywnych ani w wykonanych zadaniach schowka na X-10. Kostia właściwie nic nie mówi (tylko siedzi), w X-10 brak teleportów.

Link to comment
Share on other sites

Tak dalej jest X-10 a potem Prypeć.Tu masz poradnik poświęcony schowkom Kostii http://www.stalkerte...__fromsearch__1

Wydaje mi sie że teleport powinien być też przed wźięciem zadania na schowek :P Jeżeli masz starszą wersje moda to tam jest inaczej.Chyba że faktycznie masz jakieś błędy ja bym spróbował ponownie wczytując zapis sprzed wejscia na lokacje

Link to comment
Share on other sites

Znam ten wątek, zaglądałem tam, ale nie byłem pewien czy kolejność jest dokładnie taka. Niestety wczytanie save'u raczej nie wchodzi w grę bo było to pewnie jakieś 500 zapisów temu... ;) Cóż, będę kombinował, w ostateczności spawn (choć wolałbym uniknąć). Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

W schowku w X10 odnajdujemy dwie cyfry kodu. Po ułożeniu kodu otwieramy sobie drzwi w X10 i tam, między innymi znajdujemy dwa teleportery, które wyglądają na zepsute. Mówimy o tym Kostii a ten odsyła nas do Sacharowa. Sacharow nam te teleportery usprawnia. Tego zadania nie ma w PDA i może na tym etapie jesteś, sprawdź w ekwipunku czy masz dwa jakieś dziwne teleportery, jeśli tak to idź z nimi do Sacharowa. Dopiero potem dostaniesz ostatnią porcję schowków w Prypeci, niemniej w nich już nic specjalnego nie znajdziesz.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie ma teleportów w X-10 to schowka nie dostaniesz...ale na tym etapie poszukiwań można spróbować użyć gotowego kodu do drzwi...Prawidłowy kod: 2-61-9-54-7. Jednak nie wiem czy wówczas będzie tam zawartość.

//

Te teleporty Kostii to raczej zadanie poboczne i nie są tak ważne..zadanie dla czystej satysfakcji. Są to jednorazowe teleporty, które nastrojone mogą przenosić do różnych lokacji.

Tak jak pisał Kobal dostaniesz je w X-10 po zebraniu wszystkich cyfr kodu do schowka, ale nastrojenie i koszt każdego nowego egzemplarza jest duży i nie warto w nie inwestować...90.000 + art.

Tutaj reszta teleportów moda...http://www.stalkerte...odach-dmx-i-ns/

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie udało się z teleportem w 'legalny' sposób. Nie było teleportów, Kostia nie gadał, nie było też zadania w PDA. Coś mi świta, że gdy byłem w X-10 za pierwszym razem to chyba wszystko na raz robiłem - wyłączenie zwęglacza, branie schowka, który jest tam w pomieszczeniu (nie pamiętam co w nim było, w każdym razie spawn wielu potworów po nim nastąpił). Tak sobie przypominam, że gdy wychodziłem z pomieszczenia to chyba teleportowało mnie, ale nie skojarzyłem tego z Kostią i po rozwaleniu wszystkich i wszystkiego wyszedłem na zewnątrz. To chyba jest rozwiązanie. Spawn pda nic nie dał, zrobiłem go nawet obok miejsca, gdzie miał być schowek - nic, stwory się nie pojawiły, Kostia nie wziął go, za drzwiami z zamkiem kodowym poza śmieciami nic nie było. Po spawnie uszkodzonego teleportu Sacharow go nie wziął, zespawnowałem z ciekawości to, co miało wyjść. Szkoda, że po jednym użyciu nie dało się ich uruchomić ponownie ;) Dziękuję wszystkim za rady.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, mam problem z questem na schowek w x-10, a mianowicie wchodzę do x-10 aby znaleść ten schowek w klatce ale nie ma nigdzie żadnego teleportu oblatałem wszystko i nic mnie nigdzie nie teleportuje miał ktoś podobny problem wchodziłem kilka razy do x-10 i zawsz jest tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Tu masz film jak to powinno wyglądać ale skoro nie przenosi cię do klatki to coś masz nie tak.Na pewno dostałeś od Kostii zadanie na schowek w X10 ? Może chodzi o schowek na Radarze? Tak czy inaczej, jeśli to schowek w X10 i nie działają teleporty to tylko cofać się z zapisami i jeszcze raz brać zadanie u Kostii.

Link to comment
Share on other sites

schowek na radarze już znalazłem teraz mam znaleść w x-10 zebrałem już kod do drzwi wchodzę do x-10 na smym początku jest pijawka zabijam ją i idę w kierunku wyłącznika mózgozwęglacza dochodzę do wyłącznika i żadnego teleportu pod wyłącznikiem leży plecak podnoszę go i pojawiają się 3 kontrolery i 4 burery, a jak podchodzę do tej klatki to nie widzę w niej plecaka. Mam tylko jedno zadanie w x-10 nie nakładają się zadania.

Link to comment
Share on other sites

Przeinstalowałem całą grę i moda i też nic to nie dało, kobal wysłałem ci save dokładnie nie wiem który ale albo c261 albo c262 mam 2 systemy jeden do gier drógi do netu i innych teraz żona przed kompem i nie daje się przełączyć.

//

ten save to c261

malakas // nie pisz posta pod postem użyj opcji edit...zdania rozpoczynamy z dużej litery

Link to comment
Share on other sites

Ach ta soljanka :yes: Jak ja ją kocham! Faktycznie nie działa skrypt uruchamiający teleporty w X10. Nie ma też plecaka w klatce ani drugiego w właściwym schowku. Ale w PDA wygląda wszystko w porządku.Nie pomagają zmiany lokacji, cofnięcia się wstecz i emisje. No i na innym zapisie wszystko normalnie działa. Teoretycznie rozwiązałem twój problem, wszystko masz w mailu. Napisz, jeśli to nie kłopot, całą historię twojej instalacji. Co i na co nakładałeś. I przede wszystkim na jakiej grasz wersji polonizacji. Może przy ostatnich poprawkach wkradł się jakiś błąd.

Link to comment
Share on other sites

Teraz to kicha, tylko większych kłopotów możesz sobie narobić. Musiałbyś zacząć na nowo grę. Chyba że postawisz na nowo moda, wgrasz polonizację 20.01.11 i zaczniesz grać z któregoś sejwu które ci przesłałem. Jest to jakaś opcja. Ale to nie znaczy, że najlepsza. Yurek w repacku poprawił szereg innych wkurzających błędów, a wcale nie jest powiedziane, że właśnie tu tkwi problem.

Link to comment
Share on other sites

Nie musisz od nowa..jeżeli Kobal ma Twój zapis wystarczy postawić mod ze spolszczeniem 20.01 ..i kontynuować grę. W ostatnim spolszczeniu nic nie było dodane więc zapis będzie działał i nie ma problemu. Jeżeli wówczas teleporty by się pojawiły to dałoby to podstawę do poszukiwania ewentualnego błędu...Prosiłbym o wstawienie tego zapisu do tematu jeżeli można.

Link to comment
Share on other sites

Postawiłem moda na nowo ze spolszczeniem 20.01 i działa tylko save kobala... na innych po wczytaniu od razu pulpit. Nie chcę grać na czyimś save ponieważ kobal na tym save jest dużo dalej niż ja obecnie. Problem rozwiązałem inaczej zaraz po wczytaniu mojego save który przygotował dla mnie kobal i wzięciu zawartości plecaka teleportowałem się na MW teleportem STRIEŁOKA i jak narazie jest ok. Jeśli jakieś błędy pojawią się w dalszym etapie gry to poinformuję o tym. Dzięki wszystkim zaangażowanym za pomoc, a szczególnie kobalowi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.