Jump to content

Recommended Posts

A propos ACTA: ~@Internauci Polscy:

W ACTA wcale nie chodzi o Internet, a o licencje i patenty na żywność ( rośliny GMO i zwierzęta hodowlane ), i inne ważne produkty i technologie ! Czy wiecie, że Amerykanie opatentowali trzy genotypy świni domowej?

To niestety nie żart Będzie ktoś chciał hodować trzodę chlewną - będzie płacił Amerykanom ! Podobnie jest z roślinami GMO. Ziarno z plonów roślin GMO nie będzie kiełkowało, a materiał siewny trzeba będzie kupować np. w firmie "Monsanto". Wszystkie patenty, licencje i koncesje są w rękach Amerykanów ! ACTA to w perspektywie kilkudziesięciu lat głód i katastrofa na świecie ! ~

Użytkownik anonimowy:

Przyglądam się temu sporowi od samego początku i mimo że niby wszyscy znają ACTA nie mam pojęcia dlaczego wiąże się go tylko z Internetem. W mediach mówi się o ACTA, jako o problemie Internetu, ale jeżeli przeczyta się ten dokument uważne to widać że Internet to tylko mała część jakiej on dotyczy. ACTA jest traktatem handlowym narzuconym przez USA, na warunkach USA. Nacisk jest wręcz fizycznie odczuwalny. Jak wiemy ACTA dotyczy przeciwdziałania rozpowszechnianiu podróbek nie tylko w Internecie, ale przede wszystkim w świecie realnym. ACTA będą miały zastosowanie wszędzie tam, gdzie zostanie naruszenia zasada rzekomej oryginalności. Narzuci to rozprowadzanie produktów opartych na konkretnych patentach. Do czego zmierzam?

Otóż ACTA nakładają na sygnatariuszy stosowanie wyrobów, które są poparte patentami zarejestrowanymi w wielkich korporacjach zachodu (czytaj USA). A dlaczego? Bo nie mamy własnych, które mogłyby konkurować z tamtymi. To od razu eliminuje konkurencje krajów rozwijających się takich, jak Polska. Nie będziemy mogli niczego wyprodukować bez kupna licencji od korporacji zachodnich inaczej będziemy odpowiadać za podrabianie, czyli będziemy biedni ponieważ licencje są tak drogie, że nie sprzedamy niczego taniej od nich. To będzie miało wpływ na wiele gałęzi przemysłu, jak na przykład przemysł około-samochodowy. Nie znajdziemy tanich części zamiennych. To samo dotyczy przemysłu IT. Nie mamy żadnych patentów z tej dziedziny. Nawet przemysł rolniczy ucierpi ponieważ licencje na żywność modyfikowaną genetycznie mają tylko amerykanie. Jednym słowem spowolni to lub nawet zatrzyma wzrost gospodarczy. Dlatego takie kraje, jak Chiny, Rosja czy Indie nie podpisały tego dokumentu. Tam gospodarka idzie do przodu i będzie szła. To oni będą konkurencją dla zachodu. Jak ratyfikujemy ACTA stracimy również całkowitą kontrole nad wydobyciem gazu łupkowego ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko amerykanie. Czyli nie zrobimy nic bez amerykanów nawet, jak się na nich obrazimy. Jak dotkniemy tych złóż bez nich to za to odpowiemy. Jeżeli nie podpiszemy ACTA to możemy dyktować jakieś warunki, bo ponoć mamy jedne z największych złóż na świecie. Biorąc pod uwagę krzywą wzrostu zapotrzebowania na jakieś 300 do 400 lat. ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA ponieważ to oni mają wszystkie patenty, a takie kraje jak nasz doprowadzi do pozycji "wyrobników" dla zapewnienia ich dobrobytu. Ratyfikowanie ACTA będzie jednym z największych przekrętów w dziejach polski. -to nie moje słowa tylko innego użytkownika. Proszę Was o kopiowanie i wklejanie tego na inne strony

Link to comment
Share on other sites

Witam.Jak każdy wie światowy kryzys na taką skalę jest dopiero drugi. W pierwszym Ameryka wzbogaciła się eksportem swoich towarów między innymi broni –wycinek z Wikipedii [ ...Lata międzywojenne Pierwsze dziesięciolecie powojenne stanowiło okres świetności Stanów Zjednoczonych. Zarobiwszy krocie na sprzedaży broni przemysł amerykański przeżywał rozkwit. Eksport i inwestycje zagraniczne wzrosły kilkakrotnie, dolar amerykański zyskał status głównej waluty świata. Rząd stosował taktykę tzw. małego rządu (jak najmniej interwencji państwa w gospodarkę). Rozkwit gospodarczy spowodował wielką falę imigrantów, ludność USA wzrosła o kilkanaście milionów osób. W 1924 przyznano też obywatelstwo amerykańskie wszystkim Indianom żyjącym w granicach Stanów Zjednoczonych. Wielki kryzys Osobny artykuł: Wielki kryzys. 24 października 1929, nazywanego potem „czarnym czwartkiem” nastąpił krach na giełdzie w Nowym Jorku. Był to początek wielkiego kryzysu światowego. Produkcja w USA zmalała o 50%; w 1932 bezrobocie osiągnęło 25%; co czwarty farmer stracił ziemię na skutek zadłużenia. Środki podjęte przez prezydenta Herberta Hoovera dla ratowania gospodarki okazały się niewystarczające...] - lekarstwo IIWŚ. Dla zainteresowanych odsyłam do Wikipedii o historii Stanów Zjednoczonych. Drugi raz w historii Ameryka wyjdzie” bogato” ze światowego kryzysu po przez wprowadzenie między innymi „lekarstwa ACTA”-czyli historia się powtarza. W mniej czy bardziej humanitarny sposób ale zawsze chodzi jedno – pieniądze = władza. P.S> Niedługo opodatkują wszystkich ludzi na Ziemi za to , że wydalają „gazy cieplarniane” do atmosfery (może Ameryka wymyśliła już patent – FILTROMAJTKI) :laugh: :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ale z drugiej strony, przez większość wojny przemysł III Rzeszy, Zjednoczonego Królestwa i ZSSR dawał radę sam produkować sobie wyposażenie. Ba, Stany Zjednoczone traciły poprzez darmową pomoc lend-lease. Dopiero od '44 USA zyskiwało władzę i rynki zbytu. Tak więc dziękuję ślicznie za spiskową teorię, tylko trochę jej brakuje do Clancy'ego ^^.

Link to comment
Share on other sites

P.S> Niedługo opodatkują wszystkich ludzi na Ziemi za to , że wydalają „gazy cieplarniane” do atmosfery (może Ameryka wymyśliła już patent – FILTROMAJTKI) :laugh: :laugh: :laugh:

Nie "może" a wymyśliła. Wiele lat temu czytałem w jakimś artykule o najgłupszych patentach właśnie o takich podgumowanych, pierdochłonnych majtkach opatentowanych w USA. O ile dobrze pamiętam, nie weszły do produkcji ze względu na to, że okropnie się w nich pociło. :smile:

Link to comment
Share on other sites

A jakby weszło, to dali by podatek od ubrania z zamkniętym obiegiem powietrza żeby jeszcze smród i pot nie zanieczyscił środowiska . Niech ktoś w końcu opatentuje urządzenie , które oddziela ludzi mądrych od głupich i jeszcze ich podzieli na dobrych i złych , a następnie tych wszystkich oprócz dobrych mądrych osobników , powinni wysłać na pilnie strzeżony teren jak w Filmie Ucieczka z Nowego Jorku i po sprawie .

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.