Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem gry


Magiclol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Gdy uruchamiam grę ikoną, pokazuje się okienko z otwierającą się grą, lecz zaraz wyskakuje raport. Oto i on: Podpis problemu: Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH Nazwa aplikacji: XR_3DA.exe Wersja aplikacji: 0.0.0.0 Sygnatura czasowa aplikacji: 46c2babe Nazwa modułu z błędem: xrCore.dll Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 46c00608 Kod wyjątku: 80000003 Przesunięcie wyjątku: 00017d15 Wersja systemu operacyjnego: 6.0.6002.2.2.0.768.3 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: 2d06 Dodatkowe informacje 2: 2862c8c8a1818696fa634ce90b645755 Dodatkowe informacje 3: fb81 Dodatkowe informacje 4: 4cc1bb8947f344a7b4c75523d2133c6a Liczę na waszą pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem moda od nowa (po konsultacji z portals ) lecz gra dalej nie działa. Oto wpis z bugtrap Expression : fatal error Function : CStringTable::Load File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\string_table.cpp Line : 53 Description : Arguments : string table xml file not found ui_st_mm_mp.xml, for language rus


Pokazuje się tylko czarny ekran na początku gry. Nie podmieniałem plików, tylko wrzuciłem folder gamedata z modem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

string table xml file not found ui_st_mm_mp.xml, for language rus

brakuje plików .xml w folderze /text/ rus jaką masz podstawkę ...czy podmieniłeś plik xr.dll ...napisz co zainstalowałeś dokładnie...czy gra nie uruchamia się od początku ,czy masz błąd w trakcie gry.?


Jeżeli od początku to znaczy ,że coś żle zainstalowałeś ...jaką wersje gry masz starą czy z dopełnieniem powiedz po kolei jak instalujesz moda w temacie na górze jest instrukcja ..jak nie rozumiesz czegoś pisz to pomoge..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniamy linię w pliku fsgame.ltx drugą linię...linia powinna wyglądać tak: "$game_data$ = true| true| $fs_root$| gamedata Jeżeli mamy polską wersję gry Stalker Soc... pliki tekst tworzą się automatycznie.... Jeżeli mamy inną wersje językową gry: W katalogu gamedata/config/localization .. zmieniemy w drugiej linijce z.. "rus, eng ..inne"... na pol , tak by pierwsze linijki wyglądały tak: [string_table] language = pol font_prefix = ;_cent ;_west W katalogu gamedata/config/text ...twożymy katalog ..pol..i kopiujemy tam zawartość katalogu rus (mają być tam dwa... pol i rus) oraz xr.dll jest w pobieralni/dodatki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem nowego tematu zakładać, więc piszę tu :). Expression : !m_DefaultCharacters.empty() Function : CSE_ALifeTraderAbstract::specific_character File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\xrServer_Objects_ALife_Monsters.cpp Line : 333 Description : no default specific character set for class Arguments : dcity_last_vhod_3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH Nazwa aplikacji: XR_3DA.exe Wersja aplikacji: 0.0.0.0 Sygnatura czasowa aplikacji: 46c2babe Nazwa modułu z błędem: ntdll.dll Wersja modułu z błędem: 6.1.7600.16385 Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4a5bdb3b Kod wyjątku: c0000005 Przesunięcie wyjątku: 00058583 Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1 Identyfikator ustawień regionalnych: 1045 Dodatkowe informacje 1: abcc Dodatkowe informacje 2: abcc8f7853b48d9807d6d51eb1fa5df9 Dodatkowe informacje 3: abcc Dodatkowe informacje 4: abcc8f7853b48d9807d6d51eb1fa5df9 Wywala podczas ładowania, gdy jest napisane "Tworzenie Nowej Gry..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fangerro jeżeli chcesz grać w nową wersję ..masz na górze tematu dokładnie opisany sposób instalacji.. ale w tej chwili jest testowana mała poprawka do RC3 i musisz troszkę poczekać , lub pograć trochę i zatrzymać się na Wysypisku dopuki nie wyjdzie poprawka. Jaką wesję podstawki (stalker SoC ) masz w swoim PC polską czy inną.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze zmienić tak : language = eng font_prefix = ;_cent ;_west W katalogu gamedata/config/text ...twożymy katalog ..eng..i kopiujemy tam zawartość katalogu rus (mają być tam dwa... eng i rus) Expression : !m_DefaultCharacters.empty() Function : CSE_ALifeTraderAbstract::specific_character File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\xrServer_Objects_ALife_Monsters.cpp Line : 333 Description : no default specific character set for class Arguments : dcity_last_vhod_3 jeżeli to błąd przy starcie gry to możliwe ,że coś się źle rozpakowało...i nie radzę kontynuowac bo będą probleny..wczoraj instalowałem Dopę i ruszyła bezbłędnie Możesz grać też w starszej wersji 19.04 gdzie większość błędów została rozwiązana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonizacja zawiera w sobie poprawny plik localisation.ltx i folder plików /pol co przy właściwej instalacji powinno automatycznie załatwić sprawę wersji językowej. Braki w plikach wskazują na to, żę polonizacja nie została zainstalowana poprawnie. Czy na pewno wszystko dobrze robisz? Wszystkie dodatki , patche i polonizacje instaluje się kopiując ICH folder /gamedata do katalogu podstawowego gry (tam gdzie jest katalog /bin) i podczas kopiowania plików zezwala się na zamianę plików Po zainstalowaniu Soljanki powinieneś w katalogu głównym gry mieć (między innymi) katalog /bin i katalog /gamedata. Kolejne dodatki i patche ładujesz w to samo miejsce A co z logiem po wypadzie gry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem błąd związany jest raczej ze sprzętem. Radzą zrobić defragmentacje dysku i czyszczenie rejstru. Więcej porad raczej nie widzę. Z drugiej strony wszyscy twierdzą, że jesli gra po prostru nie startuje, na pewno związane jest to z błędnym pobraniem/rozpakowaniem/instalcja plików. I ja bym sie do tego zdania przychylał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ja także mam mały problem z pograniem w moda:) Otóż zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją (tak myślę:)) wsio ładnie menu i filmiki ale podczas zaczynania rozgrywki wywala mi do pulpitu i wyskakuje taki oto błąd: Exception reason: XR_3DA.exe caused BREAKPOINT in module "E:\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\xrCore.dll" at 001B:01167D15, xrDebug::backend()+165 byte(s) I co z tym zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszystko jak należało do soljanki. Menu spolszczone fajnie zrobione uruchamiam nowa grę dochodzi do tworzenia nowej gry i się sypie do wina... Wściekły FATAL ERROR [error]Expression : header().graph_guid() == ai().game_graph().header().guid() [error]Function : CALifeSpawnRegistry::load [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xr_3da\xrGame\alife_spawn_registry.cpp [error]Line : 167 [error]Description : Spawn doesn't correspond to the graph : REBUILD SPAWN! stack trace: wszystkie patchy mam. Nawet pobrałem tą 4częściową wersje i jest taki sam bład


Dodam swój sposób że jak wynika z dolną linijką ,,to the graph,, myślałem że chodzi o kartę graficzną... że za słaba... Ale Ja posiadam Radeon x700 se 512ram a to chyba jest zad nadto... Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zainstalowałem : SoC, łatka 1.0004, sol 19.04, sol 14.08, łata 20.08, łata 03.09 i otrzymałem następujący komunikat: FATAL ERROR [error]Expression : fatal error [error]Function : CInifile::r_section [error]File : E:\stalker\patch_1_0004\xrCore\Xr_ini.cpp [error]Line : 342 [error]Description : [error]Arguments : Can't open section 'outfit_base' Nic się nie załadowało nawet. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.