Jump to content

Wylot w Barze...Specified story object is already in the Story registry!


Czujny
 Share

Recommended Posts

Witam. Do tej pory NS chodził gładziutko i elegancko bez żadnych problemów. Niestety dziś w Barze mod zaczął wywalać. Jestem w momencie oddawania dokumentów z X-18 i akcji z popsutym PDA. Kiedy próbuję przejść na wysypisko gra wywala, kiedy próbuję wczytać przedostatni save, gra także wywala. Dopiero 3 w kolejności save działa. Otrzymuję też jakiś komunikat o "Xray engine crash" o treści: XR_3DA.exe caused BREAKPOINT in module "D:\Program Files (x86)\THQ\S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl\bin\xrCore.dll" at 0023:00E47D15, xrDebug::backend()+165 byte(s) Jakieś rady?

Link to comment
Share on other sites

Po kolejnym wywaleniu na pulpit otwórz notatnik i użyj komendy " wklej " Powinien się zapisać log błędu. Jeśli się nie zapisze to odszukaj w dokumentach publicznych na dysku C katalog S.T.A.L.K.E.R. SHOC a w nim folder logs. W tym folderze otwórz za pomocą notatnika plik xray_login i skopiuj wszystko poniżej linijki FATAL ERROR.

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to tak:

FATAL ERROR
[error]Expression    : no_assert
[error]Function	  : CALifeStoryRegistry::add
[error]File		  : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamealife_story_registry.cpp
[error]Line		  : 30
[error]Description   : Specified story object is already in the Story registry!

Link to comment
Share on other sites

Zamieszałeś w linii fabularnej. Ten błąd jest spowodowany konfliktem między modem a linią fabularną z podstawki. Po prostu wlazłeś tam, gdzie według podstawki nie miałeś prawa się znaleźć. Początek NS idziesz dokładnie tak jak prowadzi cię podstawka. Dopiero jak otworzysz sobie Prypeć, możesz sobie pozwolić na swobodę. Jak pamiętam z tym błędem najbardziej związany był Krugłow i zadanie na dokumenty z X16. Ale sam musisz sobie do tego dojść. Pamiętaj, początek idziesz tak jak cię prowadzi linia z Cienia Czarnobyla. W żadnym wypadku nie wchodzisz do doliny Mroku jeśli nie dostałeś zadania od Barmana na przyniesienie dokumentów z X18. Nie zbliżasz się nawet do przejścia na Dzicz jeśli nie masz zadania na dokumenty z X16. Nie martw się, jeszcze sobie pobiegasz do woli po lokacjach.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

@ Kobal dobrze mówi..choć Prypeć to może za dużo, ale Radar i wszystko z podstawki to na pewno by uniknąć nawarstwienia zadań. Ja osobiście dopiero na Magazynach Wojskowych zaczynam robić to co z modem jest związane, ale rada @Kobala jest bezpieczniejsza w praktyce. To bardzo niedobry błąd i wielu już na nim złamało nogę...częsty przypadek oddanie dokumentów z X-18 i niedokończony dialog u Barmana z zadaniem na dokumenty z X-18...tam przy oddaniu dokumentów należy obowiązkowo wziąć zadanie na X-16...ale są również inne przyczyny. Jedyna rada to cofnąć się w fabule, a i to czasem nie pomaga. Zawsze można skorzystać z zapisu kolegi w sytuacji bez wyjścia. // Jeszcze jedna uwaga...staraj się nie zbierać zadań w PDA...nie wykonuj więcej niż dwa zadania na danej lokacji..jeżeli masz więcej wyjdź z lokacji i wróć tam ponownie... nawarstwienie to kłopoty.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Ja zacytuję ten spoiler bo to dobre info...dodamy również do... Częstych błędów i rozwiązań.

Specified story object is already in the Story registry! w przypadku odłożenia rozmowy z Barmanem o X-16 (rozmowa przy zdaniu dokumentów z Х-18) dla NS 19.04.2010 i 14.08.2010

Pobierz... webfile.ru/.

Okoliczności prowadzące do wylotu:

1) oddanie Barmanowi zadania na dokumenty z laboratorium X- 18

2) odmowa zadania na dokumenty z laboratorium X- 16

...

n) późniejsze przyjęcie zadania na dokumenty z laboratorium X- 16

n+ 1) wylot przy przejściu z Baru na każdą inną lokację

FATAL ERROR
[error]Expression : no_assert
[error]Function : CALifeStoryRegistry::add
[error]File : E:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrGamealife_story_registry.cpp
[error]Line : 30
[error]Description : Specified story object is already in the Story registry!
stack trace:

Zrobiona do p.1 poprawka powinna usunąć wylot.

Przed podmianą plików należy wykonać kopie oryginałów jeżeli poprawka nie zadziała należy przywrócić pliki.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za tak spory odzew. Do tej pory cały czas idę po głównej linii fabularnej (jedyne co, to tylko uruchomiłem nowy scenariusz "Poszukiwanie zaginionej ekspedycji"). Do Doliny Mroku nie zaglądałem przed wzięciem zleceń, tak samo było w przypadku wysypiska czy Agropromu. Zajrzałem dwa razy do Zapomnianego Lasu (nie pamiętam czy to poprawna nazwa), chodzi o quest dla strażnika Powinności, który chce jakiś specyficzny artefakt w zamian za przepuszczenie do Woronina, czy to też może mieć negatywny skutek? Słusznie piszecie też o odmowie zdania dla Barmana. Ja miast wziąć zlecenie od razu, odmówiłem, bo obładowany sprzętem chciałem najpierw wyprawić się do Sidorowicza, a dopiero później iść na Dzicz. No nic, na razie wczytam sejw jeszcze sprzed oddania dokumentów, bodajże na Kordonie. Mam nadzieję, że po wzięciu zlecenia od razu wylot się nie powtórzy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity