Jump to content

Kilka problemów i zapytań


patryk38832
 Share

Recommended Posts

Witam. Przeszedłem już prawie całą grę i poza kilkoma wylotami żadnych problemów technicznych nie miałem. Ominąłem kilka questów, więc zacząłem raz jeszcze i przytrafiło mi się kilka problemów. 1)Nie mogę znaleźć amuletu w wiosce pijawek, poprzednio był w piwnicy. 2)W jaki sposób zdobyc Gorący kryształ dla Kabla, wiem że trzeba wrzucić do Elektro Kryształową Duszę, ale jak zdobyć tą recepturę. 3)W bazie wolności nie ma strażnika przy magazynie broni i dlatego nie mogę wykonać questu z granatnikiem dla Powinności. Wartownik znajduje się z innymi wolnościowcami przy barierze. Poprzednio był na swoim miejscu, ale Kutwa po pewnym czasie zniknął. 4)Nawet nie wiem kiedy znikły przejścia na Kordonie obok torów i na Radarze za murem. Teleporter przenosi mnie na drugą stronę muru a przejście zniknęło. 5)Można dostać się na lokację ATP? Czy to pozostałość po poprzedniej wersji? Z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

1. W TŚ2 update final lokalizacja niektórych przedmiotów questowych jest losowa. Nowa gra - inna lokalizacja amuletu.Sprawdź po drugiej stronie wioski, w takim jakby ołtarzu, za ogniskiem. Sa tam szkielety i ponabijane czaszki.

2. Receptę dostajemy od Wilka za udane odbicie Wioski Kotów z rąk Bandytów

3. Wszystko przez to, że zginęło ci za dużo wolnościowców przy szturmie bazy na początku gry. Kutwa zapewne stoi przy wejściu na bazę. Najlepiej za pierwszym wejściem na MW samemu wyczyścić bazę, jeszcze przed rozmową z Łukaszem. Możesz spróbować poprawki z tego tematu http://stalkerteam.pl/topic/2172-male-usprawnienia-tajnych-sciezek-2/ ale najpierw lepiej skonsultuj to z Yurkiem. Poprawka jest uszykowana pod zwykłe TŚ2 i może rozsypać ci grę

4. Nie wiem co za przejście miałeś na Kordonie, ale to na Radarze na pewno jest tylko do jednego questu. Zresztą jest to w opisie moda. Przejścia są, innych nie ma, niektóre trzeba sobie znaleźć a inne są tylko na chwilę. Czyli Tajne Ścieżki jednym zdaniem.

5. ATP to sprawa z TŚ1. W TŚ2 i w TŚ2 update final tej lokacji nie ma. zamiast tego są Bagna.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

Wioskę przeszukałem wszesz i wzdłuż, a szczególnie koło ogniska z cialami i czaszkami i nic. W magazynach wojskowych zawsze robiłem tak, że czyściłem całą baze dopiero wtedy rozmawiałem z Łukaszem by nikt nie zginął.Kutwa przez jakiś czas był u siebie i poprostu przy następnej wizycie w magazynach wojskowych już go tam nie było, a ten strażnik który ma pilnowac magazynu broni jest przy przejściu z M.W. do Radaru a dokładnie siedzi sobie przy ognisku. Przejście o które mi chodzi, z Kordonu do Agropromu otworzyłem po przez artefakt Przewodnik, który znalazłem za tunelem z elektro tam gdzie w "Czystym Niebie" jest przejście na bagna.

Link to comment
Share on other sites

Podłączę się z zapytaniem: Czy też mieliście problem z uratowaniem Tolika? U mnie męczą go dwie pijawki. I tak w sumie moga go tłuc godzinami, tyle, że jesli za blisko podejdę lub w którąś strzelę, to Tolik automatycznie przestaje być niesmiertelny, pijawy go dobijają i całą fabułę szlag trafia.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie tej niby nieśmiertelności, taki jest właśnie patent w stalkerze. Normalne życie i warunki występują tylko w najbliższej okolicy GG. Z chwilą gdy się oddalisz, NPC są nieśmiertelni, ściany znikają, teren robi się płaski. Temat był wałkowany w NS przy notorycznie ginącym Krugłowie w tunelu w Dziczy. Wystarczyło oddalić się od niego na odpowiednia odległość i Krugłow przechodził anomalie spacerkiem. Ale w twoim wypadku jest coś dziwnego, chyba jakiś skrypt nie zadziałał jak należy. Tam powinna być jedna pijawka i atakować GG przy podejściu do budynku. Wygląda na to, że zabłądziła tam jeszcze jakaś i się wszystko kmini. Ale wyjściem z tego jest tylko wczytanie wcześniejszego sejwa z innej lokacji i ponowne wejście na Kordon. Wtedy niejako sytuacja w grze kreowana przez alive powinna się zmienić i wszystko wrócić do normy. Z Pietruchą przy tunelu oczywiście rozmawiałeś? Cholera, teraz nie pamiętam czy w update final w ogóle była ta akcja z Tolikiem. W najnowszej wersji zmieniono trochę te zadanie. Wilk wysyła Striełoka po pewną grupe stalkerów przy nasypie kolejowym i to oni pomagają w odbiciu wioski. Ale nie pamiętam czy i Tolika się ratowało.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po przyjściu z Doliny Mroku na Kordon spotykamy Pietruchę, który zleca nam poszukanie Tolika. Bez Tolika nie pogadamy z Wilkiem. Problem rozwiązałem wracając się i przechodząc na Kordon od strony Wysypiska. Pijawki rzuciły się na mnie zostawiając biednego Tolika w spokoju.

  • Dodatnia 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity