Skocz do zawartości

zadanie od dzika


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Obok w trawie powinien leżeć kontener (skrzynka), to o niego chodzi w zadaniu Dzika...Jeżeli nie da się podnieść cały weź jego zawartość..Dokładnie po przeciwnej stronie śmigłowca na fotce... Spróbuj cofnąć zapis przed zadaniem i wykonaj zlecenie bez używania zapisu..często przedmioty kwestowe wtapiają się w tekstury po ponownym załadowaniu gry... Jeżeli nie pomoże ..niestety powtórz od wejścia na lokację to nietypowy przypadek te rzeczy zawsze tam były..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już próbowałem, zacząłem nawet grę od nowej instalacji i znowu to samo, gram na najnowszej wersji, poprzednio nie mogłem wejśc na magazayny wojskowe, wyszła poprawka 10.10, miała podobno to poprawić to nie mogę ukończyć tego zadania ani wejśc do x18. Pie...le, przestaję w to grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem poszukać odpowiedzi na rosyjskich forach. Był przypadek podobny do Twojego, ale nikt nie umiał podać przyczyny. Jedna z porad mówi o tym, żeby obszukać teren w przysiadzie z naciśniętym przyciskiem F - chodzi prawdopodobnie o ukrycie się przedmiotów pod teksturami. Inna rada to obrzucić prawdopodobne miejsce granatami - jeśli kontener jest pod teksturami, może go wyrzucić w górę. Rozumiem, że instalację masz prawidłową? - SoC v 1.004 - Soljanka z 19.04.2010 - Dopełnienie z 14.08.2010 - Patch z 20.08.2010 - Patch z 03.09.2010 - Polonizacja późniejsza niż 08.10.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalację mam dokładnie taką jak podałeś; - SoC v 1.004 - Soljanka z 19.04.2010 - Dopełnienie z 14.08.2010 - Patch z 20.08.2010 - Patch z 03.09.2010 - Polonizacja późniejsza niż 08.10.10 patch pobrany stąd http://www.stalkerteam.pl/pliki/pobierz.php?%24plik=patche_20_08_2010_i_03_09_2010 to oba patche w jednym, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek pobierz jeszcze raz obydwa patche osobno z podanych w Pobieralni linków i zainstaluj je w kolejności dat Ten 'odnośnik internetowy' trzeba pobrać jak jest a potem zmienić mu rozszerzenie na .rar Co do drugiego - nie mogę sprawdzić z pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też miałem ten problem ze skrzyneczką gdy podchodziłem do śmigłowca to patrze leż kontenr,ale najpierw poszedłem obszukać truchła no i po obszukaniu skrzynkę wcięło :D pokombinowałem trochę i nic to nie dało.dopiero ponowne wejście na lokacje naprawiło problem i drugi raz zadanie od Dzika z tym że najpierw skrzynka a później truchła.Spróbuj jeszcze raz wejść na lokacje i wykonać zadanie ,a jeśli to nie pomoże to nie wiem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z kontenerem. Był śmigłowiec, dwa ciała naukowców, ale kontenera nie. Wczytywałem kilkakrotnie i za każdym razem było tak samo. Rzucałem granatami w pobliże śmigłowca, strzelałem z granatnika i nic. W końcu sfrustrowany zacząłem skakać (fizycznie skakać postacią z gry) po terenie wokół śmigłowca, głównie na stoku. I wiecie co - "wykopałem" kontener z tekstur. Najpierw usłyszałem metaliczny dźwięk, a potem po stoku potoczył się poszukiwany kontener, a ja go w te pędy do plecaka, żeby przypadkiem mi znowu nie zanurkował w tekstury. Chyba po prostu miałem fuksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma, to nie ma, ale jedna z gorszych rzeczy jest to, kiedy wszystko jest, ale za płotem :) Tak tez mi się zdarzyło - całe towarzystwo ułożyło się wachlarzem za ogrodzeniem i kicha - możesz popatrzeć, ale się nie dostaniesz. Na szczęście przegranie od wejścia na lokacje pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem rozwiązanie dlaczego miałem tak wiele problemów w grze. Otóż instalowałem Soliankę na angielską, podstawową wersję gry Cień Czarnobyla i ciągle miałem jakieś problemy, które opisałem w swoich postach. Natomiast gdy założyłem Soliankę na polską podstawową wersję gry+dopa 14.08.+oba patche+spolszczenie 10.10., praktycznie wszystkie problemy się rozwiązały. Mogę zaliczyć zadanie od dzika, wejść do x18, na magazyny wojskowe. Po wyłączeniu Mózgozwęglacza wywalało mnie do pulpitu i nie mogłem wejść na Bagna, sprawdziłem log błędu i okazało się że witamina tacstonk naprawia te błędy i rzeczywiście naprawiło. Ogólnie poprawiła się jakość gry, mniej przycinania, wypadów na pulpit, mogę usłyszeć polskie dialogi Mirosława Utty na loacjach z SoC a wcześniej tego nie było. Zaliczyłem praktycznie wszystkie zadania, teraz wybieram się do Prypeci i mam nadzieję że też obejdzie się bez błędów. Sugeruję, abyście podali w instrukcji instalacji że podstawowa wersja gry MUSI BYĆ po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję, abyście podali w instrukcji instalacji że podstawowa wersja gry MUSI BYĆ po polsku.

Może być angielska wersja, ale pod warunkiem podmiany pliku odpowiadającego za spolszczenie. Ja tak gram (też mam M. Uttę jako lektora :)) i jak na razie "wali gada" jak mawiają bandyci :D

Ewentualne wypady to wina sprzętu - nieco za mało RAMu.

Plusem takiego rozwiazania jest to, że mój oryginał leży sobie w pudełeczku, a ja montuję do wirtualnego napędu mini image :)

Niestety wersja polska ma zabezpieczenie starforce (o ile się nie mylę), którego serdecznie nienawidzę z powodu licznych konfliktów które u mnie powoduje. Wersja angielska zabezpieczona jest chyba starym securomem i na to mini image pomaga :zsrr:

Twój post dotyczący stabilności działania i wydatnego zmniejszenia ilości bugów w grze jest bardzo cenny i wartościowy. Gdybym nie zastosował mojego triku ze spolszczeniem wersji ENG, to pewnie też bym klął jak szewc, zamiast grać.

W każdym razie, jak będę zaczynał jeszcze raz Soliankę, to na pewno skorzystam z Twojego sposobu i wyciągnę płytkę z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, napisałem to w odpowiedzi na apel Vorenusa jako rozwiązanie mojego problemu, u mnie na polskiej podstawce naprawdę lepiej działa Mógłbyś podać gdzie mogę znaleźć ten plik spolszczający(tak na przyszłość)? I zapomniałem dodać że na polskiej podstawce nie ma już nieśmiertelnych w egzoszkieletach i maskujących egzzoszkieletach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie ma dostępu do mojego kompa, ale po weekendzie napiszę, który to plik (pamiętam, że go wyciągnąłem z folderu gdzie zainstalowałem oryginalnego STALKERA PL i zachowałem na dysku na zaś, bo często do STALKERA wracam). Jeśli chodzi o nieśmiertelnych w egzach to też ich nie miałem - po prostu z uwagi na dobre pancerze chłopaki są w stanie więcej na klatę przyjąć, ale już na łeb nie. Wintorez i naboje p.panc i nie ma nieśmiertelnych. Dotyczy to również gracza. Kolesie w Valem też cię szybko sprowadzą do parteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w gruncie rzeczy potwierdziłeś moje słowa bo z angielskiej podstawki zrobiłeś polską. Bug z nieśmiertelnymi w egzo miałem na pewno, ktoś się tu wypowiadał że też to zauważył. Pamiętam ,że można ich było zabić tylko amunicją 9+39, albo strzałem w łeb. Yurek to jeśli jeszcze raz będziesz zaczynał grę to zrób taki eksperyment: zainstaluj ang podstawkę,soljankę, dopa, oba patche, spol. 10.10. i przejdź kordon, wysypisko, agroprom i zobacz czy w dolinie mroku będziesz miał takie problemy jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.