Skocz do zawartości

Soljanka, czy SGM?


Mrzjadacz

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie raczej do wyjadaczy: O ile wiem, to tylko Soljanka i SGM oferują wszystkie mapy stalkera. Soljanka jest jednak do starszej częsci gry, więc który mod jest według was lepszy? Chodzi mi o kryteria takie jak możliwości ulepszania, różnorodność broni i przedmiotów, grafika, płynność gry, stwory i elementy typu fleszki z pamięcią, które po użyciu dodają na PDA schowek lub nowe ulepszenia do broni. Jednym słowem, jak najwięcej RPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także polecam Soljankę. Dodatek OOP dodaje kolejne masę nowych rzeczy jak i trochę zadań, przejście moda zajmie ci bardzo dużo czasu jak i masę zabawy, ale musisz być cierpliwy do tego moda. Co do SGM, grałem w niego na każdej podstawce i najlepiej wypadł na Zewie Prypeci, też nie jest to zły mod ale osobiście wolę NS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, no cóż... Wielkie dzięki za odpowiedzi. Posłucham i pewnie niedługo zabawię się z NS. Na razie nawet nie dotarłem w SGM do Prypeci. Powinienem grać w NS bez dodatków, czy od razu ściągać wszystkie możliwe? PS. Raczej wątpię, że będzie mi się chciało przechodzić wszystkie SGM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie przejdziesz wszystkich SG, bo ci się nie chce to nie skończysz NS za długa.

A one się różnią fabułą? Myślałem, że to ten sam mod dostosowany do wszystkich części gry...

Co do kompa, to na CoP mam czasami małe ścinki i gdy patrzę na ruszającą się wodę(falę), to mi laguje.

PS. Malakas, tam piszą, że to mod raczej dla doświadczonych graczy, którzy przeszli Ns itp. Raczej ręcznie poszukam jakiś Gun packów itp. Mi zależy raczej na masie itemków, questów itp, a nie trudniejszej grze.

Edytowane przez mrzjadacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Posłuchałem rady. Zgodnie z poradnikiem z forum założyłem sobie nowego stalkera, bez modów. Jak go skończę, to wrócę do SGM, potem NS. Pytanko: Czy w NS mogę grać na wyczucie, czy też niestosowanie się do dokładnie wytyczonych instrukcji znajdujących się na forum spowoduje niemożność wykonania pewnych q lub brak możliwości zdobycia czegoś fajnego? PS. Zna ktoś może jakiś polski lets'play z soljanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Posłuchałem rady. Zgodnie z poradnikiem z forum założyłem sobie nowego stalkera, bez modów. Jak go skończę, to wrócę do SGM, potem NS.

Pytanko: Czy w NS mogę grać na wyczucie, czy też niestosowanie się do dokładnie wytyczonych instrukcji znajdujących się na forum spowoduje niemożność wykonania pewnych q lub brak możliwości zdobycia czegoś fajnego?

PS. Zna ktoś może jakiś polski lets'play z soljanki?

solianka jest taka że zmienia całą grę, więc wyczucie ci tu nie pomoże.

co do lets pleyów to nie polecam takiego stylu grania ponieważ psuje cały klimat samej gry i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się gra w soljankę pierwszy raz to zaleca się obowiązkowo korzystać z poradników, to nie jest mod w którym robisz co chcesz, trzeba wszystko uważnie robić aby nie było później problemów. Co do lets pleyów to na 100% niema z soljanki, i z żadnego moda fabularnego, moim zdaniem to i lepiej. No chyba że po rusku znajdziesz, mnie się udało. A mianowicie z Tajnych Ścieżek 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki.

Gram w podstawkę, jestem w Prypeci. Znajomy (weteran stalkera) ma zamiar nagrać serię z soljanki/SGM, moge za podać linka, gdy juz zacznie.

Szkoda, że w NS nie można grać na luźno, no ale dzięki za informację przynajmniej. Zawsze lepiej być z góry przygotowanym.

http://www.youtube.com/watch?v=zUMK7P82JD0&feature=plcp

Edytowane przez mrzjadacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.