Skocz do zawartości

Brakująca część mapy na schowek Siemieckiego


JARO19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,nigdzie nie znalazłem podobnego tematu więc utworzyłem nowy.Mój problem polega na tym że przy zadaniu zabicia Czeka na wysypisku,oczywiście nie dostajemy 1szej części mapy,ale można póżniej dostać namiar na schowek Siemieckiego od Kabla mając tylko kilka części mapy,niestety ja mając 7dem części przy rozmowie z Kablem nie mam żadnej opcji dialogowej i tym samym nie dostaję namiaru na schowek.I mam prośbę czy mógłby ktoś ewentualnie dodać 1szą część mapy jakiemuś kupcowi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego moda ani zainstalowane, ani rozpakowane....

Spróbuj dowiedzieć się jak W PLIKACH GRY nazywa się ten fragment mapy, a następnie zrób wg schematu opisanego poniżej (wtedy w miejscu nazwy: "kod_sem2" wpisujesz ten z moda NS5):

Otwórz notatnikiem plik: "task_manager.script" znajdujący się w folderze: gamedatascripts.

W nim szukasz sekwencji kodu:


function action_task_reward(actor, npc, p1, p2)
get_random_task():task_reward(npc, actor, p1, p2)
end

i dopisz jedną linijkę kodu, zmieniając go, by wygladał tak:


function action_task_reward(actor, npc, p1, p2)
get_random_task():task_reward(npc, actor, p1, p2)
db.actor:give_info_portion("kod_sem2")
end

Następnie po załadowaniu sejwa idź do dowolnej postaci NPC, która daje tzw kwesty cykliczne (Sidor, Barman, Woronin, Łukasz) i wykonaj dowolny kwest cykliczny, który ona zleca.

W momencie wykonania kwestu (jak klikniesz na frazę "Wykonałem to zadanie" w dialogu) powinieneś otrzymać brakujący kod. Sprawdź w PDA i napisz czy zadziałało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JARO19

Ponieważ nie wiem, którego fragmentu mapy Ci brakuje, masz poniżej potrzebne info o wszystkich fragmentach:

To co Ci teraz napiszę, wpisujesz w miejsce "kod_sem2" w miejscu podanym w poście nr 2

pierwszy fragment mapy - "semeckii_treasure_article"

drugi fragment mapy - "semeckii_treasure_part2"

trzeci fragment mapy - "semeckii_treasure_part3"

czwarty fragment mapy - "semeckii_treasure_part4"

piąty fragment mapy - "semeckii_treasure_part5"

szósty fragment mapy - "semeckii_treasure_part6"

siódmy fragment mapy - "semeckii_treasure_part7"

ósmy fragment mapy - "semeckii_treasure_part8"

Zrób teraz tak jak napisałem w poście nr 2 i powinno być wszystko OK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzięki za odpowiedż,napisałem której części mi brakuje,zrobiłem wszystko tak jak napisałeś,wziołem zadanie od barmana po zrobieniu go niestety nie dostaje 1szej części mapy. A czy mógłbyś mi powiedzieć jak tą część dodać np,Barmanowi (chodzi o 1szą część mapy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić jeszcze raz to samo, ale jako nazwę przedmiotu wpisz "part1_desc" Poza tym, jesteś pewny, że brakuje ci pierwszej części mapy? Nie zabiłeś przypadkiem Czekana na Wysypisku? Przejąłeś jego dług tak jak jest zalecane? W PDA, bodajże w zakładce encyklopedia, będziesz miał listę zdobytych fragmentów mapy, sprawdź czy aby na pewno chodzi o pierwszą część. Gdyby jednak chodziło o inną, to po prostu zmień cyferkę przy nazwie przedmiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odpowiedż,tak na pewno brakuje mi 1szej części mapy Czeka zabiłem dlatego też nie dostałem od niego 1szej części mapy.Zrobię tak jak mówisz może to coś pomoże.

Zrobiłem tak jak pisałeś,niestety przy próbie oddania zadania wywałka na pulpit z takim logiem:

[error]Expression : no_assert

[error]Function : CXML_IdToIndex<class CInfoPortion>::GetById

[error]File : e:stalkerpatch_1_0004xr_3daxrgamexml_str_id_loader.h

[error]Line : 112

[error]Description : item not found, id

[error]Arguments : part1_desc

Sorki mój błąd nie zajrzałem do notatek,faktycznie napisane jest że znalazłem 1szą część mapy do schowka Siemieckiego,z tym że nie mam w plecaku tej kartki.I mam pytanko czy powinno być także napisane że znalazłem 2,3,4 część mapy itd?Mając w plecaku 7dem części mapy nadal nie pokazuje mi gdzie jest ten schowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam, w ekwipunku są po prostu dokumenty sztuk 3,4,7, czy ile tam znalazłeś. Poza tym, w PDA, w jednej z zakładek jest lista które części mapy znalazłeś. Fragmenty mapy znajduje się w różnej kolejności, to nie jest tak, że po kolei znajdujesz pierwszy, drugi itp. Najpierw dostajesz od Czeki pierwszy, potem znajdujesz na przykład siódmy. Czy ty w ogóle masz w PDA zadanie odnalezienia tych kawałków mapy? Niepotrzebnie zabiłeś Czekę. Jeśli coś było nie tak, trzeba było wczytać jeszcze raz grę od autosave. Wszystkich kawałków jest 8. Odnośnie Kabla zdradzającego wcześniej położenie schowka, ta linia dialogowa nie zawsze występuje. Jeśli jej nie ma to trzeba wypróbować inne linie dialogowe, dać mu się wygadać, po chwili wrócić do rozmowy, może zaskoczy. Ale przede wszystkim sprawdź w PDA czy masz zadanie na odnalezienie tego schowka i listę odnalezionych fragmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz w PDA zadania na odnalezienie schowka to o nim zapomnij. Skrypty, kolego, skrypty. Dokumenty są wpisane do ekwipunku poszczególnych postaci questowych, dlatego znalazłeś te 7 części. Ale skoro nie masz aktywnego zadania na poszukiwanie schowka Siemieckiego to żadnego schowka nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ JARO19

Jakiś skrypt faktycznie Ci nie zaskoczył...

Spróbujemy to zrobić inaczej....

Wpisz w to samo miejsce co poprzednio coś takiego: "semeckii_treasure_start"

To powinno zapoczątkować u Ciebie kwest na poszukiwanie schowka Siemieckiego.

Potem sprawdź, której częśći mapy Ci brakuje i wpisz ją jeszcze wg schematu z postu 2.

Jakby to wszystko nie podziałało, a masz wszystkie części mapy, to jako ostatnią deskę ratunku możesz wpisać w miejsce podane w poście nr 2 coś takiego: "semeckii_treasure_est"

To powinno zaliczyć Ci zadanie na schowek umożliwić jego odnalezienie ;)

Jakby to nie pomogło, to napisz. Jest jeszcze jeden sposób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziękuję że mi pomagacie a więc zrobiłem tak jak proponował Yurek,z tym że od razu wkleiłem to "semeckii_treasure_est" automatycznie pokazał mi się schowek na radarze;)

Mam jeszcze pytanko,a w zasadzie 1no pytanko i 1den problem;)A więc gdzie w plikach gry znajdę ten nanookombinezon,bo chciałem troszkę podnieść udżwig,a problem mam taki że kiedy oddaję zadanie na ochronę baru przed najemnikami wita mnie pulpit argument; takstońik.

Nanookombinezon co prawda znalazłem, ale nie wiem jak podnieść udżwig,powinien mieć takie 2wie linijki additional_inventory_weight=

additional_inventory_weight2= niestety nie ma ich,próbowałem stworzyć te 2wie linijki ale niestety nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.