Skocz do zawartości

Bitwa pod Wiedniem- 1683


korn06

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

12 października premierę będzie mieć film produkcji włosko-polsko-tureckiej "Bitwa pod Wiedniem 1683".

Na razie pojawiły się 2 zwiastuny:

- krótki trailer

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=t7fvFyohH8M&feature=relmfu

- drugi, znacznie lepszy oficjalny zwiastun:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=qaYlNZ8lswM

Szczególnie w tym drugim zwiastunie, całkiem dobrze wygląda produkcja, o tym wspaniałym wydarzeniu w naszej historii. Sceny batalistyczne robią wrażenie, chociaż trochę za dużo efektów komputerowych. W filmie wystąpi kilku znanych, zagranicznych aktorów.

Edytowane przez korn06
  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze to ,co już napisałem na FilmWebie Film prezentujący wydarzenia z 1683 roku,A na chorągwi orzeł w koronie który jest obecnie obowiązującym wzorem,a zauważyliście co trzyma kapłan?Czy to nie laska papieska Jana Pawła II ?Film zapowiada się super,ale z rekwizytami przesadzili.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie będą go długo pokazywać na ekranie. Jestem ciekawy jak pokażą szarże husarii? To powinien być najlepszy element filmu. A z tymi rekwizytami może to takie nawiązanie do papieża- Polaka, a chorągiew z godłem 3 RP będzie bardziej rozpoznawalna na świecie.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,jeśli taki miałby być ich cel,to poprostu chcą wykorzystać Świętej Pamięći Karola Wojtyłe sławe(niewiem jak to ująć)do nabićia kasy.Nie przypominam sobie,aby inny szanujący się reżyser przy produkcji filmu historycznego,tak postępował,poprawcie mnie jeśłi się myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000 post.

Mamy wyjaśnienie producenta na temat orła i krzyża, tak przypuszczałem ;)

Nawiązując do artykułu, który pojawił się na portalu gazeta.pl, dnia 2 października 2012, oraz licznych komentarzy i uwag użytkowników Internetu dotyczących godła Polski, które pojawiło się w trailerze filmu "Bitwa pod Wiedniem" chciałbym oświadczyć co następuje: moją decyzją na fladze niesionej przez husarię w filmie "Bitwa pod Wiedniem" widnieje współczesne godło Polski, którego wzór został wprowadzony 22 lutego 1990. Zabieg ten miał na celu pomóc zagranicznemu widzowi w skojarzeniu wojska Jana III Sobieskiego z Polską, do czego posłużył nam jej współczesny symbol. To samo dotyczy krzyża, który towarzyszy Markowi z Aviano przez cały film. Jest to krzyż Jana Pawła II, którego użycie w filmie ma znaczenie symboliczne dla mnie i dla reżysera filmu. Chcieliśmy w ten sposób złożyć hołd papieżowi, który dokonał beatyfikacji Marka z Aviano. Film obejrzeli przedstawiciele Kościoła i zwrócili uwagę na obecność tego krzyża jednak nie skrytykowali tego w żaden sposób.

Krzyż i flaga są pewnymi elementami, które nie są zgodne z prawdą historyczną jednak ich zastosowanie było celowe i miało na uwadze promocję Polski na świecie a nie zadowolenie historyków w kraju. Z tego samego powodu, nigdy nie mieliśmy wątpliwości, że husaria ma się pojawić w bitwie ze skrzydłami, nawet jeśli mija się to z faktami. To nie jest film, który ukaże się tylko w Polsce ale na całym świecie i został przygotowany dla widzów w różnych krajach, aby skojarzyli współczesną Polskę ze zwycięstwem i potęgą, a nie znali jedynie smutną stronę historii kraju, który został zniszczony podczas II wojny światowej.

Wracając do tematu flagi, jak słusznie zauważono orzeł patrzył w przeciwnym kierunku niż powinien. Za to oczywiście, jako polski producent filmu, czuję się odpowiedzialny i przepraszam wszystkich Polaków.

Alessandro Leone

http://www.filmweb.p... i krzyża-89540 Edytowane przez korn06
  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

-10/10 Nigdy naprawdę nigdy nie widziałem gorszego "tworu". Fabuła nie trzyma się kupy, z rzyci wzięte sceny, postprodukcja na poziome lat 30stych ubiegłego wieku, a może i gorzej. Gra aktorów fatalna, z całego filmu tylko ten aktor grający Marco jakoś się postarał. Stanowczo zalecam zapomnieć ,że Polacy brali w tym udział, to jest włosko-turecki szajs i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dno to dość łagodne określenie. Pomijając już opisane fatalne efekty czy bezpłciową grę aktorów, najbardziej bodzie moją znajomość naszej historii i szacunek do tego, co Sobieski zrobił pod Wiedniem - ten film obraża mnie jako Polaka. Sobieski potraktowany został w nim, nie jako król Polski który uratował dupy Habsburgom, ale jako jakiś podrzędny wódz zasranej prowincji Kazachstanu. Ogólnie to nie wiem dlaczego, całość miernej fabuły skupia się wokół mnicha, a nie na prawdziwych uczestnikach. I Polacy brali w tym udział. Jezu ... :wallbash:

Edytowane przez scigacz1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapłaciłem, byłem, widziałem i oczom nie wierzę. Dno, gniot taki, że się w pale nie mieści. Miałem wielkie nadzieje, że zobaczę więcej polskich postaci, albo chociaż chciałbym je widzieć dłużej niż 5 minut na cały film. Bitwa trwała może ze 25 minut, żałuję wydanych pieniędzy.

Edytowane przez Damianox213
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Meta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.