Skocz do zawartości

[Gothic II: Noc Kruka] The Dark Saga


Rekomendowane odpowiedzi

DarkSaga.jpg

Platforma: Gothic II: Noc Kruka
Data premiery: 26.12.2011 r.
Autorzy: Magic Team, Dark Saga Team
Autorzy spolszczenia: Taliasan, tyson90, arminas, gi3n3k1995, Pawciow, Madzia93230, Olaf i inni
Śr. długość rozgrywki: (ok. 40 godzin)


OPIS:

Spoiler

Dark Saga to modyfikacja rosyjsko-ukraińskiego studia Magic Team, działająca na platformie Gothic II: Noc Kruka. Opowiada historię awanturnika Alastera i jego przyjaciela - Marika.

Modyfikacja opowiada historię Alastera i jego przyjaciela Marika. Pewnego razu w vengardzkiej knajpie słyszą o legendarnej broni od pijanego pirata, a później zdobywają mapę, na której zaznaczony jest potężny artefakt - Czarny miecz. W czasie podroży do tajemniczej wyspy zostają zaatakowani przez piratów. Kiedy próbują uciec, okazuje się, że załoga ich statku to tak naprawdę piraci pod przykrywką. Dochodzi do walki na pokładzie między kapitanem a załogą, po czym bohaterowie wyskakują za burtę i płyną w stronę pobliskiej wyspy. Tam dowiadują się, że na brzeg przybyły już wilki morskie, które spodziewały się takiego obrotu wydarzeń. Alaster i Marik zostają sprzedani w niewolę. Od tej pory starają się uciec z orkowej niewoli, a przy tym zdobyć potężny skarb.


Cechy moda:

  • nowe miejsce - tajemnicza ogromna wyspa składająca się z wielu lokacji;
  • nowa fabuła oraz historia;
  • nowe stworzenia:
    - rudogryz i rudogryz wojownik;
    - strażnik świątynny;
    - królowa pełzaczy (drastycznie różni się od tej z Gothic);
    - wilk ożywieniec;
    - nieumarły pirat;
    - kraur;
    - karakus.
  • Nowe animacje takie jak: walka dwoma mieczami, posługiwanie się tarczą i orkową bronią;
  • wiele nowych animacji dla orków. Można powiedzieć że orkowie zachowują się teraz jak ludzie;
  • nowe umiejętności, przykładowo:
    - wytwarzanie strzał i bełtów;
    - przetapianie;
    - górnictwo;
    - wytwarzanie zbroi;
    - ulepszanie zbroi.
  • wiele nowych mieczy, kusz i łuków do wytworzenia;
  • nowa ścieżka dźwiękowa, stworzona przez znanego Muntuthela;
  • nowy ciekawy naród – Ferokijczycy, oraz znane z podstawowej serii frakcje;
  • interesujące zadania – jest ich ponad 90!;
  • ciekawe zakończenie, dające do myślenia nad kontynuacją.

GALERIA:

Spoiler

zu9bwH3.jpg  lZlyuGq.jpg  Mj5vag4.jpg

hwOJBdQ.jpg  H2Q1VUy.jpg  RcGR7dO.jpg

ifSnbn0.jpg  4T0zK5K.jpg  Vakm2jw.jpg

kgb9xuX.jpg  dOASWUH.jpg  6RGh5oK.jpg


Intro:

 

INSTALACJA:

Spoiler

Zalecana kolejność instalacji:

1. Zainstaluj oryginalną wersję gry Gothic 2: Noc Kruka.


2. Zainstaluj Dark Saga 1.0.4.0 w wersji rosyjskiej.


3. Zainstaluj wersję raportową 2.6.0.0-rev2 (fix) oraz Gothic Starter 2.8.


4. Zainstaluj Gothic 2 NOTR Systempack 1.7.


5. Zainstaluj spolszczenie The Dark Saga PL.
 

 

LINKI DO POBRANIA:

Spoiler

Mod:


Spolszczenie:


Źródło:  Site-logo.jpg
 

  • Dodatnia 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 Czasem robię sobie przerwę ze Stalkerem i gram właśnie w Gothica. Grałem we wszystkie części łącznie z modami, ale ten mod jakoś mi umknął. Ciekawie się zapowiada i muszę w niego zagrać, tym bardziej, że do tej pory pojawiło się sporo nowych patchy.

 

Ostatnio grałem w Gothic 3 - Zmierzch Bogów Edycja Rozszerzona i podobało mi się. Natomiast co do Arcania: Gothic 4 mam mieszane odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu sporo grałem w Gothica, wszystkie części, dużo czasu spędziłem także przy modach. 

Dark Sagę nie przeszedłem, sama pierwsza lokacja zajęła mi jakieś 2 dni, potem jakoś nie chciało mi się dalej grać, ale mod warty pobrania, zresztą.. to chyba najlepsza modyfikacja do Gothica 2 jaką widziałem, ruski dubbing orków jest genialny a samo spolszczenie na wysokim poziomie. 

 

W Returninga także grałem, ale nie ukończyłem, bardzo trudny mod, można go porównać do soljanki ze stalkera. 

  • Dodatnia 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Oczywiście ! W grze wcielamy się w hamerykańskiego agenta który musi odnaleźć broń masowego rażenia gdzieś na zapomnianym krańcu Rosji . Pod przykrywką podróżnika lądujesz balonem gdzieś w lesie i już na samym początku gry będziesz musiał zmierzyć się z gwałcicielem... Ucieczka to najlepszy wybór. Gra jest przesiąknięta takimi smaczkami, a ponadto zapożycza się dosyć często ze znanych produkcji filmowych ,growych itp. Ponadto logika jest tutaj zapędzona w kozi róg , kwesty zapętlone są pod-kwestami i czasem trzeba się porządnie nagłowić przy jakimkolwiek zadaniu. Trzeba zwracać uwagę na wszystko , bo zostać np. "homoseksułałem" jest łatwe a to też blokuje wiele pożytecznych umiejętności , a nawet samą możliwość ich nauczenia.  Staram się mówić ogólnikowo ponieważ nie chcę odbierać frajdy potencjalnym graczom, a " grając w grę " mogę zapewnić częstego banana na twarzy :) . Grałem dawno ,ale sam zastanawiam się czy nie wrócić do tej modyfikacji ,której ze względu na błędy niestety nie ukończyłem. Nadal polecam i czekam na opinie innych graczy !

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 30.04.2013 o 15:26, kozaq94 napisał:

Dzięki wielkie za moda , z wielką chęcią go sprawdzę . Natomiast ja polecam Podróżnik : za liniami wroga . następny mod do Gothic 2 NK . Jedna wielka karykatura matki Rosji :tongue: ,a czarny humor ,to tytuł przewodni moda . Szerze polecam :) .

Ogladalem filmiki z tego moda i muszę przyznać że zaciekawil mnie. Ale teraz może z innej beczki panowie gdyż potrzebuje pomocy :-( 

A mianowicie, ostatnio zainstalowałem sobie gothica 2 i mam problem gdyż się niemiłosiernie zacina. Windowsa mam 8.1, dodam że takie gry jak risen czy sniper ghost warrior 2 chodzą mi na laptopie bez problemów, jest jakiś patch, modyfikacją lub coś podobnego co usuwa przyciecia i spadki wydajności? Z ramka w grze sobie poradzilem, ale zacięć nie mogę ogarnąć, co do laptopa to górna półka nie jest bo jest dwurdzeniowy  Intel i5 a karta geforce 940m ( o ile dobrze pamiętam) a także jest jakaś zintegrowana Intel graphics, na obydwóch się tnie, i za cholerę nie wiem jak sobie z tym poradzić. Za każda pomoc będe niezmiernie wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, czernobyl10 napisał:

Zaktualizuj sterowniki, od tego bym zaczął, potem ustaw w opcjach zgodność ze starszymi wersjami systemu.

Sterowniki mam zaktualizowane :) a co do zgodności odpalam z XP sp3, dam sobie spokój chyba, bo w dzielnicy portowej nie da się przejść, takie lagi. Zmieniłem ustawienia na 1024x768 oraz dodałem XP sp2, ustawiłem na kartę zintegrowaną, nadal dupa, najwidoczniej nie jest mi dane w to grać :D

Pobawiłem się opcjami, zmieniłem grafikę znów na 1024x768x32, zmniejszyłem odległość rysowania i zanikanie obiektów na 160% i niby trochę lepiej jest, aczkolwiek dalej tak jakby szło po pile. Mógłby któryś z kolegów podesłać screena ze swoimi ustawieniami?  chodzi mi o rysowanie obiektów, zanikanie tychże obiektów, szczegółowość tekstur,modeli i takich tam, oraz rozdziałkę na jakiej gracie? bo ja na 1024x768 mam dwa czarne paski po bokach, Z góry dziękuję.

Jutro poszukam Gothica 1 i zobaczymy czy taki cyrk też występuje

Edytowane przez Naznaczony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, metek58 napisał:

@Naznaczony, napisz po kolei, co i jak instalujesz, by można było się odnieść do ewentualnych błędów, czy braków czegoś przy instalacji.

fakt, strzeliłem babola niemiłosiernego :( chodzi mi o zwykłą wersję gothica II, bez modów. Mój błąd,że prędzej nie poinformowałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się, jeśli lubisz klimat Gothic, to walcz z tym problemem do upadłego, aż uruchomisz grę i zapuścisz się w niezbadane lasy i jaskinie, tłukąc po drodze podstępnych i krwiożerczych przeciwników. Jakby co, możesz na moją i @smoxa pomoc liczyć. Nadmieniam, że paramy się też tłumaczeniami modów do Gothic 1, Gothic 2 i nawet tłumaczyliśmy Gothic Alternatywa 3. Trochę pojechałem z chwalusiem, ale co tam.

  • Dodatnia 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, metek58 napisał:

Nie poddawaj się, jeśli lubisz klimat Gothic, to walcz z tym problemem do upadłego, aż uruchomisz grę i zapuścisz się w niezbadane lasy i jaskinie, tłukąc po drodze podstępnych i krwiożerczych przeciwników. Jakby co, możesz na moją i @smoxa pomoc liczyć. Nadmieniam, że paramy się też tłumaczeniami modów do Gothic 1, Gothic 2 i nawet tłumaczyliśmy Gothic Alternatywa 3. Trochę pojechałem z chwalusiem, ale co tam.

Obadałem lepszy pomysł, olałem laptopa, przytargam stary komputer, powinno lepiej chodzić :D Stary dobry XP, bo dla mnie win 8.1 to shit, mam na lapku takie zamuły,że szok, ewentualnie nie chcie się kutafon włączyć i pisze aby jeszcze raz uruchomić. Albo laptop pójdzie do serwisu albo ja do lekarza po środki uspokajające :D

 

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chwała Ci. Jak uruchomisz kompa i ruszysz grę, to nie zapomnij tu o tym wspomnieć, jakby coś tam jeszcze zgrzytało. Ja też nie mam zaufania do Windows wyżej jak SIEDEM, ale to tylko moje odczucie, inni mogą mieć odmienne zdanie i jak im hula wszystko, to nie spodziewam się z ich strony skarg na system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie komputer stoi w koncie, nie mam jak go podłączyć...a  tak na serio mam takiego lenia w dupie że nie chce mi się kabli do niego szukać :) Co najlepsze miałem go przez jakiś czas podłączony, a nawet na nim grałem,lecz dostęp do niego był zły gdyż miejsca by się rozsiąść nie miałem więc odłączyłem kable z zamiarem przeniesienia go, aczkolwiek znalazłem co innego do roboty i kable gdzieś pizgłem :Dfakt faktem tamten komputer to już dziadek i mam z nim taki problem,że windows sie nie chciał zainstalować, ale po kiku próbach jakoś się udało, będę musiał w nim tylko wymienic procesor i płytę główną, na jakieś leciwe już modele i znów wgrać XP i dziadek jeszcze mi posłuży :D Miałem po prostu nosa, bo chciałem go oddać kumpeli, ale powiedziałem,ze może jeszcze się przydać, i się przydaje, diablo II na nim śmiga aż miło :D

A co do gothica II jak odpalę to na pewno dam znać, wiem,że na nim Gothic Mroczne tajemnice fajnie śmigały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na iGPU Gothic II będzie ciął, nie ma siły. Ja się mierzyłem z tym samym problemem. Jednakże: 

Jeśli należysz do grupy uparciuchów jak Ja to możesz spróbować kilku rzeczy.

Zmienić ustawienia relokacji pamięci: http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/630027-Gothic-2-is-going-down-with-HD4870-1GB

Ustaw np. na takie:

zTexCacheOutTimeMSec=960000
zTexCacheSizeMaxBytes=128000000
zSndCacheOutTimeMSec=40000
zSndCacheSizeMaxBytes=80000000

Możesz zainstalować Gothic Service Pack 1.4 - http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=29382

Gothic II Community Patch - http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/848246-Release-Gothic-II-Community-Patch-v2-10

Ewentualnie w BIOSie twojego lapka przydziel mu więcej pamięci dla grafiki.

Zmniejsz zasięg widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.