Jump to content

Jak przywrócić wygląd aero w Windows 7?


metek58
 Share

Recommended Posts

Mam problem. Dziś, po włączeniu kompa, znikło ustawienie aero pulpitu i jest uboga wersja. Próbowałem PPM i wejście w personalizację, ale okienko "Kompozycje systemu Aero" jest nieaktywne. Czy ktoś wie, co mogło spowodować wyłączenie tej opcji i czy wiadomo komuś, jak mam wymusić na kompie, powrót do normalności. Proszę o pomoc, bo na tym etapie, jestem za krótki.

Link to comment
Share on other sites

Chcę dodać, że poniżej w "Kompozycje podstawowe i o dużym kontraście", też okienko Podstawowy Windows jest nieaktywne.

@Metek nie złapał Ci komputer czasem jakiegoś wirusa. Spróbuj przywrócić system z punktu przywracania, stan przed awarią.

Spróbować można, ale mam płatnego Nortona i chyba by nie przepuścił dziada. Najlepiej przeskanuję cały system i wtedy się okaże, czy załapał jakiś szajs.
Link to comment
Share on other sites

Powyżej masz kompozycje systemu areo, tam spróbuk włączyć.

W poście nr 1 napisałem, że nieaktywne to jest. Skanuję kompa i pokazuje, że wykrył i usunął 35 zagrożeń. Zobaczę ile wykryje po zakończeniu skanowania, ale to potrwa, bo jest 1500 GB do przejrzenia.
Link to comment
Share on other sites

Wczoraj był przy kompie mój 14-letni syn, może i on coś grzebał, ale jak zamykałem system, nic podejrzanego nie zauważyłem. Jak rano zapuściłem kompa, to od razu pojawił jakiś komunikat (nie zdążyłem przeczytać), było coś o tym, że nie może się połączyć, czy włączyć coś z opcjami systemu i miałem pulpit bez areo. Może pamięć siadła, czy co?

Przeskanuj dokładnie Malwarebytes Anti-Malware i Spybot - Search & Destro- ja tych dwóch programów używam.

W tej chwili, już od dobre pół godziny, Norton (wersja płatna, to chyba zrobi to dobrze) skanuje całego kompa. O wynikach poinformuję, po zakończeniu skanu.
Link to comment
Share on other sites

Zanim zaczniesz grzebać..idź do panelu sterowania zakładka..Informacje o wydajności i uruchom ocenę komputera przez windows. Po ponownej ocenie sprawdź czy styl aero jest aktywny. Napisz jaką ocenę dał system. Jeżeli nie pomoże trzeba szukać głębiej. // Komunikat mógł być o słabej wydajności dla aero i dlatego zablokowało styl.

Link to comment
Share on other sites

Ok, @malakas, uruchomiłem samokrytykę systemu jak przeleci, to dam znać. Tu wrzucam screena z CClinera z autostartu. Ten BCU po wyłączeniu w CCliner, za jakiś czas jak zajrzę w CCliner, to znów włączony, cholera. Tu screen wydajności.

post-1615-0-65441600-1354528988_thumb.pn

post-1615-0-01523900-1354529596_thumb.pn

Edited by metek58
Link to comment
Share on other sites

Tu zamieszczę w kolejności screeny z CClinera, jakie opcje mam uruchomione. Włos się jeży, ale które można bezszkodowo wyłączyć?! Jak ktoś ma dobrze obcykane, co mógłbym spokojnie wyłączyć z tych podanych pozycji, to proszę o sugestie, za co z górki dziękuję.

post-1615-0-29774000-1354533331_thumb.pn

post-1615-0-85792900-1354533377_thumb.pn

post-1615-0-82396000-1354533398_thumb.pn

post-1615-0-42604100-1354533416_thumb.pn

post-1615-0-34767500-1354533445_thumb.pn

post-1615-0-17060300-1354533466_thumb.pn

Link to comment
Share on other sites

Otwórz:

W pasku start wpisz msconfig i przejdź do zakładki uruchamianie. I jak możesz do daj screeny z całości. Niestety nie można powiększyć okienka więc nie wiem czy wszystkie uruchomione funkcje Ci się pokażą jak się nie zmieszczą to daj dwa screeny.

Link to comment
Share on other sites

Można wyłaczyć: Windows: u torrent Dropbox Internet Expolrer: wszystkie Firefox: adobe, google,nvidia,picasa, realplayer, winamp Poza tym wejdź do zakładki Dodatki i tam wyłącz i usuń zbędne Zaplanowane zadania: ja mam aktywne 3, większość twoich nie wiem do czego służy Menu kontekstowe: które są zbędne to wyłącz

Link to comment
Share on other sites

Po namyśle, nie będę nikomu na odległość zawracał gitary. Sądziłem, że to łatwa sprawa, wyłączyć i kwita. A tu nie, trzeba głębszej analizy, więc zaproszę kogoś z odpowiednim doświadczeniem w tym temacie i sam obejrzy, co potrzeba, a co nie. Najprościej, to zrobić format i postawić system od nowa, to najlepsze lekarstwo. Ale tyle tu dobrych gier powgrywanych, to potraciłyby chyba coś, po obaleniu systemu. Dzięki wszystkim za rady, system wrócił i odzyskał sprawność.

Link to comment
Share on other sites

W ten sposób nie nauczysz się nigdy a takie podstawowe rzeczy warto wiedzieć. Są do tego narzędzia bardzo proste w obsłudze np

1...http://www.programos...ess-viewer.html.

2...http://www.dobreprog...dows,12766.html.

3...http://www.dobreprogramy.pl/WinPatrol,Program,Windows,13058.html

Można wyczyścić autostart i zbędne procesy.

Link to comment
Share on other sites

@Metek najlepiej to powiedz synowi aby uzgadniał z Tobą co chce instalować bo przez takie instalowanie można mieć problemy z systemem.

Tak, można synowi powiedzieć, ale przy jego 14-tu latach na karku, to ni jak oduczyć go eksperymentowania. Sądzę, że nieuchronnie zbliża się czas obalenia systemu. Ma dwa lata, to ma prawo nałapać różnego syfu.

Można wyłaczyć:

Windows:

u torrent

Dropbox

Internet Expolrer:

wszystkie

Firefox:

adobe, google,nvidia,picasa, realplayer, winamp

Poza tym wejdź do zakładki Dodatki i tam wyłącz i usuń zbędne

Zaplanowane zadania:

ja mam aktywne 3, większość twoich nie wiem do czego służy

Menu kontekstowe:

które są zbędne to wyłącz

Dzięki @korn06, wyłączyłem większość. Przyznam, że nie zaglądałem w dalej w okienka w CCliner, jak do pierwszego slotu.

Czy to mogłoby być przyczyną zablokowania Aero w moim kompie? Coś dalej się dzieje, bo raz załącza się komp z Aero, a jak nie , to pokazuje się wtedy ten komunikat. To chyba czas na obalenie systemu i postawienie go od nowa.

post-1615-0-38013500-1354604525_thumb.pn

Edited by metek58
Link to comment
Share on other sites

Obaliłem system, postawiłem na nowo i nie ma teraz ostrzegawczych komunikatów. Aero dziala tak jak trzeba. Po prawie dwuletnim pobycie systemu na kompie, należalo go odmłodzić, bo zapewne nalapał różnego szajsu. @Kris, a co po tym netsh winsock reset się miałoby wydarzyć?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity