Skocz do zawartości

Co myślicie o tej karcie, nVidia Quadro K5000 Kepler


piotr12

Rekomendowane odpowiedzi

Ta karta nie jest do grania, ta karta jest do zastosowań profesjonalnych, w firmach do podpięcia kilku monitorów, bądź czegoś o wielkiej rozdzielczości, i pracy w profesjonalnych programach CAD'owskich, gdzie trzeba sporej mocy obliczeniowej. Pewnie nawet niema optymalizacji dla niej i gry mogły by tak samo działać jak na starym 560ti...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie taka cena to by każdy chciał taką mieć,za 10-lat będzie kosztować jak przeciętny radek.Do tworzenia modyfikacji itp.to dobra rzecz ,jakby były płatne mody to warto by było taką mieć,o ile by ta wydana kasa się zwróciła w krótkim czasie.

Edytowane przez piotr12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz technika prze do przodu,teraz nie które gry potrzebują dobrej karty a co będzie za 2-3 lata,te karty co teraz są ATI model 6xxxx i 7xxxx do będą za słabe,przykład Stalker 2 każdy miał okazje pograć i na forum nie którzy opisywali że muliło itd.Takie gry jak Stalker 2 i niemu podobne będą powstawały i nikt na to nie ma wpływu,chcesz grać i mieć przyjemność z grania bez przycinek i mulenia,jak powstają takie karty to i ze sterami nie będzie problemu żaden producent kart graficznych ,nie oleje ot tak sobie, klienta ze sterami gdy karta kosztuje wiele kasy ,bo nikt by nie inwestował w taki sprzęt gdy nie ma dobrego wsparcia ze strony producenta.Nikt by nie kupował by czegoś wiedząc że za nie cały rok żadnej pomocy nie otrzyma ze strony producenta i stron z upgrade.

Edytowane przez piotr12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co,że co ,może nie jest dopracowana gra ,brak dobrej optymalizacji w grach,wina zawsze leży po stronie twórców gier.Widać gołym okiem, wielu na forum opisuje jakie zmiany w swoim sprzęcie chcą dokonać procki i7 dobre płyty główne itp,porównuję podaną kartę do realiów,większość zmienia części ,bo te co są to już zużyte ,i nie podołają nowym tytułom które się pojawią w przyszłym roku ,a co będzie za dwa-trzy lata,taką jaką podałem i inne podobne za parę lat a nie kilka lat będą standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co ?

Co,że co ,może nie jest dopracowana gra ,brak dobrej optymalizacji w grach,wina zawsze leży po stronie twórców gier.Widać gołym okiem, wielu na forum opisuje jakie zmiany w swoim sprzęcie chcą dokonać procki i7 dobre płyty główne itp,porównuję podaną kartę do realiów,większość zmienia części ,bo te co są to już zużyte ,i nie podołają nowym tytułom które się pojawią w przyszłym roku ,a co będzie za dwa-trzy lata,taką jaką podałem i inne podobne za parę lat a nie kilka lat będą standardem.

@piotr12, nie wiem, co paliłeś, ale też chcę trochę :biggrin:

Palę normalne papieroski ,inne rzeczy nie interesują mnie.

To ktoś cię oszukuje, to nie są normalne papierosy, skoro grałeś w stalker 2, który nie wyszedł. XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę normalne papieroski ,inne rzeczy nie interesują mnie.

Przecież żartowałem, człowieku. Po prostu S.T.A.L.K.E.R 2 jeszcze się nie ukazał i nie wiadomo, czy się ukaże, a Ty piszesz, że wszyscy grali i wiedzą, jakie ma duże wymagania. No to zażartowałem, ale widzę, że mi nie wyszło :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepraszaj ,Papaczos Np.CryZone to tak jakby był to Stalker 2 bo takiego chcą stworzyć Stalker-a właśnie na takim silniku i tym się sugerowałem jako Stalker 2 jak będzie miał takie wymagania to za parę lat gry będą jeszcze bardziej wymagające graficznie i tu odnoszę się do tej podanej karty graficznej,gry robione są pod naturalne zachowania jak w rzeczywistości choć to jeszcze daleka droga by gra wyglądała tak jak to widzimy za oknem ale kiedyś to nastąpi i takie karty jak są obecne to mogą leżeć i kwiczeć na półce bo tego nie obrobią co zaoferuje dany koncern gier,a taka grafika co podałem i podobne to rozwiązały by problem z przetworzeniem grafiki w części lub w całości w zależności od danej gry czy innej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ @Piotrze - kumotrze - czyż nie dociera do Twej osoby to co było tu już opisane? To nie jest karta do gier. To jest karta klasy MATROX (który notabene jest klasą już sam w sobie) przeznaczona do pracy na profesjonalnych programach do grafiki czy projektów typu CAD-CAM (gdybyś chciał sobie np. zaprojektować nadwozie samochodu to właśnie na takim programie i sprzęcie) - nie nadaje się do gier i pomimo swoich dużych możliwości - bardzo prawdopodobnym jest że nawet byś na niej SoC nie odpalił. Bo nikt do tego sprzętu nie robi sterowników dla multimediów (oczywiście oprócz podstawowych) A co do nowych grzejników graficznych - pamiętam jak się zastanawiałem jaki zegar będzie w prockach za 2-3 lata. Mój Athlon XP miał wtedy 2.2GHz. I dalej mają tyle. Tylko że na 4-6-8 rdzeniach. To samo będzie z grafiką do gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Athlon XP miał wtedy 2.2GHz. I dalej mają tyle. Tylko że na 4-6-8 rdzeniach. To samo będzie z grafiką do gier

To prawda już jakiś czas temu porzucono częstotliwość taktowania procesorów na rzecz innych parametrów, a było to konieczne ponieważ przy ówczesnej technologi chipy zamieniały się w grzałki ze względu na pobór mocy. Czasy technologii 90 i 60 nm.

Karty graficzne dojdą również do pewnego pułapu gdzie konstruktorzy powiedzą ...stop to już się nie mieści... i przeprojektują architekturę na inną dostosowaną do dostępnych technologi.

Problemem będzie jednak zawsze software który nigdy nie podąża w parze ze zmianami i większa część możliwości sprzętu po prostu jest niewykorzystana.

Były już dawno karty dwa rdzenie w obiegu. W 2008 roku jedną z ciekawszych była podwójna Radeon 4870 x2 bardzo wydajna na tamte czasy, ale system pobierał 320 W w spoczynku... :smile: , a podczas gry bagatela 550 W...to taka ciekawostka. Plus sytuacji to dodatkowy grzejnik w pokoju.

Co do karty w temacie to...jeżeli mamy firmę tworzącą projekty graficzne to dlaczego nie.. :smile:, ale tylko w takim zastosowaniu.

Możesz liczyć na lepszą interakcję podczas prac projektowych z najbardziej złożonymi modelami, bogatsze detale sceny i efektów w tworzonej treści i szybsze rezultaty podczas przetwarzania rozległych zbiorów danych w badaniach naukowych.

Jedyna pewna rzecz to, to że nowinki graficzne są potem sukcesywnie przenoszone do architektury użytkowej, czyli kart przeciętnego Kowalskiego. Niestety robi się to ostrożnie ponieważ rynkiem rządzi popyt i nikt nie rzuci się na produkcję sprzętu dla wybranych, tak samo jest z softem. Jest oczywiste że wydanie gry z grafiką którą obsłuży 30 % komputerów to samobójstwo dla producenta.

Ja bym wolał, by twórcy gier i wszyscy z tym związani, przykładali większą wagę do fabuły i grywalności, a nie do trawek, listków i obłoczków zwiększających wymagania.

Tutaj @smox jak dla mnie ujął wszystko w jednym. Nowym produkcjom (z wyjątkami) brak jest pomysłu na fabułę, a pakowane są grafiki by zmusić grono graczy do sprzętowych zakupów.

Plus.. rozwój całej technologii kart graficznych i DX

Minus...koszty związane z zakupem nowego sprzętu by te grafiki zobaczyć

Łatwo się przekonać, że nawet tak stara karta jak wymieniona Radeon 4870 z 1 GB RAM (oczywiście nie ta z dwurdzeniowym GPU) jest w zupełności wystarczająca dla większości dostępnych gier..wszystko inne to napędzanie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło wam do głowy że kiedyś powstaną gry co mocą takiej karty będą obsługiwały gry , mały przykład Skyrmin ,Widziałem gdzieś filmik jak znajdę linka to zapodam ,to grafika do możliwości zrobiona i ciekawe jaka karta to obsłuży ,nie było komentarza na jakim sprzęcie to było ,woda cienie itd.to wyglądało jak w realiach aż by chciało by ten efekt zobaczyć w Stalkerze. A pro po fabuły wystarcza mi taka jaką tworzycie w modach i tu wam chwała bracia Stalkerzy :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, producenci muszą na nas zarabiać i nie wyskoczą z taką grafiką bo by byli w pułapce. Coraz trudniej wymyślić dobrą fabułę więc naganiają "owieczki" na grafikę. Jak wystrzelą z fotorealistyczną grą to co im zostanie ? A to co widziałeś to pewnie było demo technologiczne, sporo takich widziałem, już parę lat temu doszli da takich możliwość i jakich do dzisiaj nie widać. Oczywiście nie wszystko jest dla ludzi dlatego przytoczę tu przykład dema technologicznego unreala 4 http://www.youtube.com/watch?v=RmtiQpTPfg0 Szczerze powiedziawszy nie wyrywa organów, ale gry z taką grafiką dopiero się pokazują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.