Jump to content

Edytowanie informacji o schowkach - szukam plików odpowiedzialnych.


The Emperor
 Share

Recommended Posts

Mam nadzieję, że jest to odpowiedni dział...otóż potrzebuję pomocy przy edycji informacji nt. schowków w czystej wersji gry (oryginalny -niemodowany stalker shoc 1.0004.)

Każdy pamięta, jak przeszukując ciała stalkerów - otrzymywaliśmy informacje o schowkach - jednakże zdarzało się, iż tę samą informację otrzymywaliśmy po kilkadziesiąt razy, w związku z czym - w skrytce było np. 10x, 15x krotność zawartości. Mało tego - informacje o tym samym schowku uzyskiwaliśmy od całkowicie różnych nieboszczyków. Grając w stalkera Czyste Niebo - sytuacja była zupełnie inna, otóż trup dawał max. 1 informację o skrytce, tak że się nie dublowały, co ciekawsze - można było informację kupić.

Czytałem trochę poradników za pliki odpowiedzialne za generowanie przedmiotów po zabitych, czyli pliki:

  • death_items_by_communities.ltx
  • death_items_by_levels.ltx
  • death_items_count.ltx
ale nie ma tam informacji nt. schowków.

Sam plik schowków treasure_manager.ltx umożliwia co prawda edytowanie zawartości, ale tutaj chodzi o samą informację o schowku.

Tak sobie myślę czy może plik death_manager.script nie odpowiada za generowanie informacji o schowkach. Porównałem pliki z SHOC i Czystego Nieba...występuje tam trochę różnic, ale nie znając się na skryptach...proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu, być może dla doświadczonych modderów - temat jest banalny.

Link to comment
Share on other sites

Hej! Mam bardzo mizerne pojęcie o edytowaniu plików, ale może ten mały modzik do Czystego Nieba Ci trochę pomoże (zobaczysz, w czym gościu mieszał). W spoilerze masz pełny opis i linki do niego. Jeżeli znasz dobrze angielski, albo rosyjski, polecam oficjalne forum GSC - dział modowanie - to istna kopalnia wiadomości w tym temacie, poniżej link do strony głównej forum:

http://www.gsc-game....munity&s=forums

A tu o wypełniaczu schowków (tekst mój, jest w dziale "mody do CN")

Bardzo fajny, malutki modzik, który zupełnie przypadkiem znalazłem na MODDB. A łata i poprawia on coś, co już od Cienia Czernobyla mnie drażniło, a mianowicie fakt, że nieważne było fizyczne znalezienie schowka (bo zawsze wtedy był pusty), ale ważne było otrzymanie samej informacji o schowku. Dopiero wtedy schowek się wypełniał i mogliśmy go opróżnić.Ten modzik powoduje, że wszystkie schowki w Czystym Niebie są pełne i gra się w nie teraz tak, jak w Zew Prypeci, czyli znajdujesz schowek - cieszysz się jego zawartością. Mało tego, ponieważ wreszcie mam chwilę czasu, kupiłem polską wersję CN (do tej pory miałem tylko kupioną przez Steam wersję angielską) i zacząłem grać w spolszczony mod SGM dla CN i wgrałem ten modzik - działa na razie super - grałem około 8 godzin bez żadnych błędów ani wylotów.

Mod (modzik) można ściągnąć stąd:

http://www.moddb.com...ds/stash-filler

Po wypakowaniu, gamedatę wrzucamy do katalogu głównego gry (można chyba też spokojnie wrzucać na gamedatę innego moda) i standardowo zmieniamy linijki w fsgame.ltx

Powodzenia :thumbsup:

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

Papaczos, Cichy - dzięki za info, jednak nie do końca o to mi chodziło...problem w tym, że mod jest do Czystego Nieba, natomiast ja próbuję swoich sił modując SHOC - gdzie pliki za bardzo się różnią. Sama idea ukrytych schowków - jak miało to miejsce w CoP oddaje większy realizm grania, jednak grając (już nawet nie zliczę razy) wielokrotnie w SHOC (tak z modami jak i bez) schowki mają tę samą lokalizację - każdy zna ją na pamięć...ile to razy przeszukiwałem "schowek Worpała" czy "łup pod krzyżem"...zbyt dużo razy - jeśli na wstępie będą tam fanty - wówczas wybierzemy je na samym początku, pamiętając o lokalizacji schowka. Rozwiązaniem było by stworzenie nowych schowków, ale pierwotne lokalizacje są zbyt małe na ich skuteczne ukrycie, chyba żeby zrobić przezroczystą teksturę plecaka (niczym exo w Solijance), albo kod do schowka, bez którego go nie otworzymy. Już abstrahując od tego, chciałem aby info o schowkach było trudno dostępne, np. za kasę albo za zadania...już w ostateczności - z ciała zabitego stalkera...dlatego szukam plików odpowiadających za dodawanie informacji o schowkach w SHOC.
Przeszukałem ten temat: LINK
jest tam określony skrypt, ale jakoś trudno się do niego zabrać bez wiedzy - jak to zrobić.
W każdym razie - dzięki za info, zwłaszcza stronę GSC.

EDIT:
w pobranym modzie znajduje się tylko 1 plik treasure_manager.script
on jest kluczem do rozwiązania problemu, występuje również w SHOC.
Spróbuję go rozkminić, jakby ktoś miał pomysły - piszcie w temacie.

  • Positive 1
Link to comment
Share on other sites

@ The Emperor to nie jest takie proste próbowałem to zrobić w wersji bez modów (patch 1.004) zaczeły się dziać cuda z grą,nie jestem pewny może to wina patchy nie mam zabardzo czasu na razie się tym zajmować,spróbuj na czystej nie spatchowanej wersji.Prawdopodobnie gra nie będzie się ładować , lub ci tak zwolni że nic nie pograsz.Zobacz też na forum stalker w dziale tworzenie modyfikacji.

Edited by kmicic0
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.

Comunity