Skocz do zawartości

Wylot z logiem Out of memory


JARO19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od jakiegoś czasu ponownie zacząłem grać w Tajne Ścieżki 2 i dzisiaj 1-szy raz miałem wypad z logiem, out of memory przy przejściu z martwego miasta do lasu,(po zadaniu z Mahometem).

Czytałem że jest na to fix, ale dla Soljanki i od 3GB ramu,a ja mam tylko 1,5GB. Moje pytanko czy mogę użyć tego sposobu?

Exp[b][/b]ression	: fatal error
Function	  : _out_of_memory
File		  : E:stalkerpatch_1_0004xrCorexrDebugNew.cpp
Line		  : 359
Description   : <no exp[b][/b]ression>
Arguments	 : Out of memory. Memory request: 72230 K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ramu nie poszerzysz na siłę. Ten fix umożliwia grze używanie więcej niż 2 GB RAM. Natomiast w odpowiednich tutoriałach opisano jeszcze kilka środków optymalizacji wykorzystania pamięci, przede wszystkim to co pisze scigacz1975. Jeszcze warto wyłączyć wszystkie zbędne programy w tle. Jeżeli wylot zdarza się tylko na przejściach między lokalizacjami, to wystarczy włączyć grę ponownie i wgrać autosave.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając w Powrót Szramy cz.1 miałem ten wylot za każdym razem jak wchodziłem na lokacje Wilcze Legowisko. Ładowałem autosave z wejścia na Wilcze Legowisko i szedłem dalej bez problemów. Niestety jeśli błąd pojawia się konsekwentnie za każdym razem, to raczej trudno się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że jest na to fix, ale dla Soljanki i od 3GB ramu,a ja mam tylko 1,5GB. Moje pytanko czy mogę użyć tego sposobu?

Fix jest ogólnie do gry Stalker i działa niezależnie od modów. Problem to ilość RAM w komputerze...u Ciebie jego zastosowanie nic nie zmieni ponieważ patch odblokowuje obsługę ponad 2 gb RAM.

Ustaw pamięć wirtualną tak jak mówi @scigacz1975 i jeżeli błąd zacznie pojawiać się często to wyłącz grę i komputer co jakiś czas...wówczas zwolni się plik wymiany.

Powinieneś pomyśleć nad zakupem RAM bo 1,5 GB to bardzo mało nie tylko do gier, ale nawet dla systemu...może nie na jałowym biegu, ale po uruchomieniu kilku aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi,zrobiłem tak jak zaproponował ścigacz1975 i problem znikł;).Mam nadzieję że się nie powtórzy. Co do ramu to zdaję sobie z tego sprawę że to mało 1.5GB, miałem mocniejszego kompa, ale wyszło tak a nie inaczej i na razie muszę zadowolić sie, tym co mam.

  • Dodatnia 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.