Skocz do zawartości

Kilka pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, a zatem:

 

1. Na początku w schowku Kostii znajduje się 20 szt. amunicji 12.7 mm. Co to za broń, jak ją najszybciej znaleźć i jak się sprawuje w porównaniu z HK417?

 

2. Jaka jest najszybsza możliwa droga (u kogo kwesty brać) aby dostać się na lokacje CoP'a?

 

3. Embriony znajduje się tylko w schowkach Kostii, czy są jeszcze jakieś zadanka z tego typu nagrodą?

 

4. Co to ta amunicja izomorficzna i gdzie szukać? Znalazłem 2 czekany i 1 magazynek 5,45 a wybieram się do CEA-2 zakończyć grę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie grałem w soljankę ale z tego co pamiętam to:

 

1. A czy to nie była amunicja do jakiegoś zwykłego pistoletu ? 

 

2. Po zakończeniu wszystkich zadań trafisz do Zatonu. Ale jest pusty, więc można tylko pozwiedzać. 

 

3. Pamiętam że była możliwość zdobycia ich na różne sposoby. Na pewno za jakieś kwesty (chyba u Akima), i znajdowały się w różnych skrytkach. 

 

4. Tą amunicję chyba trzeba szukać przy gościach którzy noszą broń maskującą, jak np. bizon. Ale nie jestem znów pewien. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1cd. Nie ma szans aby 12,7 x 108 było pociskiem pistoletowym. Nawet w przeczywistości to niemożliwe bo odrzut łamałby nagarstek xD. To na bank jest wielkokalibrowy karabin snajperski lub rusznica ppanc.

 

2cd. Szkoda. Ale tylko Zaton czy każdą lokację można zwiedzać?

 

4cd. Ale co to za amunicja? Co ona takiego daje?

 

Za 3 dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ad1.) jest to pocisk do karabinu snajperskiego Karabin B-94, osiągalnego na etapie wyprawy do Prypeci, w sejfie u Czarnego Bagiennego Doktora - dostęp za pomocą anomalii przestrzennej typu sfera/pęcherz [po zabraniu niebieskiej książki w siedzibie monolitu - stacjonuje tam lider Charon]. Sama broń jest oznaczona jako wpn_b94 i zawarta w pliku w_b94.ltx [katalog: gamedataconfigweapons] Poniżej wyciąg z opisu broni.

Ciężki samopowtarzalny wielkokalibrowy karabin snajperski. Przeznaczony do rażenia lekkoopancerzonych i nieopancerzonych celów na dystansie do 1500 m, a także wrogiego personelu za osłonami i w środkach ochrony indywidualnej na dystansie do 1000 m.n Oryginalne rozwiązanie konstrukcyjne — dla wygody transportu broń może składać się na pół (przy tym przecięcie lufy i komory zasłaniane jest specjalnym mechanizmem w celu uniknięcia zanieczyszczenia). Odrzut przy strzelaniu jest znacznie zmniejszony dzieki zastosowaniu skutecznego hamulca wylotowego i amortyzującej stopy.n Przy strzelaniu snajperskimi nabojami na odległość 100 m seriami po 4-5 wystrzałów przekrój rozrzutu nie przekracza 50 mm (u SWD dany współczynnik jest mniej więcej 1,5 raza gorszy). Energia początkowa kuli przy strzale z W-94 przewyższa takową u SWD mniej więcej 5 razy. Jeden z minusów tego karabinu jest bardzo głośny odgłos strzału. nPodstawowe charakterystykin • Kaliber 12.7mmn • Nabój 12.7x108n • Masa 11,7 kgn • Długość: w położeniu bojowym 1700mmn • Długość: w stanie złożonym 1100mmn • Długość lufy 1100mmn • Początkowa prędkość pocisku  900m/sn • Szybkostrzelność 15-20s/mn • Pojemność magazynka 5 nabojówn • Donośność maksymalna 2000m.

  • Ad2.) jak koledzy wspomnieli, lokacje są puste ponieważ mod nie jest skończony...dostęp - na końcu fabuły.
  • Ad3.) embriony znajdują się w b. wielu schowkach...trudno wszystkie wymienić, natomiast plik treasure_manager.ltx jest odpowiedzialny za znajdywane przedmioty. Musiałbyś poszukać sekcji - są to wpisy odpowiadające za poszczególne embriony.  Są one również sprzedawane przez Pustelnika na niezbadanych Terenach. Co do zadań...pamiętam że Znawca Bagien zleca znalezienie 2 embrionów zombie [później pozwala Ci je zatrzymać], zaraz po zadaniach na Starej Wsi. Generalnie - mało jest zadań, w których embriony są nagrodą.

Wykaz Embrionów:

 

mutant_krovosos_cocoon    

mutant_burer_cocoon      

mutant_zombie_cocoon      

mutant_snork_cocoon        

mutant_flesh_cocoon        

mutant_gigant_cocoon      

mutant_poltergeist_cocoon  

mutant_psevdodog_cocoon      

mutant_dog_cocoon        

mutant_controller_cocoon    

mutant_chimera_cocoon      

mutant_boar_cocoon       

mutant_tushkano_cocoon    

mutant_psydog_cocoon      

mutant_cat_cocoon

  • Ad4.)Amunicja izomorficzna posiada zwiększoną moc obalającą, generalnie nie jest dostępna, natomiast potrafiąc edytować np. przedmioty za zadania czy pliki handlarzy, można ją dodać. Znajdywana rzadko...głównie po zabitych. Występują następujące rodzaje [zawarte w pliku weapons.ltx] są to:
  • ammo_5.45x39_izomorf
  • ammo_7.62x54_izomorf
  • ammo_9x39_izomorf
  • ammo_zhekan_izomorf

więcej grzechów nie pamiętam....

P.S - mam nadzieję, że nie jest zbyt późno na odpowiedź w temacie.

  • Dodatnia 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ehhh... I znów problemy:

1.Mam misję na zaginioną grupę uczonych ale Sucharow nie chce ze mną gadać (naznaczony wybierasz się do zwęglacza, pogadamy jak wrócisz) problem w tym, że na zwęglaczy byłem ze 3 razy.

2. Wkręt mnie wkręcił czyli: Dałem mu na miotacz ognia materiały, a ten zniknął, a musze mu jeszcze oddać imadło.

 

I co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odblokowanie kolejnej misji, to wpierw musisz oprócz wyłączenia mózgozwęglacza również wykonać zadanie na poszukiwanie zabójców Kła, z resztą zobacz tutaj w sekcji Poszukiwanie zaginionej ekspedycji - pkt.9. Co do Wkręta...powiem szczerze - nie miałem zadania na miotacz ognia, na imadło - tak, ale na miotacz ognia niestety - po wykonaniu zadania z imadłem u Wkręta nie pojawia się to zadanie, chociaż wiedziałem że takie powinno być. Byłem wielokrotnie. Nagrodą za imadło jest mózg kontrolera, ale tak naprawdę na terenie elektrowni znalazłem ok. 11 tych mózgów, więc nie jest to kluczowa dla fabuły postać. Może ktoś będzie wiedział i odpisze...może być i tak że Wkręt "wącha kwiatki od spodu"...jeśli masz save z Magazynów sprawdź czy postać żyje. Nie wszystkie zadania w soli są oskryptowane do tego stopnia, iż po śmierci zleceniodawcy zadanie ulega anulowaniu, przykład to antyzombin dla wartownika Wolności - jak zginął, to wpis w PDA pozostanie do końca jako zadanie w trakcie realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzuce pytanie 

 

Miałem dać Lisowi apteczki. Wziąłem zadanie , poszedłem zbierać apteczki , (zapomniałem o nim , nie chciało mi się iśc do Lisa ) i w pewnym momencie już po kilku dniach od wzięcia zadania zobaczyłem wpis "Zginął Stalker , Lis , Wysypisko" . Pomyślałem "już lipa , nie zrobie zadania " , a pózniej przypadkiem zobaczyłem znacznik na DM "Lis" podchodze do niego ale mowi mi "jestem zajęty, nie teraz" i tak cały czas , nie moge dać mu tych apteczek xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć dlaczego pomimo informacji o śmierci - Lis żyje dalej. W mojej grze dostawałem sms'y od Jurika-moderatora n6260, który rzekomo chciał oddać w dobre ręce M16, ale nie było go w obozie, w którym miał przebywać wg. sms'a. Takich przypadków może być więcej. Nie pomogę Ci z zadaniem,, ale dam Ci radę odnośnie zadań u postaci mogących zginąć, przykładowo Tolik daje zadania na 10 ogonów psa, ale często ginął więc zadania nie można było wykonać, Najlepiej zobaczyć - czego chce dana postać, zdobyć potrzebne rzeczy i dopiero przyjść po zdanie - od razu oddając przedmiot, w ten sposób zawsze wykonasz quest - tyle że nie ma to zastosowania w przypadku przedmiotów rzadkich jak, np. wronie jajka, radionadajniki, unikalne bronie - zazwyczaj zlecane przez ważne postacie w grze, które to przedmioty spawnują się poprzez dialog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i wczytałem save sprzed przekazania Wkrętowi materiałow na miotacz ognia i poszedłe na Radar. Niestety Wkręt znów zniknął. Ciała nie ma, emisji nie było, komunikatu, że Wkręt zdechł też nie. Wkręt mnie wkręca i tyle...

 

Co do Lisa: Mnie też kilkakrotnie wyskakiwał komunikat "Zginął Stalker: Lis, Wysypisko, Lejek" i gdy tylko go widziałem czytywałem najbliższy auto lub quick i to wystarczyło, bo anomalie spawnują się losowo, radzę spróbować.

 

BT. Znalazłem B94. JEST EPICKI!!! Uwielbiam to krówsko xD Nawet ta snajpa ze schowka Hunter'a się chowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emperor , odnośnie tego Jurika , z nim był też [...] Banderos czy jakoś tak. I jak podchodziłem do posterunku miałem komunikat , że Jurik zginął , tylko nie było napisane gdzie , no to wybijam wszystkich na posterunku , a z prawej wieży zchodzi właśnie ten Banderos , a ciała Jurika nie było (dziwne , że Banderosa nie atakowali tylko spokojnie sobie stał na górze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suharex

Miałem podobną sytuację, z grupy desantowej Ducha na kordonie, zostało mi 2 kolesi, Jurik moderator i jakiś Snorkiewicz nie pamiętam czy Żenia czy Jasza?, mniejsza o to...w każdym razie, początkowo usiedli przy drugim ognisku, później - po wyjściu z lokacji i powrocie - nie było ani jednego, ale Jurik-moderator ciągle wysyłał sms'y odnośnie sprzedaży, pisząc że jest w wiosce kotów. Z tej całej sytuacji zrobił się błąd...kiedy próbowałem sprawdzić kontakty w wiosce wciskając "K" oraz sprawdzając z PDA listę kontaktów - miałem za każdym razem wypad na pulpit, wystarczyło jednak iść dalej - chociażby na parking bandytów i problemów z tym nie było. Mój brat grając w solę miał przy tym ognisku 3 kolesi do końca gry - tyle mu ocalało po wypadzie na bazę wojskową. Nie ogarniam tego buga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@suharex

Za to zadanie dostaniesz bodajże art. grzechotkę i informację o ręcznych teleportach monolitu [bez tego teleporty się nie zespawnują], które przydadzą się m.in. w zadaniu na odnalezienie czarnej skrzynki dla Woronina i aby się tam dostać, trzeba wejść na dach elektrowni - tam przenoszą teleporty. Też byłem mega sfrustrowany, bo za ten hajs nie było warto brać tego zadania, ale cóż...taki urok Solianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwoliłem sobie tutaj dopisać post, bo nie ma sensu nowego tematu zakładać. Prosiłbym graczy, którzy posiadają w swoim ekwipunku karabinek Striełoka o zrobienie kilku jego zdjęć (jest to AKs-74u z kolbą od Wintoreza). Chcę sobie zbudować replikę ASG na jego podstawie, a Soljanki nie mam obecnie w swoim posiadaniu, więc jak ktoś byłby skory do pomocy to zapraszam.  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też mam pytanko. :D  Podczas gry w pewnym momencie dostaje się misję w PDA aby znaleźć schowek z artefaktami Strieloka, z początku myślałem o Agropromie ale nie ma żadnych artefaktów bo przeszukałem lokacje już nie raz. Mam już kilkaset godzin rozgrywki w NS i i myślałem że w trakcie któregoś z zadań natknę się na wskazówkę gdzie ten schowek może być, jakieś pomysły?  :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.