Skocz do zawartości

Kolekcja Klasyki - jaka wersja.


Rekomendowane odpowiedzi

Gra którą posiadam, jest w wer.1.6.01 i wymaga patcha do 1.6.02.

Z 1001 przyczyn, to mi przeszkadza.

W związku z tym mam pytanie do tych, którzy nabyli ją w wydaniu Kolekcji Klasyki ( pomarańczowa ), w jakiej jest ona wersji po zainstalowaniu, bez patchowania. Bo na opisie pudełka jest tylko wer. 1.6 ( jeden kropka sześć ) z informacją że z lat 2009 -2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra którą posiadam, jest w wer.1.6.01 i wymaga patcha do 1.6.02. Z 1001 przyczyn, to mi przeszkadza.

 

Ja mam takie pytanie z czystej ciekawości...w czym przeszkadza to że należy zainstalować patch wyższy niż ten obecny w grze. Zawsze był problem gdy trzeba było "obniżyć" patch podstawki ?

//

Jeżeli nie kupiłeś gry z Klasyki to może poświęcisz 10 zł na dysk z Biedronki...http://www.biedronka.pl/rozrywka/gry/...jeżeli będzie 1.6.02 to dobrze, a jeżeli nie to 2 piwa można odżałować.. :smile: .

Pozostanie pudełko z grą na prezent dla kogoś... :biggrin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę. Gry mam zainstalowane na innej partycji niż "C", na której trzymam tylko system i to co dla działania komputera niezbędne. Kiedy na tej innej partycji zainstalowałem gry tak jak chciały instalatory, przytrafiła mi się dziwna sprawa, że przy odinstalowywani jednej, wycięło mi wszystkie. Dlatego też, na wszelki przypadek, mam je poinstalowane w zrobionych dla nich oddzielnych katalogach. I tu zaczyna się problem, bo patch tak z posiadanej dodatkowej płyty, jak i  ściągnięty z internetu nie chce się zainstalować. Tak jakby nie widział gry. A od czasu gdy stałem się posiadaczem mojego ZP minęło sporo czasu i mogą już być wydania spatchowane ostatecznie. Kupno drugiego egzemplarza gry nie jest dla mnie problemem, bo ma dla kogo zostać.

Stawiając mody na wer. 1.6.01 nie miałem problemów, aż do moda Zimna Krew, który na niej nie da się zainstalować. Sadząc, że takich modów może się pojawić więcej, chcę się zabezpieczyć przed niespodziankami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja drugi egzemplarz nigdy nie zaszkodzi tym bardzie że zawsze posłuży komuś innemu i da dużo radości. Proponuję mały eksperyment... jeżeli Masz ochotę...

Jeżeli patch nie chce się instalować, można spróbować oszukać ścieżki i pobrane z sieci .EXE patcha najpierw przenieść do folderu z grą CoP, a następne tam z ikony uruchomić jego instalację.  Nie robiłem tego nigdy ze Stalkerem , ale robiłem z innymi programami i nie było specjalnych problemów. Sądzę że można spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i z umieszczeniem patcha w grze i jego uruchomienia. Nie poszło. Przypuszczam, że instalatory patcha są ustawione na partycję "C" i katalog robiony przez grę przy instalacji, więc przy innym katalogu z grą, ślepnie.

 

Dodano:

Za tydzień w Biedronce ZP za dychę. Nawet jak nie ta wersja, mała strata.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

DODANO:

 

Zainstalowałem ZP, zakupiony w Biedronce. Pudełko nie ma żadnych dodatkowych opisów. Na obwolucie pomnik Sojuszu robotniczo-chłopskiego, na tle znaku radiacji. Gra jest spatchowana do ver. 1.6.02, więc tak jak chciałem.

Mimo że, w pudełku był kod aktywizacji, instalator mnie o niego nie poprosił.

Miałem już na swoim komputerze ZP w ver. 16.01, który przed tą instalką dezatywowałem i usunąłem. Może to było powodem akceptacji nowej instalacji bez podawania kodu. Lub, już całkowicie z niego zrezygnowali, skoro gra idzie za psi pieniądz.

 

Już mi nowe mody, nie powinny wrzeszczeć, że mam zła wersję :teehee: .

 

 

malakas - tym razem forum nie połączyło postów, tak jak  robiło to wcześniej.

Edytowane przez kondotier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszą instalacją ZP w ver.1.6.01  (Premium Games), kiedy miałem go na C:/ instalator żądał ode mnie tak kodu rejestracji jak i aktywacji. I wtedy gra mogła być patchowana bez problemu do ver. 1.6.02, tak z dodatkowej płyty, jak i patchy które pobierałem z internetu. A instalowałem ją kilka razy, w związku ze zmianami sprzętowymi komputera.

Kiedy jednak instalowałem ją na innym komputerze, chcąc uniknąć niemiłego przypadku, wgrałem ją do własnego katalogu na partycji D:/, też było żądanie wpisów nr nr.

Ale podnieść ver. 1.6.01 na 1.6.02 już się nie dało, a mimo to grałem bez płyty.

Jej instalatory, są chyba zrobione tylko dla dysku C:/, bo podając ścieżkę instalacji na D:/ nie tworzy katalogu moda, ale wsypuje wszystko luzem. I chyba dlatego później jej nie widzi.

 

Kilka modów postawiłem i nie było problemów. Dopiero te najnowsze, z instalatorami, zaczęły protestować o najwyższy patch.

 

Jest jeszcze jedna różnica w instalacji. Teraz w Menu Start, w zakładce dla moda z Biedronki, nie mam opcji o deaktywacji. To na tyle.

 

 

Tylko z tym, że ja opisuję swoje przypadki, będąc świadom tego, że ktoś inny może nie mieć takich instalacyjnych przygód.

 

A informację o płycie z Biedronki podałem tylko dlatego, bo w opisie na pudełku jest wszystko, tylko nie ver. spatchowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając z tej strony, zgadzasz się na nasze Warunki użytkowania.